15 yaşında müzik ile uğraşmak

Günümüzde en fazla kullanılan program FL Studio. İndirmesi ücretsiz satın da alabiliyorsun. Çoğu ünlü kişiler bu programı kullanır. Türkiye'den Bö, Serhat Durmuş, Noes ve Amorf gibi. Programı öğrenmeden bir şeyler çıkarman çok zor. Ama YouTube'da eğitim videoları var. Beat falan yapacağım demişsin. Bu kişilerin YouTube kanallarına bakarak ilham alabilirsin.

Vocalleri internetten araştırarak bulabilirsin. Veya parçalara remix de yapabilirsin bu program ile. Benim en sevdiğim birkaç parçanın linkini bırakıyorum. Belki aklında bir fikir oluşturur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam o altyapılar'dan örnek verebilir misiniz?

FL Studio indirdiğinizde size temel packleri verir. Tabi çoğu kişi bunları sevmez bu yüzden ayrı packler indirir. Bu verdiğim linkteki packler ücretsiz indirebilirsiniz. Benim de kullandıklarım var gayet iyi alt taraflarda trap, House, hip-hop, future gibi müzik dalları için özel packler var işinize yarayabilir.

Ayrıca melodi sesleri için VST indirmeniz gerekmektedir. Çoğu iyi olan VST paralı. Ama ücretsiz güzellerde var. Size tavsiyem keman sesleri ile DeepHouse çok iyi oluyor. Mahmut Orhanın Feel şarkısının melodisi çok iyiydi.

Son düzenleme:
Günümüzde en fazla kullanılan program FL Studio. İndirmesi ücretsiz satın da alabiliyorsun. Çoğu ünlü kişiler bu programı kullanır. Türkiye'den bö, serhat durmuş, noes ve amorf gibi. Programı öğrenmeden bir şeyler çıkarman çok zor. Ama YouTube'da eğitim videoları var. Beat falan yapacağım demişsin. Bu kişilerin YouTube kanallarına bakarak ilham alabilirsin.

Vocalleri internetten araştırarak bulabilirsin. Veya parçalara remix de yapabilirsin bu program ile. Benim en sevdiğim birkaç parçanın linkini bırakıyorum. Belki aklında bir fikir oluşturur.

FL Studio indirdiğinizde size temel packleri verir. Tabi çoğu kişi bunları sevmez bu yüzden ayrı packler indirir. Bu verdiğim linkteki packler ücretsiz indirebilirsiniz. Benim de kullandıklarım var gayet iyi alt taraflarda trap, House, hip-hop, future gibi müzik dalları için özel packler var işinize yarayabilir.

Ayrıca melodi sesleri için vst indirmeniz gerekmektedir. Çoğu iyi olan vst paralı. Ama ücretsiz güzellerde var. Size tavsiyem keman sesleri ile deephouse çok iyi oluyor. Mahmut orhanın feel şarkısının melodisi çok iyiydi.

Teşekkürler hocam ilginiz için. 🙂

Birkaç saat önce konu açmıştim çok öneri geldi ama cevap gelmedi :D Burada sorayım dedim 15 yaşında müzik ile uğraşılır mı beat falan bana biraz saçma geldi yaş yüzünden bir de bu yaşta herkes rap yapıp "kötü çocuk"olmaya çalışıyor ergence o yüzden ön yargı var.

Ben amatörce şey yapacağım, rap'en anlamam zaten. Uğraşayım mı sizce? Müzik çok seven biriyim.
Beat falan yapacağım sözsüz. Zaman geçiririm sıkıldım evde.

Hocam ne istiyorsanız onun ile uğraşın çok şey olabilir hiçbir şey olmayabilir yaşınız çok büyük değilmiş bu yüzden bence derslerinizi aksatmayın ama umarım iyi şeyler yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı