15 yaşında nerede çalışılır, ne kadar kazanılır?

• Konuyu başlatan ense0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 299

ense0

Picopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Samsung Exynos Octa 5420 1,90GHz 8 core , Mali-T628, 2773MB RAM, 11,68GB Internal Storage, Android 6.0.1,
Meslek
Öğrenci
Bu yaz çalışıp pc almayı düşünüyorum. Nerede çalışırım pek bir fikrim yok ne kadar para alacağım hakkında da. Genelde Cafe, fırın ve lokanta gibi yerler öneriyorlar, neresi olduğu önemli değil en çok nereden kazanırsam oraya gideceğim çünkü sadece yaz boyunca çalışacağım uzun vadeli değil. Nasıl bir yerde ne kadar kazanabilirim? Yaşım alacağım parayı çok etkiler mi?

Bad. Kafiyeli elemanın is yaptığı yerlerde para kazanamazsın. En iyisi calisma ama illa diyorsan düğün salonlarını dene.

Bu yaz çalışıp PC almayı düşünüyorum. Nerede çalışırım pek bir fikrim yok ne kadar para alacağım hakkında da. Genelde cafe, fırın ve lokanta gibi yerler öneriyorlar, neresi olduğu önemli değil en çok nereden kazanırsam oraya gideceğim çünkü sadece yaz boyunca çalışacağım uzun vadeli değil. Nasıl bir yerde ne kadar kazanabilirim? Yaşım alacağım parayı çok etkiler mi?

Bende sormuş ölüyüm bunu nerede çalışılır.(durumumuz aynı)

Bu yaz çalışıp PC almayı düşünüyorum. Nerede çalışırım pek bir fikrim yok ne kadar para alacağım hakkında da. Genelde cafe, fırın ve lokanta gibi yerler öneriyorlar, neresi olduğu önemli değil en çok nereden kazanırsam oraya gideceğim çünkü sadece yaz boyunca çalışacağım uzun vadeli değil. Nasıl bir yerde ne kadar kazanabilirim? Yaşım alacağım parayı çok etkiler mi?

Kişinin insafına kalmış. Ben o yaşlarda çalışırken bana o dönemin asgari ücretinin altında para veriyorlardı. Alabileceğin Max ücret asgari ücret maalesef.

Bu yaz çalışıp pc almayı düşünüyorum. Nerede çalışırım pek bir fikrim yok ne kadar para alacağım hakkında da. Genelde Cafe, fırın ve lokanta gibi yerler öneriyorlar, neresi olduğu önemli değil en çok nereden kazanırsam oraya gideceğim çünkü sadece yaz boyunca çalışacağım uzun vadeli değil. Nasıl bir yerde ne kadar kazanabilirim? Yaşım alacağım parayı çok etkiler mi?
Yaşın alacağın parayı bayağı etkiler. Normalde bu tarz yerler ayda 6 bin felan veriyolar bu yaştakilere. Normal 18 üstü asgari ücret.

Yaş tabii ki kazancağın parayı etkiler, komilik yapabilirsin veya sanayi, sanayide çok vermezler, komilik bir arkadaşım yapmıştı ama ne kadar kazandırır bilemem.

En mantıklısı komilik olur, sanayi gibi tecrübe gerektiren yerlere giderseniz başta çok düşük paralar alırsınız ve sadece yaz ayında çalışmayı düşünüyorsanız iyi olmaz.

3 ay 10-12k alsam bana yeter ailem de 15-20k verir zaten. Teşekkürler.

Yazı belki ''freelancer'' olarak upwork, fiver, bionluk gibi yerlerde tecrübe ederek birşeyler elde edebilirsin. Parası önemli olmaksızın zamanı tecrübe için de değerlendirebilirsin. Tabii ki kendine güvendiğin yeteneklerini ''kategorilerden'' bakman da gerekebilir. Gel gelelim, para kazanmak anlamında asgariye yaklaşamayabilirsin. Dediğim gibi yeteneğin varsa herkese göre değişmekle birlikte neden olmasın ki sende asgariye yaklaşmayasın...Bol şans...

Not: Banka kartını anne, baba, abiden ''varsa'' çözersin.
Herhangi bir kimlik sorunu da olmamış olur.

Akdenizdeysen otellerde bellboyluk yap, hostel de olur. Ya da kiyi balik restoranlarinda komilik garsonluk yap, tip ile cok kazanirsin, hicbiri olmazsa donercide kebapcida paket dagit. Is bol

Yeni konular

Geri
Yukarı