15 Yaşında saç dökülmesi

Dediğiniz belirtiler varsa kesin stres kaynaklı zaten. Ailende de böyle bir sorun yoksa kafanı olaylara sıkma yeter. :)
1.5 yıldır cildiyeye gidiyorum hiçbiri D vitaminini test etmemişti. Ben de aklımda kalmasın diye gidip sağlık ocağından yaptırdım. Çok düşük çıktı. D vitamini ampulu kullanmaya başladım. 1-2 ay sonra buraya geri dönüş yapacağım. Sonucu çok merak ediyorum :)

1.5 yıldır cildiyeye gidiyorum hiçbiri D vitaminini test etmemişti. Ben de aklımda kalmasın diye gidip sağlık ocağından yaptırdım. Çok düşük çıktı. D vitamini ampulu kullanmaya başladım. 1-2 ay sonra buraya geri dönüş yapacağım. Sonucu çok merak ediyorum :)
Ben senden daha çok meraklandım:) 1-2 ay sonra tekrar bir kan testi yaptıracaksan B vitamini değerlerine de baktır. Hadi bakalım geçmiş olsun.

Aynı problemi bende yaşadım,doktora göründüğümde B12 eksikliğimin olduğunu öğrendim. B12 ilacını kullanmaya başladım ve saç dökülmem durdu.

Ben senden daha çok meraklandım:) 1-2 ay sonra tekrar bir kan testi yaptıracaksan B vitamini değerlerine de baktır. Hadi bakalım geçmiş olsun.
Teşekkür ederim. Biotin testi yapıyorlarmış laboratuvarlarında yokmuş. B12 normal çıktı, Demir ve Çinko da öyle. D vitamininden çok umutluyum :)
Yaklaşık 1 ay olduğu için güncelleme yapmak istiyorum. 1 ay içinde toplam 3 ampul D-3 vitamini içtim. D vitamini seviyelerim çok düşük olduğu için normal seviyeye gelmesi de doğal olarak zaman almıştır diye düşünüyorum. Dökülme hala devam ediyor fakat saçlarımda belirgin bir iyileşme gördüm. Ayrıca şakaklarda yeni saçlar da çıkmış durumda. 2 yıldır gitmediğim denize bu yaz doya doya gitmeyi düşünüyorum. Net sonucu 2-3 ay'a kadar alırım diye düşünüyorum. Şu an eksiklik belirtileri devam ediyor.
Güneş girmeyen eve doktor girer sözünün hiç bu kadar anlamlı olabileceği aklıma gelmezdi :). Güneşi sevin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı