15 yaşında spor salonuna gidilir mi?

Ben bu arkadaşa toz kullan demedim zaten kullanmasın da bu yaşta. Senin toz zararlı demen benim konum. Normal bir birey suyunu sebzesini aksatmasın bir sıkıntı olmaz.
Ne tozu beyler natural olun ya çocuk protein tozuna başlarsa yarında kreatine başlar noldu naturallik (ironidir)

Benim önerim eğer yazın başlıyacaksan yaza kadar alabildiğin kadar kilo al unutma ki yapım her zaman yıkımdan daha zordur.

İşi ciddiye almaya başladıktan sonra günlük protein ihtiyacını yediğin besinlerden karşılayamadığın için protein tozunu başlıyabilirsin ama arkadaşların da dediği bol su tüketmen lazım.

Bir de gitmeye utanıyorum. Çok küçük yapılı biriyim. Oradaki insanlar benim 2-3 katım olacak. Utanılacak birşey olmadığını bilsem de kendime engel olamıyorum.

Hocam gidebilirsiniz fakat protein tozları sakınlıkla almayın derim 15 yaşındayken protein tozu yararlı olmayabilir.

Protein tozları mucizevi ilaçlar değildir. Kullanım amaçları esansiyel ve esansiyel olmayan amino asitleri fazladan kalori almadan kolayca tamamlamaya yarar, zararı olacağını şahsen düşünmüyorum.

Bir de gitmeye utanıyorum. Çok küçük yapılı biriyim. Oradaki insanlar benim 2-3 katım olacak. Utanılacak birşey olmadığını bilsem de kendime engel olamıyorum.
Sporu insanlar için yapmıyorsun kendin için yapıyorsun bunda utanılacak bir şey yok ki daha yaşın 15
Unutma ki salonun en büyüğü bile bir zamanlar o salonun en küçüğüydü

Protein tozu yararlımı zararlı mı bilmem fakat 15 yaşında bir insanın ihtiyacı olmadığına eminim her türlü hormon zirve seviyede salgılanıyor.

Protein tozu yararlımı zararlı mı bilmem fakat 15 yaşında bir insanın ihtiyacı olmadığına eminim her türlü hormon zirve seviyede salgılanıyor.
Bunun hormonlarla alakası yok bir vücudun günlük protein ihtiyacı vardır 15 yaşında kilolu olup da definasyonda ise günlük protein miktarını nasıl karşılayacak tabikide kalorisi az besinlerle e bunun da başında protein tozu geliyor

Bunun hormonlarla alakası yok bir vücudun günlük protein ihtiyacı vardır 15 yaşında kilolu olup da definasyonda ise günlük protein miktarını nasıl karşılayacak tabii ki de kalorisi az besinlerle e bunun da başında protein tozu geliyor.

Bu yaşlarda antrenmanı düzgün yapıyorsan gelişmemek gibi bir olay yok yemeklerde protein yokmuş gibi davranılıyor evet belli bir süre sonra protein almak gelişimi hızlandırır fakat gerekli olduğunu düşünmüyorum şu yaşlarda.

Bu yaşlarda antrenmanı düzgün yapıyorsan gelişmemek gibi bir olay yok yemeklerde protein yokmuş gibi davranılıyor evet belli bir süre sonra protein almak gelişimi hızlandırır fakat gerekli olduğunu düşünmüyorum şu yaşlarda.
Dediğin doğru ancak şu yaşlarda demenin bir anlamı yok 15 yaşında da olsa 20 yaşındada olsa günlük belirli bir protein ihtiyacı vardır günde 400 gr tavuk göğsü yese bile 108 gr protein eder ki kilo almak istiyor aynı zamanda günlük 100 gramdan daha fazla proteine ihtiyacı olucak şu ücretlerde sence her gün 400 gramdan fazla tavuk eti yiyebilir mi ayrıyetten üşenmeden her gün haşlayıp 400 gram tadsız tuzsuz eti yemesi(alıştıktan sonra lezzetli gelir) gerekicek ayrıyetten protein tozlarının içinde gelişmesine yardımcı olucak katkılar bulunur bcaa gibi ki bcaa yı vücudumuz üretemez günlük olarak dışarıdan almamız gerekir.

Konuyu saptırmanın anlamı yok 15 yaş spora başlamak için gayet güzel bir yaş salona başladıktan sonra da sosyal olarak iyiysen bir tane partner bulursun kendine eğer deneyimli biriyse o sana bu konularda yardımcı olur. Ama yazıldıktan sonra salondaki hocalardan pek bir şey bekleme çoğu salonda özel ders mantığı vardır adam parayla satabilmek varken gelipde en incesine kadar sana her şeyi anlatmaz bunu beleşe yapmanın en kolay yoluda bilgili bir partnerden geçer

Son düzenleme:
İçinde protein miktarı çok yüksek olduğu için böbrekleri çok yoruyor zaten 🙂 Aynı şekilde günde 10 tane haşlanmış yumurta yersende aynı şekilde böbreklerine büyük zararı olacak.
Su içmediği sürece her şey zarar verir zaten. Protein tozunun böbreklerdeki hasarı creatin vb. direkt kendisi madde olan supplementlerin yanında hiçbir şey olur. Demek istediğim maddeler glutamine, creatine gibi direkt saf maddeler, bileşiklerden oluşmayan. Anlatabildim mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı