15 yaşında yazılım ile iyi para verebilecek güzel meslek önerisi

yaşıma göre en iyisi hangisidir beynimin basacağı

6.000 tl yi en az 1 ayda toplayabileceğim bir meslek.
Çok ciddi azimli olursan 2 yıl içerisinde illa bir yazılım dalında profesyonel olursun. Ancak bu süre boyunca para kazanamazsın Stajyer dışında. Ha belki Modelleme yapıp Satabilirsin bazı sitelerde.

Üzgünüm ki dediğine en ufak katılmıyorum. Bir yazılım geliştiricisi olarak söylüyorum ki bazı karmaşık sorularda beynim yanıyor bazen biraz dinleniyim diyorum ChatGPT'ye soruyorum yapmak istediğimi. 1 hafta boyunca sorduğum soruların %90'ını yanlış bildi ve 2 gün aralıksız sorduğum soruları en sonunda kendim mantığını anlayıp kendim yaptım. Konular gittikçe karışıklaşıyor ve AIler yetersiz kalıyor ve bunu geliştirebilmek 20yılı aşar çünkü kod satırları minimum 5K olduğu zaman dımdızlak kalıyor AI.

Bugün öyle, ama sandığımızdan hızlı gelişiyor bu teknoloji. Sora demosunu gördüğümden beri yazılımı da tasarımcılığı da kimseye önermiyorum artık. Bulabildikleri tüm verilerle besliyorlar, bir noktadan sonra ChatGPT'nin mantık kapasitesi de, Devin gibi özelleşmiş yapay zekaların yetenekleri gerçeğiyle ayırt edilemez şekilde artacak.

Önümüzdeki 10 yılda ilk AGI'ları göreceğiz, sonraki 10 yılda kim bilir neler olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı