15 yaşında yazın nerede çalışılır?

15 yaşındayım. Yaz tatilinde çalışmak istiyorum. Aklıma berber geldi. Sizce neresi uygundur?

Kafe, restorant tarzı yerler olabilir diye düşünüyorum, eleman arayan yerlere falan sormayı deneyebilirsiniz sanırım veya öyle sormayı. Ama önerim asgari ücreti civarının altına düşmemeye çalışmanız, yani mesela aylık 3000 TL gibi bir şey(Tabii işe göre değişebilir gibi; işe harcanan zaman, nasıl bir iş olduğu vb.) günümüz Türkiye'sinde bir öğrenci için yeterli bir miktar olduğunu düşünmüyorum, tabii sizin amacınıza göre de değişebilir gibi sanırsam bu durum.

Getir götür işi değil bir meslek öğrenebileceğin bir yer olsun marangoz olur mobilyacı olur oto tamir olur ama oto tamirde sana işi öğretecek iyi bir usta lazım çoğu kullan at yapıyor. Bu şekilde yorumları görünce çok üzülüyorum ülkenin haline yolun açık olsun kardeşim.😓

Getir götür işi değil bir meslek öğrenebileceğin bir yer olsun marangoz olur mobilyacı olur oto tamir olur ama oto tamirde sana işi öğretecek iyi bir usta lazım çoğu kullan at yapıyor. Bu şekilde yorumları görünce çok üzülüyorum ülkenin haline yolun açık olsun kardeşim.😓

Hocam bir dönem paraya ihtiyacım vardı şantiyede çalıştım, hiçbir usta işi öğretmiyor dediğiniz gibi kullan at takılıyor.

Geri
Yukarı