15 yaşından sonra boy ne kadar uzar?

Cevaplarınız icin teşekkür ederim benimde uyku duzenim yok malesef gunde en az 8 saat uyku denilio ama maksimum 5 6 aat uyuyorum dur beslenmede zaten 1 ogun ondada sağlıklı yada adam akıllı bi beslenme degil ne varsa onu yiyorum spor ara sıra yapıyorum pek ise yarıyormu bilmiyorum şuan boy uzamam durdu 3 4 aydır aynı boydayım vitamin takviyesi boy uzamam yardımcı olurmu sizce ?

Herkesin kendince bir eksiği oluyor sizi anlayabilmem için sizin yaşadıklarınızı yaşamam gerekiyor o konuda haklısınız bir şey diyemiyorum. Boy açığımı vücudumu geliştirerek kapatmaya çalışırdım yerinizde olsam.
Vücut çalışmak goblin gibi görünmene sebep olur knk ?

Cevaplarınız icin teşekkür ederim benimde uyku duzenim yok malesef gunde en az 8 saat uyku denilio ama maksimum 5 6 aat uyuyorum dur beslenmede zaten 1 ogun ondada sağlıklı yada adam akıllı bi beslenme degil ne varsa onu yiyorum spor ara sıra yapıyorum pek ise yarıyormu bilmiyorum şuan boy uzamam durdu 3 4 aydır aynı boydayım vitamin takviyesi boy uzamam yardımcı olurmu sizce ?
Vitamin takviyesi bilmiyorum sporcuların kullandığı var gh up diye ama o etkisi ne kadar bilmiyorum 500 TL hem pahalı vitamin belki iş görür

15 yasındayım, boyum 162. annem 150, babam 169, abim 160, dayımlarım tam boyunu bilmiyorum. Ama zorlasak maksimum 175 falan anca cıkar. Amcamlarda da sadece bir tane 180 var. 5 tanesi de 170-172 falandır en fazla.
20 Cm uzar 21 yaşına kadar devam ediyor boy uzaması geçen sene 1.70 dim bu sene 181 seneye de 184 falan olurum herhalde bunda sporda etkili hocam spor yapın süt için düzenli uyuyun boyunuz uzar benimde babamın boyu 164 annem 154 falan ben 181 im.

Yani doru ama yerinde yapmıcsksin aşırıya kaçmadan ztn eğer spor yaparsan uzicak boyunda uzamaz bütün şey kaslara gidicegi için
Çok haklısın dostum Sporu sadece fit olmak için yapacaksın cidden goblin gibi gözükür diğer türlü arkadaşımız ve bodycilerin çoğu kısa sebebide ağır kaldırmak çok fazla kemikler eğriliyor uzayacaksa bile o adama max 5-6 cm uzuyor.

spor yaparsan uzicak boyunda uzamaz bütün şey kaslara gidicegi için
bodycilerin çoğu kısa sebebide ağır kaldırmak çok fazla kemikler eğriliyor uzayacaksa bile o adama max 5-6 cm uzuyor.
Arkadaşlar sporun boy uzamasına olumsuz etki ettiği hakkında tek bir makale veya kanıt bilgi bulunmamakta. Böyle bir algı var fakat sporla birlikte daha sağlıklı bir hayat sürmeye başlayacağı için büyüme gelişme konusunda katkısı bile olur.

Genetik durmuş adamın boyuna spor etki etmez knk bilim öyle diyor 🤠
Hocam ben demiyorum ki zaten spor yapan adam kesin 1.80 olur diye. Spor testosteron ve büyüme hormonu salınımını artırdığı için boy uzamasında olumsuz bir etkisi olması söz konusu olamaz aksine olumlu etkisi vardır. Bu olumlu etkiden kastım size ekstradan +5, +10cm boy bahşetmeyecek tabii ki. Sizin genetik potansiyeliniz ne ise ona ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Büyüme hormonları ile ilgili bir sıkıntı çekerseniz büyüme gelişme sürecini sağlıklı tamamlayamaz ve genetik potansiyelinizin de aşağısında kalabilirsiniz çünkü. Spor ise tam olarak bu istenmeyen durumu önlemek için bir yoldur. Kastettiğim şey bu.

Geri
Yukarı