15 yaşındayım, boyum uzar mı?

Cankelam

Hectopat
Merhabalar. 15 yaşındayım 10. sınıfa geçeceğim. Erkeğim. Boyum 1.67. ayakkabıyla 1.71 falan oluyor :D. Annem ve babam kısa ama dayılarım amcalarım dedemler falan uzunlar. Benim de boyum uzar mı? Aktif olarak spora devam etmiyorum. Birkaç ay yüzmüştüm sadece ve malum korona olmasa yazın fitness salonlarına gitmeyi düşünüyordum. Beslenme olarak günde 4-5 yumurta yiyorum et de fazla yiyorum. Kısacası proteini yerinde alıyorum. Kapı barfiksi sipariş ettim geldiğinde o ve birkaç hareketle en azından genlerimi zorlayacağım sizce uzar mıyım? :(

Bir de ben malum ortalık kapalı olunca evde metre yoktu mezurayla ölçüldüm. Mezura kemik boyunu ölçmediği için eksik ölçer diyenlerle de karşılaştım.Doğruluk payı nedir ?
16 yaşındayım ve boyum 175 cm. Hedefim en az 180 cm fakat mümkünse 183 cm gibi bir boya da erişmek istiyorum. Evde yapılabilecek ufak tefek şeyler var mıdır bunun için?
Ben kapı barfiksi sipariş ettim o etkili diyorlar bir de internetten bakabileceğin birkaç egzersiz var onun dışında arkadaşların da dediği gibi bol bol kemik suyu iç protein al süt iç.Gerisi genetik ve takdir sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı