15 yaşındayım ve küçük duruyorum

mami_12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yaşım 15 olmasına ragmen boyum 1.65 sesim IP ince çıkıyor testislerim küçük ve bu benim çok moralimi bozuyor. 4 5 ay önce burnumda sivilceler çıktı ve hafif koltuk altında kıllanmalar oldu ama sonra durdu. Şimdi bu konudan binlerce açanlar olmuştur ama moralim bozuk olduğu için açtım kusura bakmayın.

Merhaba yaşım 15 olmasına ragmen boyum 1.65 sesim IP ince çıkıyor testislerim küçük ve bu benim çok moralimi bozuyor. 4 5 ay önce burnumda sivilceler çıktı ve hafif koltuk altında kıllanmalar oldu ama sonra durdu. Şimdi bu konudan binlerce açanlar olmuştur ama moralim bozuk olduğu için açtım kusura bakmayın.
Yaşım 18 ve boyum 1.70, aramızda çok bir fark yok hocam. Kendinizi çok üzmeyin bunlar olağan şeyler.

1-2 seneye alışıp çok takmamaya başlarsınız zaten. Uykunuza ve beslenmenize dikkat edin, gün içinde yeterince hareket edin gerisi gelir.

Hocam 17 yaşıma gireceğim ocak 10 da ve görenler 20 den küçük demiyor. 1.67 80 kilo sporcuyum. Ama tanıdıklarım var ki adam 19 yaşını geçmiş tüy gibi incecik kılları var. Kendini öyle hissetmen için bi gerekçe yok, kimileri benim gibi erken olgunlaşır kimileri daha geç. Takma kafaya. 15 zaten büyük bir yaş değil birkaç yıl geçsin gözle görülür şekilde büyürsün emin ol.

Amannnnnnnn sorun etme kral boy ne katabilir maksimum testis konusunda orası zaten o yaşlarda küçük kalıyor sorun etmeyin önünüze bakın devam edin klasik ergenlik bunalımları bunlarda geçer.

Zaten küçüksün, ergenlik dönemine yeni adım atmışsın önünde uzun bir süreç var. Yavaş yavaş büyümeye ve gelişmeye başlayacaktır vücudun.

Yaşım 18 ve boyum 1.70, aramızda çok bir fark yok hocam. Kendinizi çok üzmeyin bunlar olağan şeyler.

1-2 seneye alışıp çok takmamaya başlarsınız zaten. Uykunuza ve beslenmenize dikkat edin, gün içinde yeterince hareket edin gerisi gelir.

Amannnnnnnn sorun etme kral boy ne katabilir maksimum testis konusunda orası zaten o yaşlarda küçük kalıyor sorun etmeyin önünüze bakın devam edin klasik ergenlik bunalımları bunlarda geçer.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevapladığınız için.

Hocam Endokrinoloji’ye gitmenizi öneririm. Geçmişte benzer sorunlar yaşadım, bazı kan ve hormon testleri yapıyorlar. Vitamin veya hormon eksikliğiniz varsa gerekli tedaviyi ilaçları veriyorlar. Ailenizle konuşup durumu izah edin, bir Endokrinoloji’ye uğrayın derim.

Geri
Yukarı