150.000 TL sistem toplama

Önerdiğim 5000x kasa şuanda kullandığım kasa ve 7000x ile arasında çok bir 3.5-4k lık fark yok. Boyut olarak 7000x sadece 5000x den 8cm yükseklik 3 cm derinlik farkı var. Sistemde Kasadan kısıp ne kadar sisteme yoğunlaşırsa daha fazla performans elde eder veya depolama alanı artar.
Sen demiyor muydun 1200W PSU alsın daha ileriye dönük olsun diye? O zaman kasayı büyük alsın ileride dönük olsun?

Sen demiyor muydun 1200W PSU alsın daha ileriye dönük olsun diye? O zaman kasayı büyük alsın ileride dönük olsun?
İlla psu değiştirecek diye birşey yok sadece bir öneriydi. Farkında mısın 4K lık bir sistem topluyor arkadaş. 8K lık sistemlere geçene kadar pc parçalarının boyutlarında herhangi bir değişiklik yapacak değil üreticiler. Aralarındaki tek önemli farkın 3 cm uzunluk değişimi. İç hacimde bu durumda çok fark değil 3.5-4k farka değer bir durum değil. 3.5K fazla kasaya vereceğine 3 adet kaliteli kasa fanı alıp sistemi daha iyi hava akışında tutabilir. Daha farklı daha hacimli aynı Fiyata kasa alırsa yine sıkıntı yok. Hiç yoktan iç hacmi daha fazla demiş oluruz. Ama bu seferde hava akışı için yine kasaya fan parası verecek. Anlatabildim mi ?

İlla psu değiştirecek diye birşey yok sadece bir öneriydi. Farkında mısın 4K lık bir sistem topluyor arkadaş. 8K lık sistemlere geçene kadar pc parçalarının boyutlarında herhangi bir değişiklik yapacak değil üreticiler. Aralarındaki tek önemli farkın 3 cm uzunluk değişimi. İç hacimde bu durumda çok fark değil 3.5-4k farka değer bir durum değil. 3.5K fazla kasaya vereceğine 3 adet kaliteli kasa fanı alıp sistemi daha iyi hava akışında tutabilir. Daha farklı daha hacimli aynı Fiyata kasa alırsa yine sıkıntı yok. Hiç yoktan iç hacmi daha fazla demiş oluruz. Ama bu seferde hava akışı için yine kasaya fan parası verecek. Anlatabildim mi ?
Evet anladım haksız değilsin. Ben tercih etmem ama kişiden kişiye değişir.

Kaliteli bir kasa = iyi bir hava akışı. böylesine yüksek bir sistemde her bir şeyi kaliteli tutmak lazım.

Oyun için toplucaksanįz 7800x3D alın daha yüksek FPS veriyor. Renderla vb işiniz yoksa 7950x3D almaya gerek yok.
Oyun için almayı düşünüyorum çok nadir render işleri ile işim oluyor

Oyun için toplucaksanįz 7800x3D alın daha yüksek FPS veriyor. Renderla vb işiniz yoksa 7950x3D almaya gerek yok.
O dediğin nasıl oluyor öyle yani işlemci olarak her özelliğine baktığımda 7950x3d daha fazla ama 7800x3d daha yüksek diyorsun nasıl olabiliyor?

Kaliteli bir kasa = iyi bir hava akışı. böylesine yüksek bir sistemde her bir şeyi kaliteli tutmak lazım.
Arkadaşların dediklerinide doğru bulduklarım oluyor evet fakat seninle aynı yönde düşünüyorum gibi birşeyi değiştirmek istersem yine upgrade ederim ama sanırım belki pahalı geliyor bazı arkadaşlara ama asus nedense içime güven veren bir firma

Son düzenleme:
Kaliteden ödün vermedim zaten Corsair 7000x ile 5000x arasındaki kıyaslamayı yaparak bütçenin kısıtlanmaması gerektiğini söyledim. Kaliteden ödün verilmedi yani. Kullanıcısı olduğum sistem üzerinden konuşuyorum.

Oyun için kullanacaksan 4080 yeter. 4090 öneren var mı bilmiyorum ama pahalıysa kesin iyidir kafasıyla önermişlerdir. Amaca yönelik almak lazım. 4090 oyun için sizi aşar.
ELITE-4080 / AMD Ryzen 7 7800X3D / ASUS GeForce ROG STRIX RTX 4080 16GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu işinizi görür. Ram yükseltmesi yapabilirsiniz.
Üst seviye bir sistemde hazır almak ironikmiş.

Oyun için almayı düşünüyorum çok nadir render işleri ile işim oluyor

O dediğin nasıl oluyor öyle yani işlemci olarak her özelliğine baktığımda 7950x3d daha fazla ama 7800x3d daha yüksek diyorsun nasıl olabiliyor?

Arkadaşların dediklerinide doğru bulduklarım oluyor evet fakat seninle aynı yönde düşünüyorum gibi birşeyi değiştirmek istersem yine upgrade ederim ama sanırım belki pahalı geliyor bazı arkadaşlara ama asus nedense içime güven veren bir firma
Asus, rog tarafında full başarı elde etmiş bir marka. ben direk sizin topladığınız sistemi gayet mantıklı ve kaliteli buldum gerisi size kalmış.

Oyun için almayı düşünüyorum çok nadir render işleri ile işim oluyor.

O dediğin nasıl oluyor öyle yani işlemci olarak her özelliğine baktığımda 7950x3D daha fazla ama 7800x3D daha yüksek diyorsun nasıl olabiliyor?

Arkadaşların dediklerini de doğru bulduklarım oluyor evet fakat seninle aynı yönde düşünüyorum gibi bir şeyi değiştirmek istersem yine upgrade ederim ama sanırım belki pahalı geliyor bazı arkadaşlara ama ASUS nedense içime güven veren bir firma.

7800x3D yazılım olarak oyunlarda öne çıkarıyor testlere bakabilirsiniz. AMD 7950x3D yazılımı düzgün yapmadığı için oyunda performansı düşük. Düzelmez bir de. Hatta AMD tanitirken önce 7900 serisini tanıttı sonra 7800'i tanıttı 7900 serisi daha kötü olduğu için. Marka takıntısı gerek yok bence, Sadece ASUS almak fiyatı arttırıyor. 4090 ileriye yatırım olur. 150k bütçeye 4080 aldırmak gerek yok demek cahilliktir.

7800x3D yazılım olarak oyunlarda öne çıkarıyor testlere bakabilirsiniz. AMD 7950x3D yazılımı düzgün yapmadığı için oyunda performansı düşük. Düzelmez bir de. Hatta AMD tanitirken önce 7900 serisini tanıttı sonra 7800'i tanıttı 7900 serisi daha kötü olduğu için. Marka takıntısı gerek yok bence, Sadece ASUS almak fiyatı arttırıyor. 4090 ileriye yatırım olur. 150k bütçeye 4080 aldırmak gerek yok demek cahilliktir.
Bütçesi olup 4090 yerine 4080 alanların hepsi cahil insanlarmış o zaman. Arkadaş tespiti koydu. Milyoner iş insanlarının hepsi bütçesi olduğu halde lamborghini, porsche kullanmadığı için de cahilleşti. Adam render yapmayacağım oyun oynayacağım diyor 4090 aldırmaya çalışıyorsunuz 😀

Son düzenleme:

Geri
Yukarı