@Arifcocops Kendi malınız diye övmenize gerek yok. Hepimiz biliyoruz Çin'de üretilen ürünlere marka bastıklarını. Ve böyle olmayan markaların bile en dandik bileşenleri kullandıklarını.

Zamanında Motospeed klavye almayın dedik, aldılar. Ne oldu? 1 sene sonra başladılar forumda konu açmaya yok şu tuş çalışmıyor yok bu çalışmıyor diye. Ya switchleri bozuldu ya da lehim attı. Güya 50M tuş ömrü var. En dandik Çin işi Outemu switchleri kullanırsan bu olur. He bozulmasa bile bizzat CK108 ve Masterkeys Lite L kullanan biri olarak (Hala Masterkeys Lite L'i kullanıyorum) söyleyebilirim ki yarı mekanik Masterkeys Lite, CK108'den daha iyi mekanik hissiyatı veriyor.

JD SSD almayın dedik, bir süre sonra başladılar forumda konu açmaya. Yok uyum sorunu, yok bu sorunu, yok PC SSD'yi görmüyor. İçinde ne var belli bile değil MTBF bilgisi, FW güncellemesi bile yok yahu. Ne diye alıyorsunuz ki? Ne idüğü belirsiz dandik bir SSD. Klavye ve farelerini de önermiyorum onlar da farklı bir şey değil.

Gamepower için de benzer şeyleri sayabilirim. Bütün sayfa boyunca yazabilirim ancak uzatmanın lüzmu yok.

Ve şu "Gamepower Medusa 2 ay sonra bozulmaz." cümlenizden ne kadar kalitesiz olduğunu çıkarabiliyorsunuz zaten. Ürünü nasıl ses verdiğine, ses kalitesine, mikrofon kalitesine, malzeme kalitesine göre değil sadece bozulup bozulmamasına yorum yapıyorsunuz. Kalite işte bu kadar düşük.

Gamepower medusa 2 ay sonra bozulmaz.

Doğru. 2 hafta sonrada bozulabilir
Ben bozuldu ya da kesinlikle bozulacak demedim , ama ürünün kalitesizliğini sizde bizde biliyoruz.
Hem bunu söylerken 100' lerce test mi yaptınız acaba?
@Arifcocops Kendi malınız diye övmenize gerek yok. Hepimiz biliyoruz Çin'de üretilen ürünlere marka bastıklarını. Ve böyle olmayan markaların bile en dandik bileşenleri kullandıklarını.

Zamanında Motospeed klavye almayın dedik, aldılar. Ne oldu? 1 sene sonra başladılar forumda konu açmaya yok şu tuş çalışmıyor yok bu çalışmıyor diye. Ya switchleri bozuldu ya da lehim attı. Güya 50M tuş ömrü var. En dandik Çin işi Outemu switchleri kullanırsan bu olur. He bozulmasa bile bizzat CK108 ve Masterkeys Lite L kullanan biri olarak (Hala Masterkeys Lite L'i kullanıyorum) söyleyebilirim ki yarı mekanik Masterkeys Lite, CK108'den daha iyi mekanik hissiyatı veriyor.

JD SSD almayın dedik, bir süre sonra başladılar forumda konu açmaya. Yok uyum sorunu, yok bu sorunu, yok PC SSD'yi görmüyor. İçinde ne var belli bile değil MTBF bilgisi, FW güncellemesi bile yok yahu. Ne diye alıyorsunuz ki? Ne idüğü belirsiz dandik bir SSD. Klavye ve farelerini de önermiyorum onlar da farklı bir şey değil.

Gamepower için de benzer şeyleri sayabilirim. Bütün sayfa boyunca yazabilirim ancak uzatmanın lüzmu yok.

Ve şu "Gamepower Medusa 2 ay sonra bozulmaz." cümlenizden ne kadar kalitesiz olduğunu çıkarabiliyorsunuz zaten. Ürünü nasıl ses verdiğine, ses kalitesine, mikrofon kalitesine, malzeme kalitesine göre değil sadece bozulup bozulmamasına yorum yapıyorsunuz. Kalite işte bu kadar düşük.

Kesinlikle katılıyorum.

Bu sorunun ile alakalı bir videom var linki bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
150 - 200 TL bandında kafa üstü Gaming kulaklık önerisi. Benim aklımda Bloody G500 var eğer kullananlar varsa ve cevap yazarlarsa sevinirim.
Laptopta tek giriş olduğu için ve yakın zamanda değiştirmeyeceğim için tek jaklı kulaklık bakıyorum ama iki jaklı da olursa yanında tek jaklı yapan zımbırtıyı da alabilirim belki.
Son cümle çok saçma oldu farkındayım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler [emoji846]

@FantastikTürk donanım arşivi ve onlarca kişi james donkey hakkında video çekti bende 710 modeli var memnunum öyle 2 ayda bozulmadı yere düştü tetir oldu siz nasıl kullanıyorsanız bozulmuş demekki

@saphary Çattık gene. Mesajımdan bunu mu çıkardınız?
Nedir arkadaşım bu sevda bu markalara? Adam babasının hayrına diğerlerinin 3'te 1'i fiyatına yapmıyor. Kötü çünkü, dandik çünkü, kalitesiz bileşen kullanılmış çünkü, ışıklı ve mekanik diye insanların gözünü boyuyorlar çünkü. Sayabilirim daha.

Hala gelmiş "2 AyDa BoZuLmAdI" diyorsunuz. Kalitesini bozulmamasına göre ölçüyorsanız benim de elimde Everest SGM-X7 fare var 5 senedir hiç bozulmadı. Ama bu gelmiş geçmiş en dandik ürünlerden olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ha bu arada 2 ay da bayağı uzun bir süreymiş.

Bunu diyenlerin değil 2 gram, 1 gramın yarısının yarısının yarısı kadar donanım bilgisi yoktur. %100 iddiaya girerim ve tartışırım.

O malum kanal zaten hep bunları başımıza sarıyor. James Donkey'miş, Motospeed'miş, Gamepower'mış. Bir de savunması yok mu...

Hayır arkadaşım bir yanda bu dalda eğitim veren, her türlü Dünya markasının etkinliğnie katılmış, bu alanda uzman eğitimli, bir çok dergide görev almış Ali Güngör, Recep Baltaş gibi insanlar varken YouTube'de bir adamın "Çin'den getirdiği en dandik ürünleri" savunuyorsunuz.

@saphary Bana bir tane teknik neden söyle James Donkey SSD'lerin, Motospeed ve Gamepower klavye ve farelerin aynı fiyattaki diğer ürünlerde kaliteli olduğunu kanıtlamak için. Hadi buyur, bekliyorum. Cevap bulamazsan mesaj yazmana gerek yok.

Ucuz malları dikkatlice kullanırsanız sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Tugay gök mesela 9 aydır felan kullanıyor sıkıntı yok. Bende de sıkıntı yok yeterki adam gibi kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı