150 metre uzağa internet nasıl taşınır?

armanguney

Hectopat
YeniBelge 2018-04-15_1.jpg

Ben sizden bir yardım bekliyorum. Pek anlamadığım bir konu ve açıkçası işin içinden çıkamadığım için sizden en makul seçenekleri duymak istiyorum. Bütçe sınırı max 700 TL'dir. Tepenin mülkiyeti bizde.

Resimde gördüğünüz üzere Akaryakıt istasyonuna kadar altyapı var. Ama tepenin arkasında yok. burası anayol ve arazi sayılabilecek bir yer. Çiftliğe en kaliteli interneti nasıl götürürüz?

Benim seçeneğim istasyona yeni bir internet ve telefon hattı alıp bu hattı çiftlikteki modeme taşımak. Sizce nasıl bir yol seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Akaryakıttan internet taşımak biraz sıkıntılı bir durum. Yani bir kere o taşımak istediğiniz kablonun güvenliği çok sıkıntılı. Bir de örneğin paket 50 Mbps olursa bile o değeri alamazsınız. Tahminimce 30 gibi değerler alırsınız. Belki daha düşük ya da daha fazla. Bu benim düşüncem. Ya da Akaryakıta telefon ve internet hattı alacağınıza uydu internet gibi farklı biçimde internet sağlayan firmalar var. İsmine tam olarak ne deniyor bilmiyorum ama kablo ile uğraşmadan uydudan internet verebiliyorlar. Bu uyduyla interneti bir araştırın derim.

Akaryakıttan internet taşımak biraz sıkıntılı bir durum. Yani bir kere o taşımak istediğiniz kablonun güvenliği çok sıkıntılı. Bir de örneğin paket 50 Mbps olursa bile o değeri alamazsınız. Tahminimce 30 gibi değerler alırsınız. Belki daha düşük ya da daha fazla. Bu benim düşüncem. Ya da Akaryakıta telefon ve internet hattı alacağınıza uydu internet gibi farklı biçimde internet sağlayan firmalar var. İsmine tam olarak ne deniyor bilmiyorum ama kablo ile uğraşmadan uydudan internet verebiliyorlar. Bu uyduyla interneti bir araştırın derim.
hocam uydu internetlere göz attım. Gereksiz pahalı ve kotalı.
Wifi ile denemediniz mi? İstasyondaki modem modeli nedir? Evinizde olan modem modeli nedir?
Denemedim. Daha internet bile almadım. modem iyi birşey alabilirim
Wifi ile denemediniz mi? İstasyondaki modem modeli nedir? Evinizde olan modem modeli nedir?
Denemedim. Daha internet bile almadım. modem iyi birşey alabilirim

Kablo ile arandaki mesafe çok uzun olduğundan istasyondan eve ethernet çekmek daha çok kopmalara sebep olacaktır. İstasyon modem yok ise telefon hattını direkt eve çekecek ve evde modeme bağlayacaksanız o zaman olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı