1500-1800TL monitör Tavsiyesi

PaarthnaX

Decapat
Arkadaşlar monitör almak istiyorum ama çok kararsız kaldım. Genelde Valorant ve PUBG gibi oyunlar oynuyorum ama TN panel değil de IPS panel almak istiyorum. Inch olarak 24 bana uygun. ASUS TUF VG249Q1R modelini alsam mı bilemedim, önerilere açığım.

Arkadaşlar monitör almak istiyorum ama çok kararsız kaldım. Genelde Valorant ve PUBG gibi oyunlar oynuyorum ama TN panel değil de IPS panel almak istiyorum. Inch olarak 24 bana uygun. ASUS TUF VG249Q1R modelini alsam mı bilemedim, önerilere açığım.

Daha önce IPS kullanmadıysanız aradaki farkı anlamanız oldukça güç. IPS almak yerine 144 Hz 1ms gibi daha belirgin özellikleri olan bir monitör almanızı tavsiye ederim.

Hangisi hoşunuza giderse onu alın.

Ben de kesinlikle ips almanızı tavsiye ediyorum. Evet 144 hz veya 1ms mevzularında kuvvetli olmayabilir ama görüntü gerçekten sizi ikna edecektir diye düşünüyorum. Çünkü beni etmişti...

Ben de kesinlikle ips almanızı tavsiye ediyorum. Evet 144 hz veya 1ms mevzularında kuvvetli olmayabilir ama görüntü gerçekten sizi ikna edecektir diye düşünüyorum. Çünkü beni etmişti...
Hocam arkadaş zaten FPS oyunları oynuyor, grafik tasarım veya edit ile uğraşıyor olsaydı IPS vazgeçilemez bir tercih olurdu. Fakat daha önce de dediğim gibi renk kalitesi yerine F/P olarak satın alırsa daha makul olucaktır.

Hocam arkadaş zaten FPS oyunları oynuyor, grafik tasarım veya edit ile uğraşıyor olsaydı IPS vazgeçilemez bir tercih olurdu. Fakat daha önce de dediğim gibi renk kalitesi yerine F/P olarak satın alırsa daha makul olucaktır.
Kesinlikle size de hak veriyorum. Fps oyunları ile fazla alakam olmadığından panel farkının ne derece değerli olduğunu tam olarak anlayamıyorum. Ama normal bir kullanıcı olarak ips panelin çok güzel bir deneyim verdiğini katmak istedim.

Bildiğim kadarıyla güncel IPS paneller artık TN paneller kadar iyi bir gecikme süresi veriyorlar, 24G2U çok iyi bir seçenek, GTG 1MS olan IPS bir monitör bulursanız ona da bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı