1800TL monitör tavsiyesi

mehmet.akbaş

Decapat
Yer
Bursa
2 Gün önce Hepsiburada üzerinden MSI G24C4 monitör aldım, ürün elime ulaştı ama bulanıklık sorunundan dolayı iade süreci başlattım. Tüm ayarları denedim ama görüntü hiçbir zaman doygun, tatmin edici netlikte olmadı. 75 Hz AOC eski monitörüm kat ve kat daha net ve doygun görüntü veriyor.
Yerine 1.800 TL civarında 144 Hz monitör bakıyorum.
Ağırlıklı olarak LoL oynuyorum, yerine almayı düşündüğüm monitör bu;
(Stoklarda olsa aşağıdaki monitör ilk tercihim. )
IPS olmasına rağmen profesyonel olmadığım için oyunlarda beni rahatlıkla iade edeceğini düşünüyorum.
Önceki olumsuz deneyimimden sonra sizlerden destek almak istedim.
Destek olursanız çok sevinirim...
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
(Ekran kartım MSI 1050 Ti Gaming X, işlemcim Ryzen 5 1600 14nm, 16 GB RAM)

Ben de beğendim, sadece aklıma takılan sürekli oyun için va panel tavsiye etmişler. ips panel işimi görür mü onu bilemedim. Yorum için teşekkürler.
Ghosting vb. durumlar için söylüyorlar ama profesyonel olmadığınızı belirtmişsiniz. Ayrıca leş gibi bir renk kalitesindense ghosting'i tercih ederim (ki o kadar olacağını sanmam.)

Ghosting vb. durumlar için söylüyorlar ama profesyonel olmadığınızı belirtmişsiniz. Ayrıca leş gibi bir renk kalitesindense ghosting'i tercih ederim (ki o kadar olacağını sanmam.)
haklısın....
Stokta varken almanızı şiddetle tavsiye ederim;

AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA
peki buna yorumunuz ne olur, ilk bahsettiğim ips paneldi bunun paneli va fiyat olarak aynı diğer tüm özellikleri de aynı sayılır. en önemlisi diğeri curved değildi bunun curved özelliği de var en temel fark panel farkı ve curved özelliği.
Buraya bilgi amaçlı yazıyorum. Hepsiburada dan aldığım monitörü iade ettim. Adamlar telefonla arayıp neden iade ediyorsun diye bile sormadı. Monitör iade edecek arkadaşlara bir tavsiyem var.
İade etmek istediğiniz ürünle ilgili arıza ya da problem var derseniz servise yönlendiriyorlar ve süreç uzuyor. Ama memnun kalmadım iade edecek deyip hiç bir sebep göstermezseniz sorgulamadan iade alıyorlar. Bilgi amacıyla paylaşmak istedim :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı