1500-2000 TL ekran kartı önerisi

Merhaba iyi forumlar. Bilgisayarim i5 3330 @ 3 GHz ~ 3.20, 8 GB RAM, ATI Radeon HD 4800. başka bir bilgi gerekiyor mu bilmiyorum affola :) ekran kartini degistirmek istiyorum ama kasam da eski bir ASUS kasa sanirim. Gaming kart icin kasayi da degistirmek gerekiyormuş. Benim butcem 1.500-2.000 TL arasinda. Hangi karti almam daha dogru olur? Yardimci olursaniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkur ederim iyi forumlar. Şu anda CS:GO'yu her şey yuksekte sorunsuz oynuyorum ama GTA 5, Tomb Raider, Rainbow Six Siege gibi oyunlari kaldirmiyor.
Selamlar. İşlemci ve anakartınızı 600 tl ye upgrage edip isterseniz 1700 tl rx 580 8gb almanızı tavsiye ederim. 160 tl ye soğutucu alarak oyunları istediğiniz ayarda oynayabilirsiniz. İşlemci x3440 ve anakart da GIGABYTE GA-H55-UD3H almanızı öneririm. 20 tl ye de küçük mosfetler vardır. Küçüktürler ama overclock ta etkilidir. Toplam 2500 tl tuttu. Adeta yeniden doğuş yaşayacaksınız emin olabilirsiniz.

Hocam valla ben pandemi donemi oncesi olsa dediklerinize tamam derdim, ama maalesef su an katilmiyorum. En indirimli hali bile zamli oldu. Fiyatlar ucuyor. Rx570,rx580 devri de yavas yavas kapaniyor bana gore. 1650 super de guzel kart evet ama uzerine azicik daha koyup iyisini almak varken beni dusunduruyor. En kotu karti alip kenara koyabilir dediklerinizi yapmak icin. Sizin soylediklerinize de para gerekiyor sonucta, eline gectikce yapar diye dusunuyorum.

Arkadaşın sistemi oldukça eski sıfırdan yapılması gerekiyor, ya fazla masraf altına girecek ya da uygun bir ekran kartıyla devam edecek. O da işlemci/darboğaz oranını en iyiye çekersen bir ihtimal RX 570 4GB olur

Selamlar. İşlemci ve anakartınızı 600 tl ye upgrage edip isterseniz 1700 tl rx 580 8gb almanızı tavsiye ederim. 160 tl ye soğutucu alarak oyunları istediğiniz ayarda oynayabilirsiniz. İşlemci x3440 ve anakart da GIGABYTE GA-H55-UD3H almanızı öneririm. 20 tl ye de küçük mosfetler vardır. Küçüktürler ama overclock ta etkilidir. Toplam 2500 tl tuttu. Adeta yeniden doğuş yaşayacaksınız emin olabilirsiniz.

RX 580 devrini kapatalım bence artık. Kalan kısımlara katılıyorum.

RX 580 devrini kapatalım bence artık. Kalan kısımlara katılıyorum.

[/QUOTE]
Sanırım katılıyorum. rx 5500 xt daha ucuz ve daha çok performans sunuyor. bunu almak daha mantıklı.

PSU marka modeli belirtin. Yetersizse değişmesi gerekir.

Ayrıca yukarıda önerilen tüm kartlar için işlemci yetersiz. RX 570 ötesine geçmeyin.

Herkes okumadan, dinlemeden ezbere yazıp yazıp geçmiş.
Katıldığımı söyleyemem. Rx580 alıp oyundaki ayarları biraz daha düşük tutarsa işlemci herturlu yeter. Neden 200 300 koyup daha iyisini alıp geleceğe yönelik adım atmasın da, eski bir işlemciye göre hareket etsin? İyi parça alınca devamı geliyor. Parça parça hareket eder zamanla hepsini alır.

O zaman geleceğe yatırım yapıp 2080 Ti alalım, işlemci önemsiz.

Gelecekte değiştireceğini söylememiş. Şu an için konu açıyor, biz de şu an için cevap veriyoruz. İşlemcisi RX 580'le falan darboğaz yapacak.

Ayrıca RX 580 alıp ayarları düşük tutarsa işlemci yeter lafı tamamen yanlış.

Darboğazı azaltmak için ayar kısmazsın, ayar yükseltirsin. Sen ayarları kıstıkça ekran kartına binen yük azalır. Bilerek yazalım lütfen.

O zaman geleceğe yatırım yapıp 2080 Ti alalım, işlemci önemsiz.

Gelecekte değiştireceğini söylememiş. Şu an için konu açıyor, biz de şu an için cevap veriyoruz. İşlemcisi RX 580'le falan darboğaz yapacak.

Ayrıca RX 580 alıp ayarları düşük tutarsa işlemci yeter lafı tamamen yanlış.

Darboğazı azaltmak için ayar kısmazsın, ayar yükseltirsin. Sen ayarları kıstıkça ekran kartına binen yük azalır. Bilerek yazalım lütfen.

Haklı 2K'da ekran kartına binen yük artar ve işlemciye binen yük azalır bu yüzden darboğaz sorunuda ortadan kalkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı