1500-2000 TL fiyat bandında monitör önerisi

Bütçe
2000
Merhabalar, yeni bir monitör almayı planlıyorum. 240Hz, 165Hz arasında kaldım. FPS oyunlarını sıklıkla oynuyorum. Kafamda 2 3 model var fakat tam emin olamadım.
Sistem özelliklerim: GeForce GTX 1060 6 GB, i5-6600-3.30GHz, 16 GB RAM.
1. model: Asus VG248QG 24" 0.5ms Full HD G-Sync Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
2. model: Monster Aryond A27 V1.1 27" 1ms Full HD G-Sync FreeSync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
3. model: Acer Nitro ED270X 27" 240Hz 1ms (HDMI+Display) Adaptive-Sync Full HD Curved Monitör UM.HE0EE.X01 Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bunlardan hangileri daha iyi F/P sağlayabilir? Sizin ekstradan önerebileceğiniz model var mı? Ürün iyiyse 2500TL fiyat bandına çıkabilir. İyi forumlar.
bende msı mag272c aldım 2150tlye acer almayı düşünüyorum .
monster için gamepower x40 modelinin aynısı oldugunu söyleyen yorum gördüm internette.
Bence IPS ve VA panel bakmalısın. 1080p alacaksan 24'' almanı öneririm.Asus TUF VG249Q1R olabilir.
Bu monitörü aldım ve ölü piksel çıktı.
Sonra internette benim gibi yüzlerce insanın bu monitörle ilgili sorun yaşadığını gördüm.
Kimseye kesinlikle önermiyorum o monitörü.

Çok yüksek yenileme hızı profesyonel oynamayacaksan gereksiz olur. Ya da sadece rekabetçi oyunlar oynamayacaksan.
Yani sadece rekabetçi oyunlar oynamayacaksam, yüksek yenileme hızı için çamur gibi bir ekrana bakmam.
İstediğiniz özelliklerde:
Tavsiye ettiğim:

Dostum internette ki kullanıcı deneyimlerinden gördüğüm kadarıyla 144Hz sonrası göz için çok da bir anlam ifade etmiyor. Tabii ki sana kalmış ama bence Hz'e önem vermek yerine 2K bir model alman daha yararlı olacaktır.

Hocam bence 2 k ile 1080P arasında. Kafasını monitörün içine sokmicaska. Hiçbir fark anlamicak. Ama sistem darboğaz yapmayacaksa kendi bilir.

Merhabalar, yeni bir monitör almayı planlıyorum. 240Hz, 165Hz arasında kaldım. FPS oyunlarını sıklıkla oynuyorum. Kafamda 2 3 model var fakat tam emin olamadım.
Sistem özelliklerim: GeForce GTX 1060 6 GB, i5-6600-3.30GHz, 16 GB RAM.
1. model: Asus VG248QG 24" 0.5ms Full HD G-Sync Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
2. model: Monster Aryond A27 V1.1 27" 1ms Full HD G-Sync FreeSync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
3. model: Acer Nitro ED270X 27" 240Hz 1ms (HDMI+Display) Adaptive-Sync Full HD Curved Monitör UM.HE0EE.X01 Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bunlardan hangileri daha iyi F/P sağlayabilir? Sizin ekstradan önerebileceğiniz model var mı? Ürün iyiyse 2500TL fiyat bandına çıkabilir. İyi forumlar.
Vg248QG kullandım güzel mönitör. Oc ile 165 hz oluyor. Stok 120 hz. Ama Tan panel. Yeni monitör aldım

LG 24GN650-B bir arkadaş aldı forumdan gerçek 1 ms gtg. Ve IPS panel , premium sync. Alınabilir HDR özelliği de var. Kutudan display port kablosu çıkıyor..

Alabileceğin FPS e göre monitör almanız gerekli. 240FPS alamadıktan sonra 240HZ monitör almanın önemi yok. 2k da 144 alamayabilirsin o sebeple 2k alman gerekli değil.
1080P de 24" 1440p de 27" ideal aralıktır. 1080p 24" 144 hz yeterli olacaktır.
Youtube'da "Hardware Unboxed" kanalında tavsiye edilen monitörlere göz atabilirsin. Tepkime sürelerine ordan bakabilisin. önemli olan 1ms MPRT değeri değil GTG değeridir.

Parlaklık min 300cd/m2 olsun ideal 350cd/m2
GTG değeri, 8 ms e kadar olan monitörler makuldür.
IPS panel olması iyidir.

Alabileceğin FPS e göre monitör almanız gerekli. 240FPS alamadıktan sonra 240HZ monitör almanın önemi yok. 2k da 144 alamayabilirsin o sebeple 2k alman gerekli değil.
1080P de 24" 1440p de 27" ideal aralıktır. 1080p 24" 144 hz yeterli olacaktır.
Youtube'da "Hardware Unboxed" kanalında tavsiye edilen monitörlere göz atabilirsin. Tepkime sürelerine ordan bakabilisin. önemli olan 1ms MPRT değeri değil GTG değeridir.

Parlaklık min 300cd/m2 olsun ideal 350cd/m2
GTG değeri, 8 ms e kadar olan monitörler makuldür.
IPS panel olması iyidir.
Ne demek MPRT önemli değildir ya?
MPRT ile GTG farkı gtgde tüm monitörler düşük çıkar.
Önemli olan mrpt değeri.

Yeni konular

Geri
Yukarı