1500-2000 TL fiyat bandında monitör önerisi

Bütçe
2000
Ne demek MPRT önemli değildir ya?
MPRT ile GTG farkı gtgde tüm monitörler düşük çıkar.
Önemli olan mrpt değeri.
Size örnek görsel bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    154,7 KB · Görüntüleme: 80
  • 2.png
    2.png
    628,5 KB · Görüntüleme: 74
Alabileceğin FPS'e göre monitör almanız gerekli. 240FPS alamadıktan sonra 240Hz monitör almanın önemi yok. 2K da 144 alamayabilirsin o sebeple 2K alman gerekli değil.
1080P de 24" 1440P de 27" ideal aralıktır. 1080P 24" 144 Hz yeterli olacaktır.
YouTube'da "hardware unboxed" kanalında tavsiye edilen monitörlere göz atabilirsin. Tepkime sürelerine oradan bakabilisin. Önemli olan 1ms MPRT değeri değil gtg değeridir.

Parlaklıkmin 300cd/m2 olsun ideal 350cd/m2.
Gtg değeri, 8 ms e kadar olan monitörler makuldür.
IPS panel olması iyidir.

Aynen hocam bende tahmini bir rekabetçi oyununda 170 180 FPS alıyorum, Full ayarlarda. O yüzden çıkarsam en fazla 165Hz. IPS ve VA modelleri arasında kaldım açıkcası. Ama renk körlüğüde olunca insanda renkleride çok umrsamayıp TN düşünüyorum :D. Teşekkürler açıklamaların için.
VG248QG kullandım güzel monitör. OC ile 165 Hz oluyor. Stok 120 Hz. Amatan panel. Yeni monitör aldım

LG 24GN650-B bir arkadaş aldı forumdan gerçek 1 ms gtg. Ve IPS panel, Premium Sync. Alınabilir HDR özelliği de var. Kutudan Display Port kablosu çıkıyor.

Eyvallah hocam önerin için. ASUS'un o modeli benim de aklıma yattı fakat TN ile VA arasında kaldım. Çoğu kişi IPS diyor fakat renk için de hızı bir kenara bırakasım gelmiyor.

Aynen hocam bende tahmini bir rekabetçi oyununda 170 180 FPS alıyorum, Full ayarlarda. O yüzden çıkarsam en fazla 165Hz. IPS ve VA modelleri arasında kaldım açıkcası. Ama renk körlüğüde olunca insanda renkleride çok umrsamayıp TN düşünüyorum :D. Teşekkürler açıklamaların için.

Eyvallah hocam önerin için. ASUS'un o modeli benim de aklıma yattı fakat TN ile VA arasında kaldım. Çoğu kişi IPS diyor fakat renk için de hızı bir kenara bırakasım gelmiyor.
Profesyonel oynamıyorsan hissetmeyeceksin bile hocam, dizi film yemek yerken video vs izliyosan ips al. Bende cs go vs oynuyorum , ama LG nşn ips monitörünğ aldım. Bu forumdan bi arkadaş incelemesini de yaptı istersen atayım?

Ekran kartım ile birlikte bilgisayarda örneğin Valorant'ta 170 180 FPS alıyorum Full ayarlarda o yüzden 240Hz'den vazgeçtim. Yeni bir model buldum hem 24" hem de 27" modeli bulunmakta, IPS panele sahip 144Hz ve viwesonic kaç senedir aktif kullandığım marka ve gerçekten memnunum. Siz bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? 27" 1080P için iyi midir?
24" 144Hz: ViewSonic XG2405 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
27" 144Hz: ViewSonic XG2705 27" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bir de bende NVIDIA olduğu için FreeSync özellikleri var fakat zaten Technopat'ta 2019 yılında FreeSync de NVIDIA için G-SYNC gösterilmişti. Galiba FreeSync olması bu modelin benim için bir sorun oluşturuduğunu sanmıyorum.

Ekran kartım ile birlikte bilgisayarda örneğin Valorant'ta 170 180 FPS alıyorum Full ayarlarda o yüzden 240Hz'den vazgeçtim. Yeni bir model buldum hem 24" hem de 27" modeli bulunmakta, IPS panele sahip 144Hz ve viwesonic kaç senedir aktif kullandığım marka ve gerçekten memnunum. Siz bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? 27" 1080P için iyi midir?
24" 144Hz: ViewSonic XG2405 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
27" 144Hz: ViewSonic XG2705 27" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bir de bende NVIDIA olduğu için FreeSync özellikleri var fakat zaten Technopat'ta 2019 yılında FreeSync de NVIDIA için G-SYNC gösterilmişti. Galiba FreeSync olması bu modelin benim için bir sorun oluşturuduğunu sanmıyorum.
XG2405 için DP kablosu almanız gerek, G-Sync açmak için.
Bunu önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı