1500-2000 TL Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi

Alper Aktaş

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba;

Ben Sokak, manzara ve doğa çekimi için en uygun fotoğraf makinesını arıyorum bana en uygun fotoğraf makinesini yazar mısınız ?
Not: Bütçe [1000-1500-2000₺] bu fiyat aralıkları :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim önerim 100D ve 18-135 bir lens almandan yana. 100D yerine 700D önerenler var fakat, 100D dünyanın en küçük DSLR'ı; namıdiğer atom karınca.

Ben ikisi arasındaki gövdeden dolayı verilen fiyatı hakedecğini düşünmüyorum. Almadan önce çok araştırma ve karşılaştırma yaptım. Tercihim bu makineden yana oldu ve 18-135 almadığıma pişmanım.

Manzara çekimi için de tripod çok önemli. Düşük diyafram ve ISO kullanman gerekiyor ki bu da enstantaneyi yükseltmene sebep olacak. Bu yüzden de tripod şart.

Tripod olarak TR-580A modelini önerecektim fakat stoklarda yok. Bu da F/P ürünüdür. Bana kalırsa yeni başlayan birinin bundan fazlasına ihtiyacı yok.

Not: ISO - Diyafram - Enstantane hakkında videolar da izlemeye başlaman yararına olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı