1500-2000 TL PC Önerisi

Ben sistem alacağına bile inanmıyorum...

Intellipower HDD baya kötü. Aynı fiyata 7200 RPM HDD var. 2000 TL'ye Intel sistem almak için ekran kartını düşürmeye gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben normal düz yazmama rağmen büyük küçük olarak görünüyor ben yapmıyorum yani kasıtlı değil kusura bakmayın, bilerek
yapmıyorum. Yazıyı kalın yapınca büyük küçük oluyor o yüzden :)

- - - Güncellendi - - -

Şimdi sistem için en önemli parça hangisi ona göre ona ağırlıklı olarak para miktarınıda artıracağım.

Bak, 13-14 yaşında bir kardeşimizsin. Senin 8. sınıfta olman lazım. Sene sonunda sınava gireceksin. Dikkat etmen gereken şeyler bunlar. ;) Böyle yaz canımı ye. Oyun sistemlerinde bütçenin 1/3'ini ekran kartına yatırman daha doğru. Sana bir sistem önerisi yapalım biz yoksa parçaları alırken bu kafayla hata yapman içten değil, hele ki Vatan elemanları seni keklemeye çalışırsa. 1800 TL'ye i3 + HD 7850 alan arkadaş vardı Vatan elemanları sağolsun adama indirimden bahsetmeyip hemen alın dedikleri için. Şöyle bir şey alabilirsin:

Oc0XwY0.png

Şimdi sistem için en önemli parça hangisi ona göre ona ağırlıklı olarak para miktarınıda artıracağım.

Zaten herkes oyun için topluyor. Galiba sen de oyun için topluyorsun. O zaman ekran kartına daha fazla para yatırmalısın. Ama benim önerdiğim sistemde ekran kartı yeterinde iyi.

Yahu kaç kere diyelim FX 8350 İ7 2700K' yı geçiyor(CHİP dergisinde yazıyor.) diye. Sen bundan sonra gidip niye İ5 3570K alacaksın?

- - - Güncellendi - - -

Ben monitör 2000 TL'ye dahil sandım. Bu arkadaşın önerdiği sistem iyi o zaman.

Monitör alacaksan bunu al
VATAN COMPUTER - ASUS - 23.6" VS247H GEN

Olur mu öyle şey? 5ms oyuncu adamı bozar. Sana harika bir monitör tavsiyesi:
23'' ASUS VX238H LED MON(WIDE-2MS-DVI-HDMI) | MON

Ancak bu sitede özellikleri yanlış yazıyor. Ama ürün doğru. Ben sana özelliklerinin yazayım:
2x HDMİ, 1ms tepkime, FullHD, LED
Ayrıca daha detaylı bilgi istersen Asus' un web sitesinden araştırabilirsin.

Bak, 13-14 yaşında bir kardeşimizsin. Senin 8. sınıfta olman lazım. Sene sonunda sınava gireceksin. Dikkat etmen gereken şeyler bunlar. ;) Böyle yaz canımı ye. Oyun sistemlerinde bütçenin 1/3'ini ekran kartına yatırman daha doğru. Sana bir sistem önerisi yapalım biz yoksa parçaları alırken bu kafayla hata yapman içten değil, hele ki Vatan elemanları seni keklemeye çalışırsa. 1800 TL'ye i3 + HD 7850 alan arkadaş vardı Vatan elemanları sağolsun adama indirimden bahsetmeyip hemen alın dedikleri için. Şöyle bir şey alabilirsin:

Oc0XwY0.png

Soğutucu çıkartılıp, ekran kartı HD 7970 TOP alınabilir.

VATAN COMPUTER - ASUS - HD7970 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Yahu kaç kere diyelim FX 8350 İ7 2700K' yı geçiyor(CHİP dergisinde yazıyor.) diye. Sen bundan sonra gidip niye İ5 3570K alacaksın?
Fiyat performans konusunda evet. FX 8350 450 lira, i7 2700K 750 lira. Bu yüzden bütçe sıkıntısı olanlar için öneriliyor. Ama reel de o işlemci render vs işin içine girince i7 2700K yı geçmesi imkansız. Hem mimari açıdan hemde performans açısından i7 2700K daha üstün. FX 8350, i5 3570K ile yarışıyor. Kaynak verin bize söz değil.

Alın size kaynak. (İşlemci i7 2600K dır ki)

AnandTech | Bench - CPU

Gigabyte Nvidia GeForce GT 1030 Ekran Kartı:351 TL
Amd FX-4320 4.0GHz Soket AM3+ İşlemci:336 TL
MSI A68HM GAMING Amd A68H 2400MHz(O.C.) DDR3 Soket FM2+ mATX Anakart:242 TL
Deep Cool Tesseract SW 1xUSB 2.0, 1xUSB 3.0, 1xMic Siyah ATX Kasa:179 TL
Hi-Level 8GB 1333MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC10600D3/8G):238 TL
WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX):213 TL

1550/1600 Civarı Sağlam

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı