1500 Euro Civarı Laptop Önerisi

yilank

Hectopat
Yer
Londra
Daha fazla  
Meslek
Amele
Merhaba.
Araniza yeni katildim. Umarim yanlis bir sey yapmiyorumdur :)

Londra`dayim ve yeni bir oyuncu laptopu almak istiyorum. Elimde GS70 6QE ( GTX970M, 16GB, i7 ) var su anda idare ediyor. Ancak bunu esime vermek istiyorum ve kendime uygun bir sey almak istiyorum. Kendi cabamla 3 - 5 modele indirdim ancak ekran kartlari ve dahi RAM'larin GDDR4 ya da 5 olmasinin onemi gibi konularda bilgisizim. Buraya modelleri ve ozelliklerini yazsam bilgili arkadaslar secim konusunda yardimci olabilir mi? ( Umarim olabilirsiniz :D )

2300 birim fiyati verebilirim biraz kendimi zorlarsam ( 1500 birim fiyat olursa cok iyi gelir bana ancak illa da boyle olmasi gerekmiyor ). Sizce zorlamali miyim yoksa 1500 birim ve yakin fiyatli olanlar yeterli olur mu?

Ayrica oyuncu laptopu alma konusunda kararsiz olanlar icin de yardimci olur umarim.

Not: Lutfen fiyatlari birim cinsinden dusunun, TL'ye cevirmeyin. Burada asgari ucret ortalama 1300 - 1350 birim civari.

1. Asus ROG Strix GL703GS Core i7-8750H / 16GB / 1TB + 256GB SSD / 17.3 Inch GeForce GTX 1070 GDDR5 8GB Windows 10 Gaming Laptop ( Bunun RAM'inin az oldugunu dusunuyorum ancak fiyati da cok iyi > 1500 birim fiyat )

2. MSI GE73 Raider RGB 8RF Core i7-8750H / 16GB 1TB + 128GB SSD / 17.3 Inch Nvidia GeForce GTX 1070 8GB Windows 10 Gaming Laptop ( Bunun da ekran kartinin GDDR4 mu ya da 5 mi oldugu belirtilmemis > 1850 birim fiyat.)

3. MSI GT73EVR Titan Pro Core i7-770HQ / 16GB 1TB + 256GB SSD / GeForce GTX 1080 17.3 Inch Windows 10 Gaming Laptop ( Bunun da islemcisi dusuk ancak ekran karti 1080 ve GDDRi belirtilmemis > 2300 birim fiyat.)

4. MSI GT75 Titan 8RG Core i7-8750H 32GB 1TB + 256GB SSD GeForce GTX 1080 17.3 Inch Windows 10 Gaming Laptop
( Benim favorim bu ancak birim fiyati cok pahali maalesef > 2750 birim fiyat. RAM'lerin 32 olmasi ve islemcinin i9 olmasi alinmasi icin iyi bir sebep mi yoksa gerek yok mu bu kadar para vermeye ? )

5. ASUS ROG Strix SCAR II GL504GS Core i7-8750H 2.2GHz / 32GB / 1TB SSHD, 512GB SSD / 17.3" Full HD 144HX 3MS
NVIDIA GeForce GTX 1080 8GB Gaming Laptop ( Bunun da cok isindigini soyluyorlar ama ozellikleri fena degil fiyatina gore gibi geldi bana > 2300 birim fiyat )

Saygilar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani aslında hepsi çok iyi bir bilgisayar. Burada en öne çıkan şey sizin fiyatı en fazla ne kadar yukarı çekebileceğiniz.
5. olan seçenek en iyisi gibi duruyor, ısınma konusunda herhangi bir fikrim yok.
Onun dışında 4. seçenek fazla pahalı.
3. seçenekteki PC'nin ekran kartı çok iyi, işlemcisi de kötü değil zaten, sizi asla üzmez.
1 ve 2 arasında sadece marka farkı olacaktır. Bana kalırsa MSI alınabilir.

Bu fiyata son bir tane kalmış 1228 birim. İncelemeye değer çok şık ve performanslı bir cihaz.

ASUS ROG Zephyrus GX501GI-EI012T 15.6-Inch FHD 144 Hz with 3 ms Screen Gaming Laptop (Black) (Intel Core i7-8750H Processor, 16 GB RAM, 1 TB PCI-e SSD, NVidia GTX1080 8 GB Max-Q, Windows 10)

https://www.amazon.co.uk/ASUS-Zephy...=merchant-items&ie=UTF8&qid=1537998058&sr=1-1

ROG ZEPHYRUS (GX501) | Notebook | ASUS Türkiye

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
7700hq işlemciler laptoplarda çok ısınıyor mümkünse tercih etmeyiniz 8.nesil işlemcili bilgisayar kullanma fırsatım olmadi henüz göz önünde bulundurun bu durumu derim

Bu fiyata son bir tane kalmış 1228 birim. İncelemeye değer çok şık ve performanslı bir cihaz.

ASUS ROG Zephyrus GX501GI-EI012T 15.6-Inch FHD 144 Hz with 3 ms Screen Gaming Laptop (Black) (Intel Core i7-8750H Processor, 16 GB RAM, 1 TB PCI-e SSD, NVidia GTX1080 8 GB Max-Q, Windows 10)

https://www.amazon.co.uk/ASUS-Zephy...=merchant-items&ie=UTF8&qid=1537998058&sr=1-1

ROG ZEPHYRUS (GX501) | Notebook | ASUS Türkiye

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bu fiyat cok iyi. Normalde 2600 birim ancak 96 derece CPU sicakliginda calisiyor. Yeni iken bir sorun olmaz ancak tozlanmaya baslayinca 100 dereceyi gecer sanirim !
Bu laptopu kullanip da memnun olan varsa lutfen belirtsin, cunku tek sorunu fazla isinmasi gibi geldi bana. (Simdi fark ettim ekran karti Max-Q imis, yuzde 15 ila yuzde 20 arasinda daha yavasmis GTX`lerden )

Son düzenleme:
Evet bu fiyat cok iyi. Normalde 2600 birim ancak 96 derece CPU sicakliginda calisiyor. Yeni iken bir sorun olmaz ancak tozlanmaya baslayinca 100 dereceyi gecer sanirim !
Bu laptopu kullanip da memnun olan varsa lutfen belirtsin, cunku tek sorunu fazla isinmasi gibi geldi bana. (Simdi fark ettim ekran karti Max-Q imis, yuzde 15 ila yuzde 20 arasinda daha yavasmis GTX`lerden )

Ürünün incelemesi technopat ekibi tarafından yapıldı. İncelemesini de yukarıdaki mesajım da ekledim tamamını sıkılmadan izlerseniz endişelerinizin giderileceğini düşünüyorum. Ürünün yenilikçi tasarımından tutun özelliklerine kadar her şey anlatılmış. Isınma konusunda ki çözümü Max-Q mimarisinin oldukça başarılı olduğu belirtiliyor. Tozlama olayına gelirsek, ürünle beraber bir adet asus harici ethernet, bir adet asus oyuncu mouse ve ürünün arka kapağını kolaylıkla açabilmeniz için bir tane tornavida geliyor. Yani aşırı tozlandığın da fanlarını v.s temiz boya fırçası yardımı ile ya da kompresör hava basıncı ile rahatlıkla temizlenebiliyor. Siz yine araştırmaya devam edin. İnceleme videolarına bakın makaleleri okuyun öyle karar verin. Açıkçası imkanım olsa kesinlikle bu fiyata bu özellikler deki bir cihazı kaçırmam alırdım fırsat ürünü gibi bir şey olmuş :)

Notlar:
BF1 maratonu sonunda ekran kartı 79 dereceyi geçmezken işlemci yer yer 96 dereceye ulaştı. Buna rağmen sistem sessiz çalışmaya devam etti ve CPU frekansı da 3.4 GHz ile herhangi bir devasa darboğaz yaratmadan çalışmayı sürdürdü.

Quake Champions maratonunu sonunda GPU sıcaklığı 77 derece iken CPU sıcaklığı da 89 derecenin üstüne çıkmadı. GPU kullanımı ise %60 ila %70 civarında seyretti. Bu bağlamda Quaka Champions rahatlıkla DSR açılarak oynanabilir. Yine oyun esnasında kare oluşturma hızının da 10ms altında olması inanılmaz bir akıcılık sağladı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı