1500 metrekare iş yeri için iş tavsiyesi

Makaleler
1
Merhaba. Bizim Mersin'de 1500 metrekare kapalı iş yerimiz var. Kantar, ofis, mutfak, kamyon, press makinesi, kırma - parçalama makinesi vs her şey var. Ayrıca babamın üstünde 25 yıllık şirketimiz var. Lakin düzgün işimiz yok, paramız yok. Hatta ben gelecek göremediğim için gittim ceza infaz memuru oldum. (işi bırakmayı düşünüyorum maaş düşük, iş zor ve para biriktiremiyorum) sizlere sorum şu ben bu iş yerinde ne yapabilirim? Çin'den makyaj malzemeleri getirme fikri var şu an aklımda. Trendyol satış mağazası açabilirim.

Merhaba. Bizim Mersin'de 1500 metrekare kapalı iş yerimiz var. Kantar, ofis, mutfak, kamyon, press makinesi, kırma - parçalama makinesi vs her şey var. Ayrıca babamın üstünde 25 yıllık şirketimiz var. Lakin düzgün işimiz yok, paramız yok. Hatta ben gelecek göremediğim için gittim ceza infaz memuru oldum. (işi bırakmayı düşünüyorum maaş düşük, iş zor ve para biriktiremiyorum) sizlere sorum şu ben bu iş yerinde ne yapabilirim? Çin'den makyaj malzemeleri getirme fikri var şu an aklımda. Trendyol satış mağazası açabilirim.

Satacağınız ürünlerin popüler kültür öğesi olmasına özen gösterirseniz elinizde kalmaz satılır.

Çin'den kozmetik ürün getirmek yasak diye biliyorum iyi araştırmanı öneririm , ayrıca kozmetik ürünleri ÜTS sistemine kayıt ettirmen lazım her ürün içinde tobb dan barkod çıkarman lazım. Çin'den getireceğin ürünler bu konularda başını ağrıtabilir. Kozmetik ürün için Kore'yi öneririm çok kaliteli ürünler ve üreticiler mevcut. Şimdiden bol şans.

PP'ni beğendim başarıların devamını dilerim. Ticarette para var, ticaret yapın. Bence çok mantıklı bir sektör bulmuşsunuz kendinize. Trendyol, hepsiburada vs hepsinde makyaj malzemeleri en çok satan ürünler arasında. Bana mantıklı geldi.

Satacağınız ürünlerin popüler kültür öğesi olmasına özen gösterirseniz elinizde kalmaz satılır.
örnek alabilirim hocam her türlü öneriye açığım

Çin'den kozmetik ürün getirmek yasak diye biliyorum iyi araştırmanı öneririm , ayrıca kozmetik ürünleri ÜTS sistemine kayıt ettirmen lazım her ürün içinde tobb dan barkod çıkarman lazım. Çin'den getireceğin ürünler bu konularda başını ağrıtabilir. Kozmetik ürün için Kore'yi öneririm çok kaliteli ürünler ve üreticiler mevcut. Şimdiden bol şans.
Kozmetik olarak ruj, yüze sürülen şeylerden düşünmüyorum zaten hocam kimsenin sağlığıyla kumar oynamak istemem. Şu makyaj fırçalarından, masaj taşlarından düşünüyordum.

örnek alabilirim hocam her türlü öneriye açığım

Kozmetik olarak ruj, yüze sürülen şeylerden düşünmüyorum zaten hocam kimsenin sağlığıyla kumar oynamak istemem. Şu makyaj fırçalarından, masaj taşlarından düşünüyordum.
Şuan Kozmetik sektöründe e-ticaret ile uğraşıyorum ve rekabet inanılmaz yüksek cebinizde iyi bir pazarlama bütçeniz ve stok yapabilecek sermayeniz yok ise e-ticarette daha az rakabetin olduğu kategorileri tercih etmenizi öneririm .

PP'ni beğendim başarıların devamını dilerim. Ticarette para var, ticaret yapın. Bence çok mantıklı bir sektör bulmuşsunuz kendinize. Trendyol, hepsiburada vs hepsinde makyaj malzemeleri en çok satan ürünler arasında. Bana mantıklı geldi.
Teşekkürler karakterimi yansıtıyor :) Memurlukta olsa daha güzel de benim iş kötü dostum. 7 civarı maaş alıyorum. İnan karnım zor doyuyor. Ticarette para var fakat nokta atış yapman gerek

Şuan Kozmetik sektöründe e-ticaret ile uğraşıyorum ve rekabet inanılmaz yüksek cebinizde iyi bir pazarlama bütçeniz ve stok yapabilecek sermayeniz yok ise e-ticarette daha az rakabetin olduğu kategorileri tercih etmenizi öneririm .
Mesela hocam?

Aklıma direkt hurdacılık geldi ama insanlar kelimesinden ötürü mesleği yanlış biliyorlar. Siz toplama ana bayi gibi bir şey olacaksınız ama işte bilen birileri lazım. Birisi ilanlara bakacak diğeri toplayacak başka birisi müşterilerle ilgilenecek. Press makinası falan da olması artısı. Tam olarak hangi alet edevatlar var bilmiyorum ama Hurda + Torna ikisini götürebileni zengin eder.

Piyasa geri dönüşümcülerini sahip olduğunuz kamyon ile dolaşıp alikopat malzemesini ucuza toplayabilirsiniz. Bu malzemeyi ayrıştırma makinesi var basit bir makine ısıtarak plastiğini alüminyum'dan ayırıyor böylece elinize Alüminyum malzemesi kalıyor. Kalan bu malzemeyi toptan satarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Alikopat kilo hesabı uyguna satılırken alüminyum pahalıdır.

Ayrıştırma sonrasıda zaten sahip olduğunuz press makinesi ile alüminyumu preslersiniz yer kaplamaz yine sahip olduğunuz kamyon veya nakliye aracı tutarak direk fabrikalara satış gerçekleştirirsiniz. Bahsettiğim ayrıştırma makinesini, sizdeki kırma makinesini satarak masrafsız bir şekilde elde edebilirsin muhtemelen.

Böylece sıfır para harcayarak bir iş kurmuş olursunuz. Satın alacağınız hurda alikopat malzemesini bir çok kişiden parasını daha sonra verecek şekilde alabilirsiniz ama önce güven kazanmanız gerekebilir. Bu yüzden işin bu aşamasında biraz para harcamanız gerekebilir.

Teşekkürler karakterimi yansıtıyor :) Memurlukta olsa daha güzel de benim iş kötü dostum. 7 civarı maaş alıyorum. İnan karnım zor doyuyor. Ticarette para var fakat nokta atış yapman gerek

Mesela hocam?
E-ticaret için ürün araştırırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var makyaj fırçasından örnek verirsek öncelikle pazaryerlerinde anahtar kelime olarak aratın ve kaç adet listeleme çıktığını bir yere not ediniz. Daha sonrasında çok satanlar listesinde ve inceleme puanları yüksek olan ürünleri araştırın benzer ürünler için toptancıları araştırın ve fiyatları kıyaslayın daha sonrasında maliyet hesaplarınızı gerçekleştirin kategori komisyonu, kargo ücreti v.s
Temel seviyede muhasebe öğrenmenizi tavsiye ederim faturalar ve iade faturaları için bazı temel kavramları kafanızda iyice oturun ROİ ve Valor değerleri gibi.
En son çıkan rakamlarda eğer kategoride rekabetçi olabileceğinizi düşünüyorsanız daha sonrasında yine kafanıza takılan birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Bambo dan üretilmiş makyaj fırçalarını araştırmanı öneririm maliyeti ucuz ürünler :)

Geri
Yukarı