1500 TL Bütçeye İkinci El PC'mi İkinci El PS4'mü?

Bence PS4 şu an için pek mantıklı durmuyor. Ayrıca bana kalırsa PS4'ün son özel oyunu The Last of Us Part II olacak.

The Last of Us Part II'nin yanında Final Fantasy VII Remake, Ghost of Tsushima gibi birkaç exclusive oyun daha gelecek.

Ondan sonra Sony ona bir daha oyun çıkartmaz gibi geliyor. Üçüncü parti geliştiriciler de bir kaç sene daha destek verip artık kapatırlar.

Bu kısıma katılıyorum, Sony duyulmamış yeni exclusive oyunlarını artık PS4'e çıkarmaz ve mutlaka PS5'in PS4'te olmayan bir çıkış oyunu da olacak. Üçüncü parti AAA oyunlar (Spor oyunları hariç) 1-2 sene daha iki platforma da çıkacaktır fakat 1.500₺lik bir PC ile şu an çıkan güncel oyunları oynaması bile sıkıntılı PS4’ ün 1-2 sene de olsa AAA oyunları çıkarması çok daha iyidir.

Örneğin online oynamak için para vermek gibi, oyunlara mod yapamayacağın gibi veya PC gibi geniş bir imkanın olmayacağı gibi, oyunlara Türkçe yama yapamayacağın gibi bir sürü dezavantajın olacak.

Bu doğru online oynamak için para harcamak gerekiyor fakat bu sistemden pek de mutsuz olduğumu söyleyemem çünkü yıllık yaklaşık 140₺ye (indirimsiz 180 civarı) 24 oyun sahibi oluyorum ve verilen oyunların kalitesinden de memnunum.

Ayrıca, oyunlara mod ve yama eklemek dediğiniz gibi PS4'te mümkün değil ayrıca PC'de yapılan çoğu şeyi PS4'te yapamayacak.

Eğer amaç oyun oynamaksa PS4 alması en mantıklı olanı. Hatta Xbox One S ve Game Pass sistemini tercih edebilir exclusive oyunları önemsemezse.

Önümüzdeki dönemlerde PS4'e çıkacak oyunların bağlantısı.

Tabi alacağınız bilgisayarın özelliklerini belirmeniz önemli fakat o bilgisayarla Cyberpunk 2077, Watch Dogs Legion, Dying Light 2 gibi oyunları oynayabileceğinizi sanmıyorum.

O fiyata 2.el R3 1200+Rx560 makine toplanabilir. Toplu hali yok veya ben yapamam filan diyorsanız PS4 gayet iyi bir seçim olacaktır.
Fakat ben oyumu PS4 den yana kullanırım. Cyberpunk gibi yeni oyunları (Hatta GTA 6 bile olabilir) PS4 de rahat rahat oynayabilirsiniz fakat o sistemde biraz zor.

The Last of Us Part II'nin yanında Final Fantasy VII Remake, Ghost of Tsushima gibi birkaç exclusive oyun daha gelecek.
Final Fantasy VII Remake özel oyun olmayacak. Sadece 1 yıllığına PS4'te olacak. Ondan sonra her platformda bulunacak. Ghost of Tsushima evet o var onu unutmuşum. Diğer özel oyunlar dediğiniz ne mesela? Benim bildiğim yok. Belki gözümden kaçırmış olduğum oyunlar olabilir. Fakat AAA olmayan oyunlar gelebilir. Ghost of Tsushima ve The Last of Us Part II kesin gelecek oyunlar. Ayrıca aşırı kaliteli duruyor ona lafım yok zaten.

Bu kısıma katılıyorum, Sony duyulmamış yeni exclusive oyunlarını artık PS4'e çıkarmaz ve mutlaka PS5'in PS4'te olmayan bir çıkış oyunu da olacak. Üçüncü parti AAA oyunlar (Spor oyunları hariç) 1-2 sene daha iki platforma da çıkacaktır fakat 1.500₺lik bir PC ile şu an çıkan güncel oyunları oynaması bile sıkıntılı PS4’ ün 1-2 sene de olsa AAA oyunları çıkarması çok daha iyidir.
Ha bakın dediğiniz gibi 1-2 sene AAA oyunları oynarsın. Ona hem fikirim fakat benim dediğim şu anlık bir altyapı oluştursun. İlerleyen zamanlarda bilgisayarı geliştirerek AAA oyunları rahat oynayabilir. 1500 TL ile ikinci el olarak bence fena olmayan bir bilgisayar toplanabilir. Daha sonra yükseltme yaparak çok daha iyi sonuç alınabilir bence.

Bu doğru online oynamak için para harcamak gerekiyor fakat bu sistemden pek de mutsuz olduğumu söyleyemem çünkü yıllık yaklaşık 140₺ye (indirimsiz 180 civarı) 24 oyun sahibi oluyorum ve verilen oyunların kalitesinden de memnunum.
Bakın bu dediğiniz doğru ama bilgisayarda da oyunlar gayet ucuz oluyor. Ha illa abonelik sistemi isterse şu an beta ama ilerleyen zamanlarda çok daha fazla çeşitliği artarak Game Pass PC kullanabilir.

Tabi alacağınız bilgisayarın özelliklerini belirmeniz önemli fakat o bilgisayarla Cyberpunk 2077, Watch Dogs Legion, Dying Light 2 gibi oyunları oynayabileceğinizi sanmıyorum.
Bilemiyorum dediğiniz gibi belki oynayamaz belki düşük ayarlarda oynayabilir ama eğer yükseltmeye açık bilgisayar yaparsa çok hoş olur benim fikrim bu. Zaten çıkan oyunları hemen oynamak zorunda değil. Toplayacağı sistemle birçok oyunu oynayabileceğini düşünüyorum. Dediğiniz gibi yeni çıkacak AAA oyunları oynarken sıkıntı yaşayabilir. İlerleyen zamanlarda parça yükseltmesi ile bu sorun çözülebilir.

Bence PS4 şu an için pek mantıklı durmuyor. Ayrıca bana kalırsa PS4'ün son özel oyunu The Last of Us Part II olacak. Ondan sonra Sony ona bir daha oyun çıkartmaz gibi geliyor. Üçüncü parti geliştiriciler de bir kaç sene daha destek verip artık kapatırlar.
100 Milyondan fazla kullanıcısı olan bir konsolu bir kerede silip atacaksa Sony bir daha konsol çıkarmasın. Benim tahminimce 1 veya 2 sene güzel oyunlar çıkmaya devam eder.

Eğer exc. Takıntı yoksa ben senin yerinde olsam ikinci el xbox one alırdım 750TL bulunabiliyor ve 2022ye kadar garanti her oyun çıkacak sonrasında ise 1yıl uzatılır diye düşünüyorum yani garanti 2yılı var hem 750TL cebinde kalır hem iyi kötü Bir konsolu olur ea nın oyunlarını yılda 65TL gibi bir fiyata oynarsın vs vs.

Bu rehberim sana yardımcı olacaktır.

100 Milyondan fazla kullanıcısı olan bir konsolu bir kerede silip atacaksa Sony bir daha konsol çıkarmasın. Benim tahminimce 1 veya 2 sene güzel oyunlar çıkmaya devam eder.
Katılıyorum sonuçta daha konsol bu yıl sonunda çıkacak ve çıktıktan sonra 2yıl bence banko oyun çıkar. Zaten fifa pes falan onlar 4 yıl kesin çıkar gibi bişey. Ps3 konsoluna fifa18 dahi çıktı sen düşün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı