1500 TL ile bilgisayar toplama

OMGCreative

Hectopat
Bir oyun bilgisayarı toplamayı planlıyorum biraz araştırma yaptım öncesinde. "GT 1030 - X4 950" sistemi iyi gibi duruyor fakat bazı yerler de gördüklerimden dolayı kararsız kaldım açıkçası. Size de sormak istiyorum bütçem 1500 ama en fazla 1700'e kadar çıkartabilirim monitörüm 1080p çözünürlüğe sahip.

Görüş ve önerilerinizi bekliyor olacağım.

O işlemci ile GTX 1050 Ti' ı bile kullanabilirsiniz. GT 1030 için hayli hayli yeterli olacaktır.

Bakın burada GTX 1060' ı bile beslemiş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O işlemci ile GTX 1050 Ti' ı bile kullanabilirsiniz. GT 1030 için hayli hayli yeterli olacaktır.

Bakın burada GTX 1060' ı bile beslemiş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki o zaman böyle bir sistem toplamış olsam sıkıntılı bir yanı varmı?

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 280
Kasa, güç kaynağı ve RAM tercihiniz biraz kötü olmuş. Ekran kartının o modeli yerine daha ucuz bir model tercih edebilirsiniz.

Ben bu sistemi tavsiye ediyorum:

x4_950-1030.PNG

İleride Ryzen' a yükseltmeyi düşünüyorsanız A320 yerine B350 chipsetli anakart almanızı tavsiye ederim.

Kasa, güç kaynağı ve RAM tercihiniz biraz kötü olmuş. Ekran kartının o modeli yerine daha ucuz bir model tercih edebilirsiniz.

Ben bu sistemi tavsiye ediyorum:

Eki Görüntüle 276360

İleride Ryzen' a yükseltmeyi düşünüyorsanız A320 yerine B350 chipsetli anakart almanızı tavsiye ederim.
Bütçemi biraz aşıyor bu sistem. Biraz bir yerlerden kısmam gerekiyor. Güç kaynağı olan bir kasa alsam uygun olur mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı