1500 TL işlemci önerisi

Arkadaşın derdi ağırlıklı olarak oyun oynamaksa bu çok bir şey ifade etmiyor, ama en azından çoklu çekirdek gereksinimi karşılayacak noktalarda mükemmel iş çıkarabilen işlemcilerden biri 1600(AF). F/P noktasında ekran kartı modeline ve beklentiye göre tercih edilebilir, @kino belirttiği üzere ikinci el bir 3300X oyun için özellikle de AMD kanadında sağlam alternatiflerden biri. Gerisi kullanıcıya kalmış artık..

Arkadaşın derdi ağırlıklı olarak oyun oynamaksa bu çok bir şey ifade etmiyor, ama en azından çoklu çekirdek gereksinimi karşılayacak noktalarda mükemmel iş çıkarabilen işlemcilerden biri 1600(AF). F/P noktasında ekran kartı modeline ve beklentiye göre tercih edilebilir, @kino belirttiği üzere ikinci el bir 3300X oyun için özellikle de AMD kanadında sağlam alternatiflerden biri. Gerisi kullanıcıya kalmış artık..
Sanırım son nokta koyuldu gibi.

14nm 1600AE'yle CPB'si kapalı Ryzen 3600'ü geçtim CPU-Z testinde. 3600'ü bizzat @Emir M. teste soktu, 1600'ü ben.
4.5 görmek için voltajı 1.4 ün üzerinde arttırmak zorunda kalan arkadaşım bunu görse ağlar herhalde :D İşlemcisi Ryzen 5 3600 bu arada. Soğutucu da SE 224 XT.

14nm 1600AE'yle CPB'si kapalı Ryzen 3600'ü geçtim CPU-Z testinde. 3600'ü bizzat @Emir M. teste soktu, 1600'ü ben.

Güzel sonuç. Ben 1500X'in kafasına vursam da henüz 3300X'i geçemedim tekli çekirdekte bayağı ısırıyor.

Screenshot_2.png

@Shimada Sensei, anlaşamadığımız bir yer mi oldu acaba? Merak ettim de, beğenilerle alakası yok. 1600 sağlam bir işlemci bunu ben dahil herkes kabul ediyor zaten 🙂.
Kesinlikle katılıyorum. Eğer bir işlemci reklam olsaydı bu 1600AF olurdu hatta. Düşük bir fiyat mı vermek istiyorsunuz ? Evettttt ! Kabul edilebilir bir oyun performansı mı istiyorsunuz ? Evetttt. Fazla çekirdek kullanan uygulamalar kullanıp fazla çekirdek mi istiyorsunuz ? Evettttt ! O zaman karşınızda Ryzen 5 1600. Kısıtlı bütçe ile en iyisini isteyenler için !
Hocam bu arada anakart modeliniz nedir ? Üstte yazdıysanız kusura bakmayın görmedim. Soğutucuyu da merak ettim.

Geri
Yukarı