1500 TL Monitör Tavsiyesi

XG2401 tavsiye ederim. Oyunlar için çok iyi bir monitör, renk kalitesi de iyi. Samsung VA panellerde fazla ghosting oluyor, tavsiye etmem. İlla VA alacaksanız bunu tavsiye ederim.

Evet buda seçeneklerimin arasındaydı VA canlı hoş gözüküyor tavsiye pek etmiyorsunuz TN soluk renksiz geldi bana IPS önerebilir misin?

XG2401 tavsiye ederim. Oyunlar için çok iyi bir monitör, renk kalitesi de iyi. Samsung VA panellerde fazla ghosting oluyor, tavsiye etmem. İlla VA alacaksanız bunu tavsiye ederim.

Öyle bir inceleme yada yazı varsa paylaşır mısınız merak ettim.

Bu siteden birçok monitörün detaylı incelemesini bulabilirsiniz.
Yani 144 hertzlik monitörü 60 hertzde kullanmak isterse ghosting olayları bu modelde yaşayabilir. Haklısınız . Fakat 144 hertzde ve response time özelliğini yüksek ayara getirdiği zaman ben bir sorun olduğunu göremedim.Yanlışım varsa düzeltiniz.

Yani 144 hertzlik monitörü 60 hertzde kullanmak isterse ghosting olayları bu modelde yaşayabilir. Haklısınız . Fakat 144 hertzde ve response time özelliğini yüksek ayara getirdiği zaman ben bir sorun olduğunu göremedim.Yanlışım varsa düzeltiniz.
VA panelde oluyor yine de panel yapısından kaynaklı olarak. Çoğu monitörde nedense response time’ı en hızlıya getirince ghotsing artıyor, renkler dağılıyor. Ben o nedenle XG2401’de standart modda oynuyorum. TN panel zaten hızlı olduğu için sorun olmuyor. Görüntü hızlı sahnelerde bile net.

VA panelde oluyor yine de panel yapısından kaynaklı olarak. Çoğu monitörde nedense response time’ı en hızlıya getirince ghotsing artıyor, renkler dağılıyor. Ben o nedenle XG2401’de standart modda oynuyorum. TN panel zaten hızlı olduğu için sorun olmuyor. Görüntü hızlı sahnelerde bile net.
Evet evet TN panelin tek artısı benim gözümde bu. Fakat arkadaş film izleyeceğini de belirttiği için renklerden muzdarip bırakmamak istedim. Profesyonel oynamıyorsa VA panel en doğru seçim olacaktır.

Resmen Samsung LC24FG73 modelini istiyorum demişsiniz. Quantum dot ile filmlerin kalitesini, 144 Hz ile de oyunların tadına bakabilirsiniz. Tavsiyem bundan yana olacaktır.

Ürün Amazon'da 1562 TL'dir.

Bu dediğinizi ben aldım kullanıyorum fakat kenarlarda mavi ışık süzmesi var normal mi anlamadım? Çoğu kullanıcıda da var aynısı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı