1500 TL SATA SSD Önerisi

Sailaner

Hectopat
Merhaba, belirttiğim bütçede bir SATA SSD arıyorum. Bilgisayarımda bir M.2 bir de SATA slotu olmak üzere 2 adet depolama yeri var. M.2 SSD'de sık oynadığım oyunlar yüklü fakat o konuda depolama sıkıntısı çekiyorum. SATA bölümünde HDD takılı. HDD yerine 1TB SATA SSD düşünüyorum. İnternette videolarını izlediğimde oyunlarda yükleme ekranları konusunda sadece 1-2 saniyelik farklar gözlemledim. Bu bütçede neler önerebilirsiniz? Mümkünse 1TB olsun. Şu anki HDD Toshiba. 3 senedir bir sıkıntısını görmedim.

Hocam ₺1.500'ye 1 TB olarak kaliteli bir SATA SSD bulmak şu sıralar pek mümkün değil. Piyasada M.2 SSD'ler yoğunlukta ve daha çok tercih edildiği için SATA SSD fiyatları M.2'ye göre daha çok pahalılaştı.

Samsung 870 EVO şu an ₺2.200. Çıkma şansınız varsa onu alın.

₺2.000:

₺1.500:

Teşekkürler, ben alıp almamak konusunda biraz daha düşüneceğim. Bu yaz yeni bilgisayar almayı planlıyorum. İçerisinde SATA bölmesi yoksa patlarım. Saçma bir şekilde 870 EVO ile aynı fiyatta 970 EVO+ M.2 SSD var. :D

Anakartta fazla PCIe slotu var ise benim gibi adaptör ile M.2 SSD kullanabilirsin. Hem daha ucuz hem daha hızlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı