1500 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
1500

VolkanB

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar,1500 TL bütçe ile sistem toplamayı düşünüyorum. Bot işleri vs. ile uğraşan birisiyim. Yani benim için önemli olan işlemci gücü. Elimde bulunan eski kasamı ve HDD'yi kullanarak maliyeti düşürmek istiyorum. Ekran kartına gerek yok. Dahili grafik işimi görecektir. Anakart, RAM ve işlemci tavsiyeniz nelerdir?
İlk olarak 8 GB RAM takacağım daha sonrasında 16'ya yükseltebilirim. 2.el parça olarak da alabilirim, ona göre yorum yapabilirseniz güzel olur. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-Video 4 senelik.
-Attığınız iki ürün toplamda 1290 TL (kargo ücretinin olmadığını varsayarsak) gümrük vergisiyle beraber 1500-1550TL. Arkadaş birazcık fazla performans için başını ağrıtmasın.

Yurtdışından ürün vs. sıcak bakmıyorum hocam.
Bir de bu işlemci dahili grafik kartına sahip mi, ya da muadili yeni nesil olanı var mı?
Sisteme fan vs almam gerekir mi yanında geliyor mu?

Yurtdışından ürün vs. sıcak bakmıyorum hocam.
Bir de bu işlemci dahili grafik kartına sahip mi, ya da muadili yeni nesil olanı var mı?
Sisteme fan vs almam gerekir mi yanında geliyor mu?
Ryzen 3 2200g Wraith Stealth adlı soğutucu ile beraber geliyor. (İkinci el alıyorsan satıcıya sorman lazım.)

Ryzen 3 2200g'nin içinde Vega 8 grafik kartı var. Bu dediğimiz kart Vulcan destekli oyunlarda 1030'u geçebilirken geri kalan oyunlarda 1030'dan biraz düşük performans veriyor.

Ryzen 3 2200g Wraith Stealth adlı soğutucu ile beraber geliyor. (İkinci el alıyorsan satıcıya sorman lazım.)

Ryzen 3 2200g'nin içinde Vega 8 grafik kartı var. Bu dediğimiz kart Vulcan destekli oyunlarda 1030'u geçebilirken geri kalan oyunlarda 1030'dan biraz düşük performans veriyor.
Tek modül RAM ile Vega 11'in bile 1030'u geçebileceğini zannetmiyorum.
Ama 1030 almaktansa APU almak çok daha mantıklı.

Geri
Yukarı