1500 TL Sistem Toplama

FıratG

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Acilen 1500 liralık bir toplama sistem yapmam gerekiyor. Ailem alıcak en fazla 1600TL olabilir. 1 TL fazlasi bile olamaz. Oyun oynamak için topluyorum. GTA 5, Far Cry 4, Skyrim, The Forest vb. Gibi oyunları yani günümüzdeki oyunları rahatça oynamak istiyorum. Monitöre gerek yok.

Kendi topladığım sistemi önerirseniz hemen alacağım.

MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı
Intel Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm İşlemci
GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram
FRISBY FC-8870G 400W MidT ATX SİYAH KASA
Toshiba 3.5" 500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk

400W Kasa olmaz derseniz.

FRISBY FC-9030G 500W MidT ATX SİYAH KASA

Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Bu topladığım sistemi önerirseniz hemen alacağım beklemek için zamanım malesef yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Frisby olmazsa olmaz tabii. :) Düşük bütçe için Xigmatek'in Pure serisi PSU'lu kasalarına bakın. Frisby, o sistemi öldürür voltaj oynamasında dostum. 12V çıkışından kaç watt vereceği zaten muamma.
Ekran kartı olarak bunu öneririm. Çok daha performanslıdır. Az bir miktar üstüne katmanız gerekecek.
MSI R7 370 GAMING 2G 2GB 256Bit GDDR5

Frisby olmazsa olmaz tabii. :) Düşük bütçe için Xigmatek'in Pure serisi PSU'lu kasalarına bakın. Frisby, o sistemi öldürür voltaj oynamasında dostum. 12V çıkışından kaç watt vereceği zaten muamma.
Ekran kartı olarak bunu öneririm. Çok daha performanslıdır. Az bir miktar üstüne katmanız gerekecek.
MSI R7 370 GAMING 2G 2GB 256Bit GDDR5
Dediğim gibi bütçeyi aşamıyorum. Ekran kartı r7 370 olması için çabalayacağım ancak bilgisayar kasasını değiştirme imkanım yok kasa iyi derseniz hemen alıcam. Cevabın için teşekkür ederim :)

Konu kilit. AMD FX X6 6300 İşlemcil 4GB Corsair Vengeance RAM, MSİ R7 370 2 Gaming 2GB 256Bit Ekran kartlı bilgisayarı Vatan bilgisayar'dan toplamış bulunmaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci çok eki, soket yapısı ölü. Sata kontrolcüleri desen berbat. Kötü bir seçim yapmışsınız ama hayırlı olması dileğiyle.

Dediğim gibi bütçeyi aşamıyorum. Ekran kartı r7 370 olması için çabalayacağım ancak bilgisayar kasasını değiştirme imkanım yok kasa iyi derseniz hemen alıcam. Cevabın için teşekkür ederim :)

Konu kilit. AMD FX X6 6300 İşlemcil 4GB Corsair Vengeance RAM, MSİ R7 370 2 Gaming 2GB 256Bit Ekran kartlı bilgisayarı Vatan bilgisayar'dan toplamış bulunmaktayım.
Çöpünüz hayırlı olsun o zaman :).

Çöpünüz hayırlı olsun o zaman :).
Neden çöp olsun ki ? Gayet memnunum şuana kadar oynadığım oyunlarda 100 altı fps görmedim. Sadece ram'im düşük. Param olmadığı için amd dizmek zorunda kaldım pişman olduğumu söyleyemem ihteyacımı fazlasıyla karşıladı. İntel parası olan için iyidir. Ben gidip 650TL ile aldığım i5 4690 kullanacağıma 400TL verip fx 6300 kullanmayı tercih ettim ayrıca hayatımın sonuna kadar kalacak olan bir sistem değil tabikide. Bütün am3+ işlemcilere uyumlu O.C anakart aldım ve ilerleyen seviyelerde bu sistemi teker teker geliştirme şansına sahip oldum. İntelde tek bir soket yok buna benzer. 1150 soketli anakart alınca 1150 işlemcil takmak zorundaydım ancak amd'nin en iyi işlemcil sürümü fx ailesi olduğu için ona uyumlu bir anakart alarak son çıkan işlemcisini bile kullanma şansını kazandım. Belki işlemcil konusundan zayıf olabilir bilgisayarım fx 6300 eski bir işlemcil çünkü ancak param neye yettiyse onu almak zorunda kaldım bunu belirtmiştim biraz anlayış.

Neden çöp olsun ki ? Gayet memnunum şuana kadar oynadığım oyunlarda 100 altı fps görmedim. Sadece ram'im düşük. Param olmadığı için amd dizmek zorunda kaldım pişman olduğumu söyleyemem ihteyacımı fazlasıyla karşıladı. İntel parası olan için iyidir. Ben gidip 650TL ile aldığım i5 4690 kullanacağıma 400TL verip fx 6300 kullanmayı tercih ettim ayrıca hayatımın sonuna kadar kalacak olan bir sistem değil tabikide. Bütün am3+ işlemcilere uyumlu O.C anakart aldım ve ilerleyen seviyelerde bu sistemi teker teker geliştirme şansına sahip oldum. İntelde tek bir soket yok buna benzer. 1150 soketli anakart alınca 1150 işlemcil takmak zorundaydım ancak amd'nin en iyi işlemcil sürümü fx ailesi olduğu için ona uyumlu bir anakart alarak son çıkan işlemcisini bile kullanma şansını kazandım. Belki işlemcil konusundan zayıf olabilir bilgisayarım fx 6300 eski bir işlemcil çünkü ancak param neye yettiyse onu almak zorunda kaldım bunu belirtmiştim biraz anlayış.
Kardeşim öncelikle yeni sistemin hayırlı olsun. Neden A10-7870k üzerine bir sistem kurmadın ? İlerde ekran kartı takıp devam ederdin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı