1500 TL Sistem Toplama

Rechy

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 1500-1600 liraya yeni nesil upgrade'e açık sistem toplamak istiyorum. Elimde şu anda GıgaByte GTX 750 Ti ve Samsung SyncMaster B1930 monitör bulunmakta. Ay'ın 24'ünde veya ilerisi günlerde parçaları satın alacağım. Genelde CS:GO oynuyorum ve oyun içerisinde video çekmekte istiyorum bi nevi oyuncu bilgisayarı olmasını temenni ediyorum. Önerilerinize ihtiyacım var iyi günler iyi sosyaller dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 6500 (Stok Fan kullanılacak)

Msi H110M PRO VD-H

Kingston 8 GB Cl 14 2133 Mhz

Cooler Master Rs500 EXTREME PLUS 500W

Everest Rampage Titan Plus

Seagate Barracuda 1 Tb 64mb

İleri dönük olmasını istemişsin. Ancak günümüzde ileri dönük 1600 Tl sistem bulunması doların durmayan yükselişiyle zor.

İ5 6500: Mükemmel

H110M PRO VD-H : 2 Ram slotu var. İleride bir 8 GB ram ekleyebilirsin.

Kingston 8GB Cl 14: Mükemmel

Cooler Master Rs500 Extereme Plus : Yüksek güç, Yüksek akım, Gerilim, Kısa Devre korumaları bulunuyor.

Everest Rampage Titan Plus: Soğutmaya verimli.

Seagate Barracuda 1 Tb 64MB: 7200 rpm hızlı bir hdd dir. İstersen yerine 500 GB bir Hdd alabilirsin.

İ5 6500 (Stok Fan kullanılacak)

Msi H110M PRO VD-H

Kingston 8 GB Cl 14 2133 Mhz

Cooler Master Rs500 EXTREME PLUS 500W

Everest Rampage Titan Plus

Seagate Barracuda 1 Tb 64mb

İleri dönük olmasını istemişsin. Ancak günümüzde ileri dönük 1600 Tl sistem bulunması doların durmayan yükselişiyle zor.

İ5 6500: Mükemmel

H110M PRO VD-H : 2 Ram slotu var. İleride bir 8 GB ram ekleyebilirsin.

Kingston 8GB Cl 14: Mükemmel

Cooler Master Rs500 Extereme Plus : Yüksek güç, Yüksek akım, Gerilim, Kısa Devre korumaları bulunuyor.

Everest Rampage Titan Plus: Soğutmaya verimli.

Seagate Barracuda 1 Tb 64MB: 7200 rpm hızlı bir hdd dir. İstersen yerine 500 GB bir Hdd alabilirsin.
Benimde aklımda 3 aşşağı 5 yukarı buna yakın bi sistem var. Ancak 24'üne kadar piyasa ne alemde olur bilemiyorum umarım daha fazla artış yaşanmaz. Diğer arkadaşlardan da bi kaç öneri alabilirsem sistemin kemik kadrosunu netleştirebilirim anakart - işlemci gibi.

Herkese merhaba. 1500-1600 liraya yeni nesil upgrade'e açık sistem toplamak istiyorum. Elimde şu anda GıgaByte GTX 750 Ti ve Samsung SyncMaster B1930 monitör bulunmakta. Ay'ın 24'ünde veya ilerisi günlerde parçaları satın alacağım. Genelde CS:GO oynuyorum ve oyun içerisinde video çekmekte istiyorum bi nevi oyuncu bilgisayarı olmasını temenni ediyorum. Önerilerinize ihtiyacım var iyi günler iyi sosyaller dilerim.
Konuyu düzenleyemediğimden dolayı buradan yazıyorum. Bütçe en az 1500 en yüksek 2000 lira olarak düzenlendi.

İşlemcide stok fan var mı bilmiyorum. Eğer yoksa kasa ve güç kaynağını çıkarıp dahili güç kaynağı olan bir kasa ve fan alın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-12-03-13-14-40.png
    Screenshot_2016-12-03-13-14-40.png
    54,7 KB · Görüntüleme: 184
  • Screenshot_2016-12-03-13-14-47.png
    Screenshot_2016-12-03-13-14-47.png
    79,5 KB · Görüntüleme: 177
İşlemcide stok fan var mı bilmiyorum. Eğer yoksa kasa ve güç kaynağını çıkarıp dahili güç kaynağı olan bir kasa ve fan alın.
SSD yerine daha iyi bi anakart kullansak nasıl olur? Önceliğim elimde ki imkanla işlemciden ve psu'dan kesmeden güncel teknolojiye en yatkın anakart kullanmak olacaktır. İlerleyen zamanlarda bol bol upgrade yapabilirim.

Dolar'ın düşmesini beklemeyin. Bir geri iki ileri gidiyor. Yukarda arkadaşın yazdığı sistemi beklemeden alın derim.
Malesef sorun dolar'ın düşmesini bekliyor olmam değil para 24'ünde elime geçecek bu süre zarfında doların düşmesi umuduyla beklemek zorundayım.

Sadece HDD ile yaparım diyorsanız, Anakartı MSI B150M Pro-VDH yapabilirsiniz. İleriye dönük bir sistem olacaktır.
İlerleyen zamanlarda bi 200-300 lira kenara koyup SSD + ek RAM alma gibi imkanlarım olacaktır. Lakin anakartı değiştirmek pek kolay olmuyor. Bu yüzdendir ki anakarta daha çok önem veriyorum zamanla monitor, ekran kartı, işlemci yenilenecektir.

Öyle yapabilirsiniz bende öyle olmasını tercih ediyorum ama herkes ssd istediği için ssd koydum. İleriye dönük bir bir anakart alıp geliştirmek daha mantiklı olur. Fazla alan lazım değil derseniz 500gb hdd de alabilirsiniz ama 50 tl fark olucaktur. Bence 1tb kalsın.

Öyle yapabilirsiniz bende öyle olmasını tercih ediyorum ama herkes ssd istediği için ssd koydum. İleriye dönük bir bir anakart alıp geliştirmek daha mantiklı olur. Fazla alan lazım değil derseniz 500gb hdd de alabilirsiniz ama 50 tl fark olucaktur. Bence 1tb kalsın.
50 liradan zarar gelmez 1 TB kalması daha doğru olacaktır. Anakart modeli öneriniz var mı peki?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı