1500 TL sistem toplama

Arkadaşlar merhabai bütçem 1500 isadece kasa toplayacağım.
DDR3 sistem toplayacağım. Elimde 8 GB DDR3 RAM var hardisk 298 GB var. Bu parçalar dısında 1500 TL sadece kasa toplayacağım.
Şimdiden teşekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki parçalardan 150TL`ye kurtul.
İkinci el X79 anakart al 400TL` ye.
İşlemcisini 250TL` ye E5 2650 alarak hallet.
Bellek olarak 150TL` ye 16GB tek modül ECC RAM al.
Anakartında NVMe slotu varsa ikinci el NVMe SSD (Bulursan Samsung olsun) al, 250GB yeterlidir.
Ekran kartı olarak 400TL` ye bir GTX960 çek. Çift fanlı olursa iyi olur.
PSU olarak ikinci el VX Plus 500W al. 150TL`ye garantisi devam edenini bulabilirsin. OCP özelliği de olan kaliteli bir güç kaynağıdır, 4 ay kullandım memnun kaldım.
Kasa olarak RGB panelli olup 220TL`ye sıfırını bulabileceğin Ranker Orion tavsiye ederim anakartın MATX olursa. Yoksa Ranker Rigel kasaya bakabilirsin.
İşlemci soğutucusu olarak da Snowman`lardan alabilirsin, Ramtech satıyor. 50TL`ye almıştım iki ısı borulu olanından.

4. nesil I5 işlemci alabilirsin, 400 TL civarına 4590 falan bulunuyor.
H81 anakart alırsın onun yanına.
120 GB da olsa SSD kullan, SSD'siz sistem çok yavaş kalıyor.
Ekran kartı olarak 400 TL civarına RX460 gibi ekran kartları bulabilirsin.
Kasa ve PSU'yu da 300 TL civarına halledebilirsin.
teşekür ederim
Elindeki parçalardan 150TL`ye kurtul.
İkinci el X79 anakart al 400TL` ye.
İşlemcisini 250TL` ye E5 2650 alarak hallet.
Bellek olarak 150TL` ye 16GB tek modül ECC RAM al.
Anakartında NVMe slotu varsa ikinci el NVMe SSD (Bulursan Samsung olsun) al, 250GB yeterlidir.
Ekran kartı olarak 400TL` ye bir GTX960 çek. Çift fanlı olursa iyi olur.
PSU olarak ikinci el VX Plus 500W al. 150TL`ye garantisi devam edenini bulabilirsin. OCP özelliği de olan kaliteli bir güç kaynağıdır, 4 ay kullandım memnun kaldım.
Kasa olarak RGB panelli olup 220TL`ye sıfırını bulabileceğin Ranker Orion tavsiye ederim anakartın MATX olursa. Yoksa Ranker Rigel kasaya bakabilirsin.
İşlemci soğutucusu olarak da Snowman`lardan alabilirsin, Ramtech satıyor. 50TL`ye almıştım iki ısı borulu olanından.
teşekür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı