1500 Tl' ye oyun sistemi önerisi

FX 6300, oyunlarda ne kazandıracak sana? Hiç bir şey. Kocaman bir sıfır. Fakat GTX 750Ti yerine R9 270X aldığın taktirde çok daha iyi bir performansa sahip olacaksın. SSD de cabası...
Zaten R9 270X alacak ve benim topladığım sistem daha iyi performans verecektir. APU işlemci 1333mhz RAM ile pek iyi performans vermez.

Ben sana A6 6400K, Fx 6300 den daha iyi demiyorum. FX 6300'ün daha iyi olduğu aşikar. Ben sana diyorum ki, FX 6300 olması sana performans alanında bir şey sunmaz. Cod serisi, Bf serisi gibi oyunlarda işlemci darboğaz oluşturmadığı sürece ne olduğunun bir önemi yoktur. Senin burada yönelmen gereken bileşen ekran kartı.

Ben sana A6 6400K, Fx 6300 den daha iyi demiyorum. FX 6300'ün daha iyi olduğu aşikar. Ben sana diyorum ki, FX 6300 olması sana performans alanında bir şey sunmaz. Cod serisi, Bf serisi gibi oyunlarda işlemci darboğaz oluşturmadığı sürece ne olduğunun bir önemi yoktur. Senin burada yönelmen gereken bileşen ekran kartı.
Hocam zaten arkadaş Fx-6300 ile R9 270X alacak. Ortada 750Ti yok. :D

Bellek frakansı ile işlemci performansının alakası yok. Biz APU'nun grafik yongasından değil. İşlemcisinden yararlanacağız. R9 270X almak istediğini bilmiyordum. GTX 750 Ti sanmıştım. Yine de SSD var sistemde, güzel bir alternatif.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı