1500 TL'ye kadar bütçeyle siyah-beyaz lazer yazıcı tavsiyelerim

Hocam çok araştırdım yazıcı alırken. Xerox Workcente 3025'de düşündüm. Kyocera ve Lexmark düşündüm. Workcentre yazılımla ekonomik olabiliyor fakat Lexmark ve Pantum aman aman o muadil toner fiyatları neydi öyle. Siz ne düşünüyorsunuz?

Daha önce Lexmark kullandım ve toner açısından biraz pahalı cihaz kendisi. Pantum'a da hiç bulaşmadım ama bazen getirip gösteriyorlar ve ne kadar kötü olduğunu görüyorum. Pantum yazıcılar benim gözümde para israfından başka bir şey değildir.

Xerox'da iyidir ama nedense HP'ye karşı bir sevdam var. Daha iyi özellikle sunduğu için daha çok HP'ye yer verdim bu büttçede. Ha bütçe sınırsız deseniz HP'den tut UTAX'a, UTAX'tan tut Kyocera'ya derim amma işte sınırlı bütçede bu kadar. Bu arada tavsiyemi beğenmenize sevindim. :)

Daha önce Lexmark kullandım ve toner açısından biraz pahalı cihaz kendisi. Pantum'a da hiç bulaşmadım ama bazen getirip gösteriyorlar ve ne kadar kötü olduğunu görüyorum. Pantum yazıcılar benim gözümde para israfından başka bir şey değildir.

Xerox'da iyidir ama nedense HP'ye karşı bir sevdam var. Daha iyi özellikle sunduğu için daha çok HP'ye yer verdim bu büttçede. Ha bütçe sınırsız deseniz HP'den tut UTAX'a, UTAX'tan tut Kyocera'ya derim amma işte sınırlı bütçede bu kadar. Bu arada tavsiyemi beğenmenize sevindim. :)
Hocam haklıya hakkını vermek gerekli. Bu bütçede alınabilecek en mantıklı cihazları listelemişsiniz. Hepsinin toneri, yedek parçası ve ulaşılabilirliği kolay ürünler.

Brother HL-1211W tavsiyesinde bulunmuşlardı bana. Drum ünitesi ayrı olunca vazgeçmiştim. Ayrıca hocam aklıma takılan bir kaç şey var lazer yazıcılarla ilgili.

Durum bilgisini çıktı alınca Fırın ünitesine, XXXXX/30.000 olarak ömür biçiyor. 30K'ya kadar sorunsuz çalışacağını mı belirtiyor? Ayrıca yazıcıyla gelen Orijinal 106A 1/3 oranında dolu demişlerdi ve 250 sayfa baskı sayısı biçiyorlar. Yazılım attım, çipi bantladım ve ilk bastığım gibi net çıkartıyor. 250 değil daha fazla bastım. Kandırmaca gibi duruyor nedense.

Fırın ömrü sizin kullanımınıza bağlı. 30.000'e kadarlık kısım garantiye giriyor gibi düşünün. 30.000'e kadar sıfır sıkıntı kullanırsın diyorlar sana. Ek olarak tonerde o tarz durumlar olabiliyor. Hepsi yapıyor artık bunu.

Bu konuyu nedense şimdi gördüm. :D

Güzel bir konu olmuş, eline sağlık. Listenin ilk ürünü olan 107A modelini kullanıyorum, 600 TL'ye almıştık babamın arkadaşından, aşırı memnunum. Almayı düşünen arkadaşlara öneririm.

Bu konuyu nedense şimdi gördüm. :D

Yazıcı konuları Ana Sayfa'ya düşmüyor ne yazık ki. :D Aynısı aşağıdaki diğer konum için de olmuştu...

Güzel bir konu olmuş, eline sağlık. Listenin ilk ürünü olan 107A modelini kullanıyorum, 600 TL'ye almıştık babamın arkadaşından, aşırı memnunum. Almayı düşünen arkadaşlara öneririm.

Öncelikle görüşün için teşekkürler. Zaten iyi olmayan bir şeyi listeye koymak absürt olurdu. :) Beğenmene sevindim.

Yazıcı konuları Ana Sayfa'ya düşmüyor ne yazık ki. :D Aynısı aşağıdaki diğer konum için de olmuştu...

Öncelikle görüşün için teşekkürler. Zaten iyi olmayan bir şeyi listeye koymak absürt olurdu. :) Beğenmene sevindim.
Benim tek beğenmediğim kısım yazıcının kapağı daha iyi olabilirdi. Kapağı kıracağım sanmıştım, meğer yapısı öyleymiş. :)

Benim tek beğenmediğim kısım yazıcının kapağı daha iyi olabilirdi. Kapağı kıracağım sanmıştım, meğer yapısı öyleymiş. :)

Aslında 100 çıktıya kadar rahatlıkla taşıyabiliyor. Dahasını da taşır ama çıktı kısmına sığmıyor. HP kalitesiz bir şey yapar mı sence. :D

Aslında 100 çıktıya kadar rahatlıkla taşıyabiliyor. Dahasını da taşır ama çıktı kısmına sığmıyor. HP kalitesiz bir şey yapar mı sence. :D
Yok, o parça sağlam hocam. Açarkenki kısım biraz sakat. Kilit mekanizması çok sıkı, bayağı bi' çekince geliyor kapak. :D Videosunu atarım, kapak resmen esniyor yerinden çıkarcasına.

HP adamdır.

Yok, o parça sağlam hocam. Açarkenki kısım biraz sakat. Kilit mekanizması çok sıkı, bayağı bi' çekince geliyor kapak. :D Videosunu atarım, kapak resmen esniyor yerinden çıkarcasına.

HP adamdır.

Hayır biliyorum o dediğinizi, elimden çok geçti bu yazıcı. Ama ben hiç bu kadar dikkat etmemiştim. Fırınını falan sökmüşlüğüm var ama dış kozmetiğiyle pek alakam olmamıştı. Bu arada ben de evimde HP kullanıyorum. HP OfficeJet Pro 8620'yi kullanıyorum. Gayet güzel ve donanımlı bir cihaz kendisi. Yani ben de diyeyim, HP adamdır. :)

HP dışındaki markaları yazmamışsınız hiç. 800 TL'ye pantum P2500W mesela en çok satan model yine aynı şekilde xerox phaser 3020v ve 3025v modelleri de çok popüler keşke onlardan da bahsetseydiniz. Şu an yazıcı alma arifesindeyim. Bu saydığım 2 modelle birlikte sizin listeden HP 107W modelini de düşünüyorum. Ancak toner dolum ve çip olayı ile ilgili yeterli kaynak bulamadım. Aslında gönlümden geçen HP neverstop 1000W veya 1200W ama çok pahalılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı