1500 TL'ye Sistem Tavsiyesi

merseyhmon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Size bir sistem danışacağım ve birkaç sorum olacak. Öncelikle Sinerji bilgisayar güvenilir midir ? Topladığım kasayı bileşenlerini birleştirip, kasa halinde gönderirler mi? İkinci olarak size sorum kasa seçimi. Sitede bir arkadaş Everest Rhino 432 600w incelemesi yapmış. Ancak kime sorsam everestten uzak dur diyor. 12v kanalından kaç watt verdiğini bilemiyorum. Ben sinerji bilgisayardan 1467 TL'ye şöyle bir sistem topladım:

1. R9 270 dual-x sapphire ekran kartı (2gb 256 bit)
2. Fx6300 3.5ghz AMD işlemci
3. 1 TB toshiba harddisk
4. 2x4 corsair 1600 MHz RAM
5. MSI g43 anakart
6. Everest rhino 432 600w kasa

Size sorum bu:
Kasa bu sistemi besler mi, sistem elimde kalır mı, O.C yapabilir miyim, soğutma yeterli olur mu?

Canlı yayın, render gibi işlerde kullanacağım için sanırım yük olacak. PSU bunu kaldırabilir mi?

Cevaplarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render yapacaksan İntel' e geçmeni tavsiye ederim.
Cevabın için teşekkür ederim ancak bütçe dahilinde AMD f/p olarak daha önde. Bütçe daha fazla olsa tabi ki İntel seçmekte fayda var. Ayrıca bir kaç kişiden duyduğuma göre FX 6300 render performansında i5'ler ile yarışıyormuş. Ama sadece render performansında.

İntel core i3 4150 tercih edebilirsin. Fx 6300'den 7 lira fazla ancak Vatan'da yok.

AM3+ soket eskidi diyorlar. Hem İntel'in yeni nesil haswell işlemcilerindendir 4150. İlla AMD dersen sana böyle bir sistem önerebilirim:

Screenshot_2015-01-03-17-39-27.jpg

Screenshot_2015-01-03-17-39-41.jpg

Screenshot_2015-01-03-17-39-48.jpg

Resim tam çıkmamış. Cevabın için teşekkür ederim. Vatan'dan almayacağım zaten. Sinerji bilgisayardan alacağım. Tekrar gönderirsen resimleri memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı