15000-20000 TL'ye Monitör Dahil Sistem Toplama

Bütçe
15000 - 20000
Teşekkürler yazdıklarınız için. @Jularia nin yazdığı monitör güzelmiş curved sevmiyorum zaten. Ayrıca RTX3070 9000TL gözüküyor. Bu fiyatı vermek ne kadar mantıklı? Azalır mı bu fiyat? Gösterdiğiniz sistemlerde soğutucu vs linki görmedim genelde sihirbazlarda soruluyor. Herhangi bir sıvı soğutma ya da soğutucuya ihtiyacımız yok mu?

Teşekkürler yazdıklarınız için. @Jularianin yazdığı monitör güzelmiş Curved sevmiyorum zaten. Ayrıca RTX3070 9000TL gözüküyor. Bu fiyatı vermek ne kadar mantıklı? Azalır mı bu fiyat? Gösterdiğiniz sistemlerde soğutucu vs linki görmedim genelde sihirbazlarda soruluyor. Herhangi bir sıvı soğutma ya da soğutucuya ihtiyacımız yok mu?

Azalır yüksek ihtimalle. Stokların yeniden dolmasını bekleyin 3080 sistem toplarsınız çok daha iyi olur.

Şu sistemi yaptım kendi kendime, sitede ekran kartı stokları fazla olmadığı için gelişigüzel yakın fiyatlı bir tanesini koydum, 3070 veya duruma göre 3080 koymayı düşünüyorum. PSU olarak da çok seçenek yoktu, siz hangi PSU'yu önerirsiniz? Ayrıca soğutma sistemlerinden hiçbir şey eklemedim. 3080 veya 3070 almam dahilinde eklemem gerekir mi? Son olarak da belki de gereksiz pahalı ya da kalitesiz olan bir ürün koymuşumdur, daha iyisi olabilirdi dediğiniz bir ürün olur, o konuda da tavsiyelerinizi alırsam sevinirim. @tahamert123 @PuMaT @Jularia

Sanırım disk seçimimde ayrıca sıkıntı var. 1TB Samsung 970 Evo da sitede yoktu onunla beraber listedeki harddiski koymuş gibi varsayıyorum.

Son olarak da uzak dur, bu sisteme yakışmaz dediğiniz markalar, ürünler varsa duymak isterim çünkü çok yeniyim bu işlerde. Tavsiyelerinizi almak beni mutlu eder.

Dosya Ekleri

• toplama004456.png
    toplama004456.png
    242 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Parça parça toplayacağım zaten de öylesine bakıyordum sitelerden, @RPM 'in attığı sistemi ben de beğendim, 3080 alınırsa eğer o sisteme ne gibi değişiklikler yapılması gerekir onu da merak ediyorum. Ayrıca 3600 Mhz Ramler de olabilir.

Parça parça toplayacağım zaten de öylesine bakıyordum sitelerden, @RPM'in attığı sistemi ben de beğendim, 3080 alınırsa eğer o sisteme ne gibi değişiklikler yapılması gerekir onu da merak ediyorum. Ayrıca 3600 MHz RAM'ler de olabilir.

Tek değişmesi gereken şey RAM'ler bu ikisinden bir olabilir. 3200MHz olanı öneririm rahatlıkla 3600MHz ve üstü hızlara çıkartabilirsiniz. Onun haricinde mükemmel zaten.

Aslında zorlasak 3080 sistem de toplanır, ama 4K bir monitör alamazsınız, alsanız da 60Hz olur.

144Hz akıcılığını alamamak da üzücü olur, 3070 + 2K monitör kalsın bence.
Doğru diyorsunuz aslında, 4K 144Hz. Monitöre ne ihtiyacım olduğunu ne de bütçemin yeteceğini düşünüyorum. 4K alamayınca da 3080 gereksiz kaçacak. 3070 + 2K için hazırlıkları yapayım o zaman. Teşekkürler.
Çoğu şey kararlaştırılmış gözüküyor şu anda. Monitöre karar vermeye çalışıyorum.

Bu iki model ve sizin yazdığınız Curved Samsung model hoşuma gitti. Curved daha önce kullanmadım pek de tercih ettiğim bir tip değil aslında ancak gözden geçirilebilir. 24' ya da 27' 144Hz 1ms 1440p monitör tavsiyesi alabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı