₺15000 Laptop Tavsiyesi

ZBBlkbs

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Dakika bir gol bir diyerek üyeliğimin ilk sorusunu sormak istiyorum.

Ağırlıklı olarak oyun oynamak için gerektikçe de AutoCAD gibi programları kullanmak için yeni bir laptop almak istiyorum. Bütçem 15 bin dolaylarında. %10-15 yukarı çıkabilirim bütçemde.

Öncelikle belirtmeliyim ki daha önce Monster, Excalibur kullandım. E, halihazırda MSI GE60 0ND kullanıcısıyım. MSI kullanırken aldığım hazzı ne zamanında Toshiba Qosmio ne Monster Abra (GTX 1050) ne de Excalibur G500 kullanırken almıyorum.

Excalibur için bir açıklama dahi yapmak istemiyorum. Benim için tek kelime ile çöp bir bilgisayar, bu yüzden lütfen önermeyin.

Monster F/P için iyi ancak kasa kalitesi, görüntü kalitesi gibi konularda MSI kullandıktan sonra bariz şekilde kalitesiz duruyor. Ancak önerilerinize sebebiyle birlikte açığım.

Gönlüm MSI'dan yana ancak takdir edersiniz ki bir PC'ye 15 bin gibi bir para ödedikten sonra her detayı iyice araştırmak ve sonrasında pişman olmamak istiyorum. Mevcut bilgisayarımın (GE60 0ND model GTX 660M) ekran, tasarım ve kasa kalitesinden o kadar memnunum ki yaklaşık 10 senelik olmasa kesinlikle kullanmaya devam ederim. Bazı konularda GL 65 Leopard serisinin görüntü kalitesizliğinden şikayet edilmiş. Bu yüzden kafamda soru işaretleri var. Önerilerinizi bekliyorum.

HP, Dell, Acer, ASUS markalarına ise 6-7 sene önceki modellerine elimin değmişliği ve dolayısıyla o zamanlardan kalma bir ön yargım var. Yine de tavsiyelerinize sebebi ile birlikte açığım.

Bu arada oyun oynamak derken LoL'den başka nadiren yeni çıkan oyunları bir süre deneyip siliyorum. Sadece almışken iyisini almış olmak için bütçemi 15000 dolaylarına çıkardım. Yoksa mevcut bilgisayarımda da 60 FPS'de LoL oynayabiliyorum.

Sonuç olarak uzunca yazdığımın farkındayım. Zaman ayıran arkadaşlara teşekkür ederek konuya hakim arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alienware, Asus Zenbook, MSI, HP Omen veya Pavilion'ların sorunları çözüldü diye biliyorum.Özellikle de ısınma. Onun harici Monster Tulpar'lara da bakabilirsin dostum.

Alienware, Asus Zenbook, MSI, HP Omen veya Pavilion'ların sorunları çözüldü diye biliyorum.Özellikle de ısınma. Onun harici Monster Tulpar'lara da bakabilirsin dostum.
MSI ya gönlümü kaptırmış durumdayım zaten de gl 65 modelinin RGB klavye olmayışı bence olmazsa olmaz değil ama neden olmasın diyeceğim birşey. Zenbookların tasarımı hoşuma gitmiyor. TUF serisi görünüş itibariyle iyi ancak hiç kullanmadım. Alienware modelini de hiç kullanmadım, kullanan birini de tanımadım. Sadece iyi olduğunu biliyorum o kadar. Monster önceliğim olmayacak gibi çünkü kasaya dokunduğunda ki hissiyatı çok kalitesiz geliyor bana. Kasası da çok sade. Kısaca donanım ve özellik olarak bir tık geride durum estetiği bir tık öne çıkarmak adına diğer markalara yönelebilirim.

MSI ya gönlümü kaptırmış durumdayım zaten de gl 65 modelinin RGB klavye olmayışı bence olmazsa olmaz değil ama neden olmasın diyeceğim birşey. Zenbookların tasarımı hoşuma gitmiyor. TUF serisi görünüş itibariyle iyi ancak hiç kullanmadım. Alienware modelini de hiç kullanmadım, kullanan birini de tanımadım. Sadece iyi olduğunu biliyorum o kadar. Monster önceliğim olmayacak gibi çünkü kasaya dokunduğunda ki hissiyatı çok kalitesiz geliyor bana. Kasası da çok sade. Kısaca donanım ve özellik olarak bir tık geride durum estetiği bir tık öne çıkarmak adına diğer markalara yönelebilirim.
Asus Rog veya Acer Nitro'ları da incelediniz mi?

ve MSI GL65 Leopard marka da iyidir MSI alacaksanız.

Asus Rog veya Acer Nitro'ları da incelediniz mi?
ve MSI GL65 Leopard marka da iyidir MSI alacaksanız.
İnternet üzerinden evet inceledim ancak hiç kullanmadım. Sorumda da belirttiğim gibi önyargılarım var özellikle Acer markasına karşı. Kendimi ortalamanın üstünde bilgisayar kullanıcısı olarak nitelesemde işlemci, ekran kartı gibi seçimlerde hangisi benim için daha ideal kadar veremiyorum. Araştırmalarım sonucunda oyun için Intel diyen de var amd ryzen serisi diyende. Bu yüzden çok kararsızım. Zaten bu fiyat bandında MSI alacaksam GL65 leoparddan başka seçeneğim yok sanırım. Acer nitro nun tasarımı çok hoşuma gidiyor ama tatmin edici bir incelemeye rastlamadım rtx serisi olanlar için. Sen olsan seçimini hangi yönde yapardın ? Bu arada 3-4 ay bekleyip yurtdışından alma durumumda var. Yani TR de daha pahalı olduğu için es geçtiğim modelleri dışarıdan 15 bin bandında bulabilirsem bu ihtimali de değerlendirebilirim.

Geri
Yukarı