15000 TL ile konsol & bilgisayar vs bilgisayar

Ama masaüstü alırsam sisteme monitör bir de ekipmanlar dahil oluyor. Konsolun yanında da Forza Horizon 4 bir de 1 yıllık EA acces veriyor.
Televizyonum 1080p
Hocam PS5'i 5000 TL civarına yurtdışından edinebildiğinizi veya vergi indirimi geldiğini :)D) varsayarsak, kalan 10.000'e ortalama bir monitör ve klavye mouse ile bu sitedeki arkadaşların iyi bir masaüstü toplayabileceğini düşünüyorum. Ama 8300 verip PS aldıktan sonra kalan parayla alınacak masaüstünden hayır gelmez. Bu imkanınız yoksa, ikinci el bir PS4 Pro alınabilir 2000-2500 lira civarına eğer exclusiveleri istiyorsanız. Kalan parayı yine masaüstüne gömersiniz.

Series X veya S alırsanız aynı şekilde, masaüstüne büyük ölçüde ihtiyacınız kalmaz. Laptop veya güzel bir iPad alıp günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Ama ben şahsen birçok oyunu konsolda oynamayı sevmiyorum. Cyberpunk2077, RDR2 gibi birçok oyun bilgisayarda çok daha keyifli bence. Kişisel zevkler elbette.

Hocam PS5'i 5000 TL civarına yurtdışından edinebildiğinizi veya vergi indirimi geldiğini :)D) varsayarsak, kalan 10.000'e ortalama bir monitör ve klavye mouse ile bu sitedeki arkadaşların iyi bir masaüstü toplayabileceğini düşünüyorum. Ama 8300 verip PS aldıktan sonra kalan parayla alınacak masaüstünden hayır gelmez. Bu imkanınız yoksa, ikinci el bir PS4 Pro alınabilir 2000-2500 lira civarına eğer exclusiveleri istiyorsanız. Kalan parayı yine masaüstüne gömersiniz?
Ya normalde bende masaüstü istiyorum fakat ara sıra farklı illere gidiyorum gezmek amaçlı o yüzden sanki laptop daha iyi mi olur benim için.

Ya normalde bende masaüstü istiyorum fakat ara sıra farklı illere gidiyorum gezmek amaçlı o yüzden sanki laptop daha iyi mi olur benim için.
Hocam 3-4 günlük kısa gezilerden bahsediyorsanız, hiç laptop işine girmeyin. Küçük ekranda, aynı paraya çok daha düşük güçte bir sistemde, kendini soğutmaktan aciz, taşıması zor ağır laptoplarda oyun oynanmaz. Sadece sürekli işe veya okula taşıyacağı bir laptop ihtiyacı olup da laptop + masaüstü alamayanlar bence oyuncu laptopu almalı. Veya özellikle güçlü bir laptopa ihtiyacı olanlar.

Kendi fikirlerimi çok empoze ediyormuş gibi hissettim kusura bakmayın. Susuyorum :D

Hocam 3-4 günlük kısa gezilerden bahsediyorsanız, hiç laptop işine girmeyin. Küçük ekranda, aynı paraya çok daha düşük güçte bir sistemde, kendini soğutmaktan aciz, taşıması zor ağır laptoplarda oyun oynanmaz. Sadece sürekli işe veya okula taşıyacağı bir laptop ihtiyacı olup da laptop + masaüstü alamayanlar bence oyuncu laptopu almalı. Veya özellikle güçlü bir laptopa ihtiyacı olanlar.

O zaman bana bir tane konsol önerebilir misiniz? Televizyonum 1080P. Yanınada bir masaüstü bilgisayar alacağım.

Hocam ben sizin yerinizde olsam biraz bekleyip PS5 durumunu gözlerdim, ya yurtdışından ya da vergi indiriminden bir PS5 almaya çalışırdım. Bu durumda 10.000 TL kalıyor bütçenizden.

Ya da eğer yurtdışından alamıyorsanız ve vergi indirimi yapılmadığını varsayarsak, mümkünse henüz garantisi devam eden, temiz kullanılmış ikinci el bir PS4 Pro almaya çalışırdım. 2500 civarına bulmak mümkün diye hatırlıyorum, bir göz atarsınız hem buraya hem çeşitli sitelere. Bu durumda da düz 3000 desek 12000 TL bütçeniz kalır.

Forumdan 10.000, 12.000 ve 15.000 TL'lik monitör dahil birer masaüstü örneği isteyip, kararınızı bir kez daha gözden geçirebilirsiniz. PS5 için beklediğinizi, birkaç ay içerisinde bilgisayar bileşen fiyatlarında ne gibi değişiklikler olabileceğini de sorabilirsiniz. Örneğin sistemi işlemci ve/veya ekran kartı hariç şimdiden yılbaşı indirimlerinde alıp, PS5 veya 4 Pro tercihinize göre bütçenizde oluşacak ek 2000 TL'yi değerlendirebilirsiniz. Bu üç bütçedeki bilgisayarlarda eminim ortak olan ve önden alınabilecek birçok parça olacak şekilde toplayabilecek yetenekte ve bilgide arkadaşlar var bu forumda.

Bilgisayar parça fiyatları yeni yılla beraber zamlanabilir, keşke aralıkta 15000'e direk masaüstü alsaydım da diyebilirsiniz sorumluluk alamıyorum bu konuda kusura bakmayın.

Hocam ben sizin yerinizde olsam biraz bekleyip PS5 durumunu gözlerdim, ya yurtdışından ya da vergi indiriminden bir PS5 almaya çalışırdım. Bu durumda 10.000 TL kalıyor bütçenizden.

Ya da eğer yurtdışından alamıyorsanız ve vergi indirimi yapılmadığını varsayarsak, mümkünse henüz garantisi devam eden, temiz kullanılmış ikinci el bir PS4 Pro almaya çalışırdım. 2500 civarına bulmak mümkün diye hatırlıyorum, bir göz atarsınız hem buraya hem çeşitli sitelere. Bu durumda da düz 3000 desek 12000 TL bütçeniz kalır.

Forumdan 10.000, 12.000 ve 15.000 TL'lik monitör dahil birer masaüstü örneği isteyip, kararınızı bir kez daha gözden geçirebilirsiniz. PS5 için beklediğinizi, birkaç ay içerisinde bilgisayar bileşen fiyatlarında ne gibi değişiklikler olabileceğini de sorabilirsiniz. Örneğin sistemi işlemci ve/veya ekran kartı hariç şimdiden yılbaşı indirimlerinde alıp, PS5 veya 4 Pro tercihinize göre bütçenizde oluşacak ek 2000 TL'yi değerlendirebilirsiniz. Bu üç bütçedeki bilgisayarlarda eminim ortak olan ve önden alınabilecek birçok parça olacak şekilde toplayabilecek yetenekte ve bilgide arkadaşlar var bu forumda.

Bilgisayar parça fiyatları yeni yılla beraber zamlanabilir, keşke aralıkta 15000'e direk masaüstü alsaydım da diyebilirsiniz sorumluluk alamıyorum bu konuda kusura bakmayın.

Ben aslında Xbox olmasını istiyorum konsolun. Ama Xbox'taki oyunların çoğu bilgisayarda da var.
Karar veremedim.

Ben aslında Xbox olmasını istiyorum konsolun. Ama Xbox'taki oyunların çoğu bilgisayarda da var.
Karar veremedim.

Hocam Xbox tarafında daha bilgili olan birileri size yardımcı olsun o zaman, benim şahsi fikrim TV'niz de 1080P olduğu için Series X'e pek gerek olmadığı, ama Series S için çok uzun ömürlü olmayacak diyenler de var pek bilemiyorum. Yeterli bilgiye sahip değilim. İlgili başlıklarda Series S ve X çok karşılaştırıldı, ikisi arasında bir karar verin. Xbox alırsanız da laptop düşünebilirsiniz belki.

Hocam Xbox tarafında daha bilgili olan birileri size yardımcı olsun o zaman, benim şahsi fikrim TV'niz de 1080P olduğu için series X'e pek gerek olmadığı, ama series s için çok uzun ömürlü olmayacak diyenler de var pek bilemiyorum. Yeterli bilgiye sahip değilim. İlgili başlıklarda series S ve X çok karşılaştırıldı, ikisi arasında bir karar verin. Xbox alırsanız da laptop düşünebilirsiniz belki.

Ben 2 kol alacağım PS5'in 1 kolu 1000 TL. Sıfır PS4 Pro mu alsam.
Böyle bir konsol buldum. Alınır mı sizce.

Sıfır PS4 Pro'yu, vergi indirimi durumunu görmeden almazdım galiba ben hocam, emin olamadım. Şu an 4000 TL fiyatı var galiba tek kollu cihazların, PS4 kolları da ucuz değil, farklı markaların PS4 uyumlu kolları var o şekilde bütçeyi indirebilirsiniz belki. PS5 uyumlu kol olmadığı için o kısım biraz üzücü evet.

Sıfır PS4 Pro'yu, vergi indirimi durumunu görmeden almazdım galiba ben hocam, emin olamadım. Şu an 4000 TL fiyatı var galiba tek kollu cihazların, PS4 kolları da ucuz değil, farklı markaların PS4 uyumlu kolları var o şekilde bütçeyi indirebilirsiniz belki. PS5 uyumlu kol olmadığı için o kısım biraz üzücü evet.

Ya benim konsol alma amacım aslında eve bazen arkadaşlarım geliyor onlarla bir FIFA oynayalım Mortal Kombat falan oynayalım diye almak istiyorum aslında.
Tabi tek başımada oynayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı