15000 TL Sistem Toplama Tavsiyesi

Pardon ama bu konuyu ben açmadım sadece kendim için oluşturduğum sistemi tavsiye olarak sundum. Siz de tavsiyelerini sunarsınız. Konu sahibi hangisini beğenirse ona göre hareket eder. Niye böyle tavırlara girdiniz anlamadım. İlle AMD mi almalıyız yani?
Hayır 3 hafta sonra yeni işlemciler çıkacak sadece onu söylüyorum, konu sahibi siz olmayabilirsiniz ama öyle konuştuğunuz için öyle sandım.

Hayır 3 hafta sonra yeni işlemciler çıkacak sadece onu söylüyorum, konu sahibi siz olmayabilirsiniz ama öyle konuştuğunuz için öyle sandım.
Nasıl konuştuğum için onu anlamadım. İşlemci tercih meselesi mesela ben sistem toplamayı düşünüyorum. Eğer kısmet olursa Intel + Nvidia kurulumu yapacağım. Tek nedeni AMD'yi pek sevmiyor olmam. Kötü olduğu için değil yani.

Nasıl konuştuğum için onu anlamadım. İşlemci tercih meselesi mesela ben sistem toplamayı düşünüyorum. Eğer kısmet olursa Intel + Nvidia kurulumu yapacağım. Tek nedeni AMD'yi pek sevmiyor olmam. Kötü olduğu için değil yani.
İntel için kurmuştum sistemi demiştiniz o yüzden, ben de İntel'e para vermek yerine AMD aldım, 9900K yerine 2700X alıp aradaki farkı monitöre, SSD'ye ve PSU ya bolusturdum çünkü PSU, SSD vs. bence en uzun kullanılacak parçalar. İşlemci ileride değiştirilebilir olduğu için bence o kadar vermeye gerek yok.

İntel için kurmuştum sistemi demiştiniz o yüzden, ben de İntel'e para vermek yerine AMD aldım, 9900K yerine 2700X alıp aradaki farkı monitöre, SSD'ye ve PSU ya bolusturdum çünkü PSU, SSD vs. bence en uzun kullanılacak parçalar. İşlemci ileride değiştirilebilir olduğu için bence o kadar vermeye gerek yok.
Tabi sizin de dediğiniz doğru. Tercih meselesi :) İşlemci değiştirilebilir fakat sonradan amd den intele geçmek çok daha zor. Ben bu yüzden direk intel bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bu arada yukarıda paylaştığım sistemin parçaları gayet kaliteli sıkıntı çıkartmazlar ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı