15000 TL'ye hangi telefon alınmalı?

S22, güncelleme bakımından aşağı yukarı iPhone 11 ile aynı süre gidecektir zaten. O yüzden güncellik bakımından 11 üstündür demek pek doğru değil. Onun dışında yazılım olarak tabii ki iOS daha iyi.

Ben S22 alırdım iPhone 11 yerine.

İkisi arasında kalmıştım ancak Android yine yapacagını yapıp bazen uygulamaya girerken donuyor testlerin hepsinde var bu ve daha yeni bir cihaz olmasına rağmen böyle. S22'nin bataryası daha iyi olsaydı büyük ihtimal S22 alırdım ancak az önce iPhone 11 64 GB yeşil modelinin siparişini verdim. Umarım pişman etmez hepinize teşekkür ediyorum, iyi sosyaller diliyorum.

iPhone 14 çıkacak 2 aya emin misin S22 deb daha mı iyi?

Hocam kur yükseliyor model düsük olduğu için fiyatı düşüyor ve en iyi ihtimalle birbirlerini dengeliyorlar. Ülkenin durumu stabil olsa bekleyip iPhone 12 alırdım ancak acele davranmam gerekti. Ayrıyeten S22 mükemmel cihaz ama bataryası ve Android'in kronik sıkıntıları sebebiyle vazgeçtim. Bu defalık iPhone deneyeceğim beni de minimum 4 - 5 yıl götüreceğine inanıyorum.

Maalesef 2. elleri 0'larından çok düşük değil bu fiyat bandına çıktıktan sonra 1 2 bin lira fazla verip 0 almayı tercih ederim. En azından böyle düşünüyorum.
Zorlama imkanınız varsa 12 Mini almayı deneyin.

Hocam 2. el garantili temiz telefon almak istesem bile adamlar 0 fiyatıyla aynı etiket koyuyor. Açıkçası benim de içimden gelmiyor o kadar para vermek ama bilmiyorum fiyatlar her geçen gün artıyor. Neye güveneceğimi şaşırdım 13 mini şu anda 0'ı 20k ikinci eli olsa olsa 18k olacak hocam :)
Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Screenshot_20220726-182832_sahibinden.com.png
Screenshot_20220726-182911_sahibinden.com.png
Screenshot_20220726-182923_sahibinden.com.png
Screenshot_20220726-182958_sahibinden.com.png
Screenshot_20220726-183029_sahibinden.com.png
Screenshot_20220726-183124_sahibinden.com.png

Son düzenleme:
Bence S22'ye gecmelisiniz 2. el almicaksaniz 12 simdi cikiyor seneye 15 çıkacak yani 3 yıllık olacak siz bunu 2 yıl kullansanız 5 yıllık telefon 4 yıl 7 yıllık telefon olacak.

Hocam öncelikle uğraşınız için teşekkür ederim bu ilanlara baktım ancak şu anda verebileceğim maximum fiyat 14000 TL 1 kr bile üstüne çıkamam. Ek olarak 15000 - 16500'e her ne kadar temiz olursa olsun kafa rahatlığı açısından 2. el bir telefon almak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Herkese merhaba, bu aralar telefon alma çabası içerisindeyim ve yaklaşık olarak maximum 15 k verebileceğim bir telefon arayışındayım. Telefonlardan vs. çok iyi anlayan birisi olarak ülkemizin kuru yüzünden inanılmaz kararsız kalmış vaziyetteyim. Sorun şu ki iPhone 12 64 GB mavi almak istiyorum lakin dolar kurunun giderek artması yüzünden 12 sevdamdan ciddi anlamda vazgeçmiş durumdayım. iPhone 11 64 GB su yeşili olan cihazda 2019 çıkışlı olması sebebiyle güncellemeyi tahmini olarak 2024 yılında sonlandıracak. Android tarafında da açıkçası yıllardır Android kullanıyorum çeşitli yazılımsal ve donanımsal sıkıntılar illaki çıkıyor IPhone'a kıyasla. Ne yapacağımı şaşırdım arkadaşlar, yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam öncelikle uğraşınız için teşekkür ederim bu ilanlara baktım ancak şu anda verebileceğim maximum fiyat 14000 TL 1 kr bile üstüne çıkamam. Ek olarak 15000 - 16500'e her ne kadar temiz olursa olsun kafa rahatlığı açısından 2. el bir telefon almak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Pazarlık yapın hocam direk almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı