150000 TL araç önerisi

Şehirler arası polo pek iyi olmaz hocam.
Golf konforlu kaliteli araçtır şehir içi güzel gider ama viraj performansı pek iyi değildir.

Bir ara bunlara bakıyordum. Araçlara zam gelmeden önce. 180 ile 190 bin TL'ye de Mercedes var. Bu araçlara ne diyorsunuz?

1.2 motor yokuşlar da sorun olmasın?

Yok hocam 1.2 olduğuna bakmayın Turbo beslemeli motor torku yüksek 0/100 değeri 10.9 saniye.
Çoğu civic corolla gibi araçlardan performanslı 1.5/1.6 atmosferik araçlar ile aynı değerlere sahip.
Basarsan eğer Turbo olduğu için yakar. Fakat kullanmasını bilirsin standart kullanıcı isen 6/7 litre şehir içi dolaşırsın. İlla kafanda soru kalacaksa 1.4tsı bakabilirsin onlar çok daha güzel performansı var.
Jettanın yol tutuşu oldukça iyidir genel manada sert karaktere sahip bir araç güven verir. Konforu golfe nazaran kötüdür. Fakat sürüş zevki güzeldir.
Donanımı tatmin eder.
Bagajı ve içi geniştir.
Yalıtım olarak segmentini karşılar ne çok iyi ne çok kötü.
Kalitesi ve işçiliğide segement standartlarında.
Biz 2016 Kasım ayından beri 2015 1.2 manuel comfortlıne kullanıyoruz. Memnunuz çok şükür bir sorun çıkarmadı.

Bir ara bunlara bakıyordum. Araçlara zam gelmeden önce. 180 ile 190 bin TL'ye de Mercedes var. Bu araçlara ne diyorsunuz?

Hocam ağır hasar kayıtlı araca bulaşmayın derim.
Ayrıca bu araçları almak mesele değil bir de bunların yürütme maliyeti var.
Mesela jetta için ödeyeceğin kasko ile bu aynı değil. Yakıt tüketimi sigortası bakımı...
İnsanı yorar kısaca maddi olanak lazım.

Yok hocam 1.2 olduğuna bakmayın Turbo beslemeli motor torku yüksek 0/100 değeri 10.9 saniye.
Çoğu civic corolla gibi araçlardan performanslı 1.5/1.6 atmosferik araçlar ile aynı değerlere sahip.
Basarsan eğer Turbo olduğu için yakar. Fakat kullanmasını bilirsin standart kullanıcı isen 6/7 litre şehir içi dolaşırsın. İlla kafanda soru kalacaksa 1.4tsı bakabilirsin onlar çok daha güzel performansı var.
Jettanın yol tutuşu oldukça iyidir genel manada sert karaktere sahip bir araç güven verir. Konforu golfe nazaran kötüdür. Fakat sürüş zevki güzeldir.
Donanımı tatmin eder.
Bagajı ve içi geniştir.
Yalıtım olarak segmentini karşılar ne çok iyi ne çok kötü.
Kalitesi ve işçiliğide segement standartlarında.

Biz 2016 Kasım ayından beri 2015 1.2 manuel comfortlıne kullanıyoruz. Memnunuz çok şükür bir sorun çıkarmadı.

Hocam ağır hasar kayıtlı araca bulaşmayın derim.

Yok örnek olarak vermiştim. Açıklamasının tamamını okumadım :(

Yok örnek olarak vermiştim. Açıklamasının tamamını okumadım :(
Mesela jetta için ödeyeceğin kasko ile bu aynı değil. Yakıt tüketimi sigortası bakımı...

Hocam bana güvenin i30 bakın tam size göre araç bence, çok az yakıyor, torku yüksek, dizel motor ve sağlam araç. Gidip Mercedes'in C serisine o kadar para vermeyin sakın.

Güzel araçlarmış, hoşuma gitti. Listeye ekledim.

Geri
Yukarı