700.000 TL araç önerisi

Uzun süre masrafsız kullanmak istiyorsanız Kia ve Hyundai gibi araçlara bakabilirsiniz. 3 yaş altı, yorulmamış arabalar kolaylıkla bulabilirsiniz o bütçeye. Amerikan, Fransız ve Japon arabaları kullandım. En konforlusu Megane 3 olan aracımdı. Ama sanayiden çıkamadım. En son Japon'a geçiş yaptım, nazar değmesin 40bin km'de sadece bir akü masrafım oldu. O da bir kaza sonrasında arabanın 10 gün eksi 15 derecede yatması nedeniyle gitti. Bundan sonra da Japon, Kore devam ederim diye düşünüyorum. Sanayi'de çok güvendiğim bir abim, benimle görüşmek istemiyorsan Japon ve Kore'den şaşma der hep.
Egea kullanıcıları (benzin) hep yağ yakma probleminden bahseder. O yüzden hiç girmedim o topa.

Egea 2020 dolu paket bulabiliyorum, ne düşünüyorsunuz hocam.
Ben olsam 1.6 veya 1.3 dizel olanlarını tercih ederdim. 1.4 benzinlilerinde yağ yakma ve performans düşüklüğü gibi sorunlar var. Ama çok temiz olursa ve modeli de diğer alternatiflerine göre daha yeni olursa 1.4 de tercih edilebilir.

Uzun süre masrafsız kullanmak istiyorsanız Kia ve Hyundai gibi araçlara bakabilirsiniz. 3 yaş altı, yorulmamış arabalar kolaylıkla bulabilirsiniz o bütçeye. Amerikan, Fransız ve Japon arabaları kullandım. En konforlusu Megane 3 olan aracımdı. Ama sanayiden çıkamadım. En son Japon'a geçiş yaptım, nazar değmesin 40bin km'de sadece bir akü masrafım oldu. O da bir kaza sonrasında arabanın 10 gün eksi 15 derecede yatması nedeniyle gitti. Bundan sonra da Japon, Kore devam ederim diye düşünüyorum. Sanayi'de çok güvendiğim bir abim, benimle görüşmek istemiyorsan Japon ve Kore'den şaşma der hep.
Egea kullanıcıları (benzin) hep yağ yakma probleminden bahseder. O yüzden hiç girmedim o topa.
Sizin bahsettiğiniz durum artık eski Fransızlarda kaldı. Renault dediğimiz marka bugün Mercedes'e, Peugeot ise BMW'ye motor üretiyor.

Son düzenleme:
Sizin bahsettiğiniz durum artık eski Fransızlarda kaldı. Renault dediğimiz marka bugün Mercedes'e, Peugeot ise BMW'ye motor üretiyor.
Evet üretiyor haklısınız. 1.5 110luk dci motorun güç ve güven hissini, tadını hala ararım.
Ama 1.3 benzinli motorları da genelde vadesinden önce buji arızası yapıyor ve buji değişimi için de bir sürü mesai ve masraf çıkıyor. Bizim iş yerinde 20 tane yeni kasa Megane var. Tüm sürücüler arabanın kalitesizlik hissinden yakınıyor.
Keza sadece motor olarak da bakmayın.
Edc şanzıman nedeniyle 1 yılda 2 defa yolda kaldım. Hep orjinal parça ve değişim ile tamir yoluna gittim. Ön takım deseniz yılda bir tur mutlaka masraf İstanbul ve Kocaeli çukur ve kasislerinde. Geçtiğimiz yaz bayiden 2023 Megane almak için pek bir niyetlenmiştim. Gidip pazarlığını da yaptım. Ama önceki kasalara göre (Megane 3) iç malzeme bayağı takır tukur olmuş. Vazgeçip mütevazı Japon’um ile yollara devam ediyorum.

Edc şanzıman nedeniyle 1 yılda 2 defa yolda kaldım.
Bakımlı ve bitmemiş geçmişi temiz bir arabada kolay kolay EDC şanzımandan sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ben asla renault fanı değilim. Babamın elinden 2 tane fluence geçti. Bunlardan biri makyajlı biri makyajsız kasaydı. İkisi de arabayı ondan istediğimde bir kere arıza vermiyordu. Hatta ben babamında bir kere yolda kaldığına şahit olmamışımdır. Gerçekten fakir Mercedes'i bence bu arabalar ülkemizde de çokça sevildi. Ayrıca bahsettiğiniz Kia'dan Hyundai'den parça masrafı olarak daha düşük maliyete her şeyini çözebiliyorsunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı