1500TL Ekran kartsız sistem önerisi

Şefim. 2400 MHZ ram istiyorum çünkü ileride yükseltme yapacağım diyorsunuz. Fakat ileride yükseltme yapacaksanız 2400 MHZ ram kullanmak için o anakart'ı da değiştirmeniz gerekiyor. Dolayısıyla 2133 MHZ ram alınız. Ayrıca i5 6500 bir işlemci aldıysanız, iyi bir ekran kartı alacaksınız demektir. Yani PSU(Güç kaynağı) en az 600W felan olsun. Ayrıca 80+ sertifikalı olması iyi olur...
Hocam şimdi 2400MHz 41$ 2133MHz 40$'dı. Ben eğer 3 4 sene sonra güzel bir upgradeye gidersem O.C'li veya XMP destekli bir anakart alırsam yanına 1 RAM daha koyup kullanırım dedim. Güç kaynağıda ucuzdu ve 12V kanalından 34A veriyordu. Eğer ben ilerde GTX 1070 veya mudaili bir kart alırsam toplam güç tüketimi 355W yapıyor internetten hesapladığım doğruysa eğer. Bütçemde kısıtlı olunca böyle bir güç kaynağı seçtim. Siz bana i5 6500'li sistem toplarsanız önerinizi değerlendirelim.

@Qrtizon Ben sizin kardeşiniz değilim. "birader", İngilizce'deki "brother" kelimesinden gelir. "brother" erkek kardeş anlamına gelmektedir. Biraz daha fazla çalışır, elinize bütçe ayırır SSD alırsınız. Ha siz derseniz ki ben emek veremem. Karar sizin.

Beni çözemiyorsanız vücudunuzdaki en büyük nimeti yeteri kadar kullanmıyorsunuz demektir.
Adamın belki parası yoktur

Hocam şimdi 2400MHz 41$ 2133MHz 40$'dı. Ben eğer 3 4 sene sonra güzel bir upgradeye gidersem O.C'li veya XMP destekli bir anakart alırsam yanına 1 RAM daha koyup kullanırım dedim. Güç kaynağıda ucuzdu ve 12V kanalından 34A veriyordu. Eğer ben ilerde GTX 1070 veya mudaili bir kart alırsam toplam güç tüketimi 355W yapıyor internetten hesapladığım doğruysa eğer. Bütçemde kısıtlı olunca böyle bir güç kaynağı seçtim. Siz bana i5 6500'li sistem toplarsanız önerinizi değerlendirelim.
Tamam şefim. Öyleyse kesinlikle alınız. Şimdilik sizi götürür. İleride değişiklik yaparsınız...

@Qrtizon Ben sizin kardeşiniz değilim. "birader", İngilizce'deki "brother" kelimesinden gelir. "brother" erkek kardeş anlamına gelmektedir. Biraz daha fazla çalışır, elinize bütçe ayırır SSD alırsınız. Ha siz derseniz ki ben emek veremem. Karar sizin.

Beni çözemiyorsanız vücudunuzdaki en büyük nimeti yeteri kadar kullanmıyorsunuz demektir.
Şimdi SSD konusunda neden bu kadar ısrarcısınız? Benim biraz bol depolamaya ihtiyacım var. Bende isterdim ki SSD sığsın ama sığmıyor. İlerde durumuma göre çok SSD ihtiyacı hissedersem bakarım bi çaresine fakat şuanlık ikinci planda benim için. Üstelik hakarete yönelik söylemleriniz hoşuma gitmiyor. Şurda bilgisayar için böyle tartışmalara gerek yok diye düşünüyorum.

@Qrtizon Kelimelere doğru sıfatlar ekleyince hep hakaret olarak anlaşılıyor.

Neyse nasıl istiyorsanız öyle yapın. Konuyu saptırmaya gerek yok.
Katılıyorum tamam dostlar olur böyle şeyler biz bilgilenmeye ve bilgilendirmeye devam edelim. Hem yardımcı olalım hem yardım edilen olalım. Olur böyle şeyler sıkıntı yapmayın. Hayırlı Geceler...

Şimdi SSD konusunda neden bu kadar ısrarcısınız? Benim biraz bol depolamaya ihtiyacım var. Bende isterdim ki SSD sığsın ama sığmıyor. İlerde durumuma göre çok SSD ihtiyacı hissedersem bakarım bi çaresine fakat şuanlık ikinci planda benim için. Üstelik hakarete yönelik söylemleriniz hoşuma gitmiyor. Şurda bilgisayar için böyle tartışmalara gerek yok diye düşünüyorum.
Yarın senin için daha iyi şeyler yapabilir miyiz bakarız şefim. Mağlumunuz yarın Kurban Bayramı, bu arada Kurban bayramımız mübarek olsun. Hayırlara vesile olsun... Yarın kısmet ise senin sistemi bir ince el işinden geçiririz yapabileceklerimize bir yeniden bakarız.

Bu nasıl sizce? Bu mu i5'li sistem mi?
20160911_233612.png

Katılıyorum tamam dostlar olur böyle şeyler biz bilgilenmeye ve bilgilendirmeye devam edelim. Hem yardımcı olalım hem yardım edilen olalım. Olur böyle şeyler sıkıntı yapmayın. Hayırlı Geceler...

Yarın senin için daha iyi şeyler yapabilir miyiz bakarız şefim. Mağlumunuz yarın Kurban Bayramı, bu arada Kurban bayramımız mübarek olsun. Hayırlara vesile olsun... Yarın kısmet ise senin sistemi bir ince el işinden geçiririz yapabileceklerimize bir yeniden bakarız.
Çok teşekkürler sizinde bayramınız mübarek olsun. Tamamdır hocam.

Bu nasıl sizce? Bu mu i5'li sistem mi?Eki Görüntüle 187658

Çok teşekkürler sizinde bayramınız mübarek olsun. Tamamdır hocam.
Şefim şimdi ileride siz hangi ekran kartını kullanmayı düşünüyorsunuz? GTX 1000 serisi vs düşünüyorsanız i5 olanını almanız gerekli. Ama diyorsanız ben RX 470 alırım i3 6100 gayet yeterlidir. Önce bir onu sormam gerekiyor size?

Kafayı kemireceğim sonunda kararsızlıktan. Şimdi ben bi kere aldım mı birdaha birşey eklemem zor. 1440x900 monitörüm ve R7 250X ekran kartım var. BF1 ve GTA5 belki CS:GO ve LoL oynarım. Belki 3 sene sonra tekrar upgrade yapabilirim. Bütçeyi en fazla 200TL aşabilirim bütçeye F310 ve montaj parası dahil. Şimdi i3, SSD, Bazooka anakart sistem topluyorum alsam mı almasam mı diyorum, sonra i5 6400 topluyorum arkadaşlarım 2.7 GHz alma diyor. i5 6500 topluyorum anakarta para yetmiyor, sonra biri diyor Dark N10 kasa alma, Corsair SPEC 02'ye yöneliyorum bütçeyi aşıyor kafayı yiyeceğim kaç gündür. Galiba ne istediğimi bilmiyorum bana bi akıl verin lütfen.
@CJack60 @samet67671 @Recep Baltaş @Ali Güngör

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı