1500TL Ekran kartsız sistem önerisi

Kafayı kemireceğim sonunda kararsızlıktan. Şimdi ben bi kere aldım mı birdaha birşey eklemem zor. 1440x900 monitörüm ve R7 250X ekran kartım var. BF1 ve GTA5 belki CS:GO ve LoL oynarım. Belki 3 sene sonra tekrar upgrade yapabilirim. Bütçeyi en fazla 200TL aşabilirim bütçeye F310 ve montaj parası dahil. Şimdi i3, SSD, Bazooka anakart sistem topluyorum alsam mı almasam mı diyorum, sonra i5 6400 topluyorum arkadaşlarım 2.7 GHz alma diyor. i5 6500 topluyorum anakarta para yetmiyor, sonra biri diyor Dark N10 kasa alma, Corsair SPEC 02'ye yöneliyorum bütçeyi aşıyor kafayı yiyeceğim kaç gündür. Galiba ne istediğimi bilmiyorum bana bi akıl verin lütfen.
@CJack60 @samet67671 @Recep Baltaş @Ali Güngör

Herşeye ghz hızı olarak bakarsak 9590 alalım.
Dark n10 sosyalde kullananların sayısı fazla ve memnun gibiler.

@Oğuzhan Artun Bu nasıl bir saygısızlıktır? Herkes varlıklı olacak diye bir şey yok. Yada zamanı yoktur bir şeyi anında yapabilecek diye bir şey yok. Adamın elinde para yoktur 2 ay sonra 2 yıl sonra değiştirir. Seni burada ilgilendiren durum ne? Adam diyor ki bir daha upgrade şansım olmayacak. Hala diyorsun "Emek ver alırsın yok emek vermemek için böyle diyorsun" sen kimin ne yaşadığını nereden biliyosun? İnsanlarla böyle konuşma hakkını nereden alıyorsun? Ayıp denen bir şey var. İnsanların özel hayatı seni ilgilendirmez.

Madem bütçen kısıtlı ve uzun süre yükseltme yapmayacaksın. O zaman yeni çıkacak Rx GPU destekli AMD APU toplayın Bunun için gerekirse biraz bekleyin. Alternatif olarak bu bütçeye ikinci el sağlam sistem bulabilirsin. Acil paraya ihtiyacı olan yada zengin olup sistem yükseltmek isteyenler elindeki eski ama halen sağlam sistemleri yok pahasına satabiliyor. Mesela alttaki gibi daha yeni alınmış ikinci elde bulmak mümkün.

I3 6100+Asus GTX 950 - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 342597622

Son düzenleme:
Herşeye ghz hızı olarak bakarsak 9590 alalım.
Dark n10 sosyalde kullananların sayısı fazla ve memnun gibiler.
Haklısınız. Arkadaşlarım kafamı karıştırınca...

Madem bütçen kısıtlı ve uzun süre yükseltme yapmayacaksın. O zaman yeni çıkacak Rx GPU destekli AMD APU toplayın Bunun için gerekirse biraz bekleyin. Alternatif olarak bu bütçeye ikinci el sağlam sistem bulabilirsin. Acil paraya ihtiyacı olan yada zengin olup sistem yükseltmek isteyenler elindeki eski ama halen sağlam sistemleri yok pahasına satabiliyor. Mesela alttaki gibi daha yeni alınmış ikinci elde bulmak mümkün.

I3 6100+Asus GTX 950 - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 342597622
Hocam 1440x900 monitörüm var ve R7 250X sahibiyim. Hani testleri izledim, bana yeter diye düşünüyorum, hani çözünürlükde düşük. 2.ele sıcak bakmıyorum şöyle benim bulunduğum şehirde işlemci falan satan yok olsada ben almak istemiyorum. Eğer Ankara, İstanbul gibi yerlerde olsaydım ikinci ele yönelebilirdim. Eğer yeni APU'ların içindeki işlemci ve grafik kartı bana daha çok performans verecekse ilerde güzel bir ekran kartı takabileceksem ben bekleyebilirim. Zen ve Kabylake işlemcileri merak ediyorum aslında fakat çok geç olsunda istemiyorum. Muhtemelen ben bu oyunları 3 4 yıl oynarım. Eğer yetmezsede ekran kartı alırım diye düşündüm. Çünki mesela 4 yıl sonra tekrar upgrade yapmak istesem 1.500TL olacak elimde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı