16.000 TL Gaming sistem toplama

RoonKubi

Centipat
Herkese merhaba arkadaşlar, konuda da belirttiğim gibi sadece oyun amaçlı sistem toplamak istiyorum. Fakat monitör, kasa, ve güç kaynağında bilgi eksikliğim var. Gerçekten her türlü yorumunuz benim için önemli. Sistem hatası varsa da söyleyebilirsiniz. Amacım sadece oyun olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

İşlemci= AMD Ryzen 7 3700X.
Anakart= ASUS ROG STRIX X570-F GAMING.
RAM= Kingston HyperX Predator 16 GB 3200MHz CL16.
Ekran kartı= MSI GeForce RTX 2070SUPER Gaming X Trio.
HDD= Seagate Barracuda 1TB.
SSD= XPG 512 GB.
Monitör=? Kasa=? Güç kaynağı=?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum benim önerim bu şekilde bütçeni biraz aşacak ama çok memnun kalacaksın.
Monitör:

M.2 SSD:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,7 KB · Görüntüleme: 57
  • Üstad bu bütçede bir bilgisayar topluyor olsaydım, 2x8GB 3600Mhz bir RAM tercih ederdim. CL değeri yüksek olacaktır fakat, bu RAM'leri 3200Mhz hızında çalıştırırsanız, gecikme de CL16 değerine düşecektir.
  • Sadece oyun amaçlı bir sistemde, M2 SSD'nin bir yararı olmayacaktır. XPG marka M2 SSD yerine kesinlikle Samsung Evo 860 SSD modelini öneririm. Ben olsam bu bütçede 1TB'lık modelini alırdım. Zira oyunları Harddiske kurunca açılana kadar sinir oluyorum ve çok nadir de olsa drop yiyorum. Bu yüzden yüksek kapasiteli SSD almak çok önemli (Bütçe varsa 860 Pro modeli daha da güzel olur).
  • Kasa olarak önü ızgaralı mesh hava akımı konusunda oldukça önemli, benim önerim; COUGAR PANZER - Military-Industrial Design Mid-Tower - COUGAR olacaktır.
  • Güç kaynağı olarak 650W ve üzeri yeterli. F/P olarak önerim Gigabyte P650B 80+ Bronze olacaktır. Daha güzel bir PSU istersen, FSP Hydro G 750W, 850W gold modellerine bakabilirsin.
1582547820645.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı