16.000 TL laptop önerisi

Bütçe
16.000
Daha fazla  
Bir arkadaş için soruyorum da. Genellikle günlük işler için kullanacak ama oyun da oynarım diyor arada. Verdiği paraya göre maximum verimli bir laptop arıyor. Var mı tavsiyeniz? Max 16 bin TL. 16 binden az olsa daha iyi olur tabii ki. Satacağı zaman da problem çıkarmayacak bir laptop istiyor.

15400TL'ye almıştım, aldıktan sonra 500 lira daha zam gelmiş fakat belirttiğiniz büçenin altında kalıyor. Çok fazla araştırdım ve bu fiyat segmentinde karşıma çıkan iki makineden biri yukarıda attığım lenovo diğeri ise monsterin farklı modelleri oldu.

Monster'in kasası problemli olduğu için bunu tercih ettim. 2-3 gündür kullanıyorum gayet iyi bir makine hem fiyat hem de performans olarak fakat yüksek özellik isteyen oyunlarda bilgisayarın adaptörü bataryayı besleyemeyebiliyor yani bilgisayar şarjda dahi olsa yavaş yavaş batarya bitebiliyor. Tek eksi yanı bu.

15400TL'ye almıştım, aldıktan sonra 500 lira daha zam gelmiş fakat belirttiğiniz büçenin altında kalıyor. Çok fazla araştırdım ve bu fiyat segmentinde karşıma çıkan iki makineden biri yukarıda attığım lenovo diğeri ise monsterin farklı modelleri oldu.

Monster'in kasası problemli olduğu için bunu tercih ettim. 2-3 gündür kullanıyorum gayet iyi bir makine hem fiyat hem de performans olarak fakat yüksek özellik isteyen oyunlarda bilgisayarın adaptörü bataryayı besleyemeyebiliyor yani bilgisayar şarjda dahi olsa yavaş yavaş batarya bitebiliyor. Tek eksi yanı bu.
Hocam 3050 ti değil de 3060 olsa çok iyi olurdu.

16 bine laptop alınmaz bu zamanda bence. Çünkü en fazla 3050 ve Ti var ve onlar da forumlarda gördüğüm kadarıyla sorunlu oluyor, yüzde yüz kullanıma çıkamıyormuş bazı modeller vb. vb.
Arkadaşınız illa laptoba ihtiyacım var diyorsa fikir olması açısından: Bütçeyi kasaya da bölsün evde laptopu monitör olarak kullanır. 2'si bir arada laptop alırsa -onlar ters katlanıyor- çadır şekline getirip monitör olarak kullanır. Ama bir taraftan da görüntü girişi ve çıkışı ayrı oluyor. Modelden modele değişir. Böyle kullanılabilmesi için yani kasadan çıkış alabilmek için laptopta görüntü çıkışı olması önemli değil de görüntü girişi olması lazımdı heralde, orası biraz karışık.
3060 ben de bakmıştım fakat genelde 20 Bin TL bandında oluyorlar. Bu fiyatlarda bulmak imkansız gibi sanırım.
90W-115W RTX 3060'lar 12-13bin TL bandındayken gittim güncel olmasına gerek yok diyip 12600'e 2070 aldım. 2070 değil 2070 Refresh'miş :( Yani Max Q benzeri bir versiyonmuş, çekirdek hızları falan düşürülmüş versiyon. Marka seçiminde de sobayı tercih ettim araştırmaya vaktim kalmadığı için.

Hocam bu fiyat bandında 3060 çok zor, 3050'li şu modeli önerebilirim.
Acer Nitro 5 AN515-55 Oyun Bilgisayarı, 15.6" FHD, Intel Core i5-10300H İşlemci, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Harici RTX™ 3050 4 GB Ekran Kartı, Free DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Bütçenizin altında kalıyor, kalan parayla ram takviyesi yaparsanız işinizi hayli hayli görür. Kendim de kullanıyorum. Tek sıkıntısı ips glow, o da ips ekranların kronik sorunu zaten. Alırken çok ısınır mı diye şüpheye düşmüştüm ama LoL gibi çok sistem istemeyen oyunlarda:
Şarjdayken cpu 80, gpu 60 dereceyi geçmiyor
Kendi pilini kullanırken cpu 70, gpu 55 dereceyi geçmiyor

Kullanmaya başlayalı 3 gün olduğu için stres testine falan sokmadım ama laptopu olan arkadaşlarla bu verileri paylaştığımda gayet iyi olduğunu söylediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı