16.000 TL laptop önerisi

Bütçe
16000
Arkadaşlar selam. Bugün laptop alacağım. Ama sadece Hb'den alabilirim. Nedeni ise babam dedik alışveriş kredisi mi ne varmış bana bu durumu anlatabilir misiniz? Bir de Max 16k ya bir laptop önerebilir misiniz? Ben birkaç model buldum ama sizde danışmak istedim.

1.si HP Pavilion: Açıkçası görünüşü hoşuma gitmedi ama donanımı yüzünden almayı düşünüyorum.

2.si ASUS TUF: Aslında bunu almayı istiyorum ama siz ısınma sorunu var dediniz o yüzden tedirginim. Aşağıya görselleri bırakıyorum.

Not: Aceride istiyorum ama ekran kartının 1650 olması beni tedirgin ediyor 3050 varken.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221109-121005_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20221109-121005_Hepsiburada.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20221109-120937_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20221109-120937_Hepsiburada.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20221109-120925_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20221109-120925_Hepsiburada.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20221109-144755_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20221109-144755_Hepsiburada.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam maalesef yetmiyor hangisini alayım?

Arkadaşlar selam. Bugün laptop alacağım. Ama sadece Hb'den alabilirim. Nedeni ise babam dedik alışveriş kredisi mi ne varmış bana bu durumu anlatabilir misiniz? Bir de Max 16k ya bir laptop önerebilir misiniz? Ben birkaç model buldum ama sizde danışmak istedim.

1.si HP Pavilion: Açıkçası görünüşü hoşuma gitmedi ama donanımı yüzünden almayı düşünüyorum.

2.si ASUS TUF: Aslında bunu almayı istiyorum ama siz ısınma sorunu var dediniz o yüzden tedirginim. Aşağıya görselleri bırakıyorum.

Not: Aceride istiyorum ama ekran kartının 1650 olması beni tedirgin ediyor 3050 varken.

Merhaba buradaki modellerde şahsıma göre en mantıklısı Nitro 5, 3050 ekran kartıyla diğer rakiplerini eliyor zaten. Sana önerim Ryzen işlemci laptop almaman performanslı olabilir ama piyasası çok ağır. Normalde Excalibur ve Monster önerirdim ancak o fiyatlara RTX ekran kartlısını bulman zor. Önceden Nitro 5 kullanmış biri olarak eğer hala 11.Nesil olan stokta varsa kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba buradaki modellerde şahsıma göre en mantıklısı Nitro 5, 3050 ekran kartıyla diğer rakiplerini eliyor zaten. Sana önerim Ryzen işlemci laptop almaman performanslı olabilir ama piyasası çok ağır. Normalde Excalibur ve Monster önerirdim ancak o fiyatlara RTX ekran kartlısını bulman zor. Önceden Nitro 5 kullanmış biri olarak eğer hala 11.nesil olan stokta varsa kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba piyasası çok ağır derken alım satımdan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse aldığımız ürünleri performans ve uzun ömürlü olsunlar diye en uygununu seçmeye çalışıyoruz. AMD işlemcileri kötü mü?

Merhaba piyasası çok ağır derken alım satımdan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse aldığımız ürünleri performans ve uzun ömürlü olsunlar diye en uygununu seçmeye çalışıyoruz. AMD işlemcileri kötü mü?
Evet alım satımından bahsediyorum ama galiba tam okumamışsınız AMD işlemciler kötü demiyorum sadece piyasası ağır diyorum ayrıca arkadaşın söylediği bilgisayarda Ryzen 4600H işlemci var i5-11400H'a göre eski bir işlemci bu yüzden dediğiniz performans olayına da fazla etkisi olmasa da girmiyor (Nitro 5 i5-11400H ile karşılaştırıldığında)

Evet alım satımından bahsediyorum ama galiba tam okumamışsınız AMD işlemciler kötü demiyorum sadece piyasası ağır diyorum ayrıca arkadaşın söylediği bilgisayarda Ryzen 4600H işlemci var i5-11400H'a göre eski bir işlemci bu yüzden dediğiniz performans olayına da fazla etkisi olmasa da girmiyor (Nitro 5 i5-11400H ile karşılaştırıldığında)

Teşekkürler AMD işlemciler hakkında bilgim yok ondan sordum. Aynı bilgisayarın AMD'li versiyonunu satın aldım. Genelde insanlar Intel işlemcili olan değil de AMD olanı önerdiği için tercihim bundan yana oldu.

Geri
Yukarı