16.000 TL Monitör dahil 4K oyuncu sistemi önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi bakalım:

LG panel kalitesi olarak her ne kadar Viewsonic'e göre çok daha iyi olsa da, Viewsonic'in panelinden dolayı gelen bir kontrast avantajı var. Ayrıca parlaklık avantajı da Viewsonic'e göz kırpmanı sağlayabilir ama LG'nin paneli çok cezbediyor. Renk sayısı olarak aynılar ek olarak. Her ne kadar en iyisi AH-IPS yani LG'nin kullandığı panel olsa bile şu şekilde öneri yapacağım;

Monitörü film + oyun için eşit olarak kullanacaksan Viewsonic,

Oyun oynamak daha ağırlıklı olacaksa LG. Çünkü paneli kristal gibi...

Ha unutuyordum, büyük monitör istiyorsan zaten yapacak bir şey yok. Tercih Viewsonic olmalı. Ben işin içinden çıkamadım valla. İkisi de avantajlarından dolayı cezbediyor. @GCN çıkar belki.

Öncelikle çok teşekkürler önerilerin çok hoş %90 önerilerine bağlı olarak şöyle bir sistem çıktı ortaya:
Ayrıca sadece 30€ farkla 32 inç büyüklüğünde başka bir monitör var ne dersin?
Kasayı beğenmedimi düşünüyorum ayrıca. Acaba eksik bir şey var mı ve sistem uyumlu bir bakar mısınız?
Rica ederim Engin ağabey, ne demek :) Sizin attığınız 32 inçlik monitör VA panel, benimkisi ise AH-IPS panel. IPS paneller renk konusunda VA panelden daha iyiler. Ayrıca Viewsonic olan daha fazla parlaklık desteğine sahip, eğer bilgisayarı kuracağınız oda fazla güneş alıyorsa Viewsonic daha iyi bir tercih olabilir. Benim odam yazın felaket güneş alıyor ve bilgisayarın ekranı gözükmüyor bile. Kasa olarak şunlara bakabilirsiniz:
be quiet! Pure Base 600 Midi-Tower - schwarz Window
be quiet! Dark Base 700 RGB Midi-Tower - schwarz Window
Fractal Design Define R6 Black Midi-Tower - Black
PHANTEKS Eclipse P400S Midi-Tower, Tempered Glass, anthrazit - gedämmt

Ayrıca işlemci soğutucu eklememişsiniz. 2700X'in içerisinden çıkan soğutucu da gayet iyi ama ses konusunda nasıl olduğu hakkında pek bir fikrim yok. Ayrı bir işlemci soğutucu almak isterseniz şunlara bakabilirsiniz:
Noctua NH-U12S SE-AM4 CPU-Kühler - 120mm
Noctua NH-D15 SE-AM4 CPU-Kühler - 140/140mm
be quiet! Dark Rock Pro 4 CPU-Kühler - 135mm
Noctua NH-D15 alacağınız belleklerle uyumlu olmayabilir, öyle olacaksa belleklerinizi Corsair LPX bellekler ile değiştirebilirsiniz.

Monitör için acele etme. Ben olsam LG alırdım bu arada. @16986 senin attığın AH-IPS değil IPS. Bu atılan model farklı. Model numaralarına dikkat et.

Dur bir dakika AH-IPS sanırım senin attığın tekrar bakayım.

Eğer -B modeli ile -B olmayan modeli aynıysa AH-IPS. -B olan modelin "ayrıntılı" özelliklerini bulamadım. Muhtemelen aynıdır çok önemli değil. LG al geç derim ben yine Enginar'a.

Son düzenleme:
Ekran Alıntısı.PNG

https://www.amazon.de/Seasonic-Focu..._rd_t=40701&psc=1&refRID=8QRW4F3TTW2Y0GZ6D5NS

Caseking.de üzerinde adam akıllı PSU yoktu. Mecbur Amazon'dan koydum. 60 Euro'dan bir şey olmaz değil mi :) Bu arada ekran kartı ve RAM stokta mı tam anlayamadım. Monitörü mecbur Free-Sync koydum ama 32" :) Toplam 2355 Euro civarı ediyor. @Neşeli Enginar

Edit : Şimdi farkettim yukarıdaki 850 Euro'luk RTX 2080'i koyunca bütçe tam yetiyor. Onunla değiştirebilirsiniz listemi @Neşeli Enginar

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat performans bakımından üstte önerdiğim Lian Li Lancool One oldukça güzel bir kasa. Ayrıca Overclock rekortmeni der8auer imzalı PC-011 modeli sitede oldukça popüler o da düşünülebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı