16.000TL 2K IPS monitör önerisi

Bütçe
15.000 TL

RxCan

Hectopat
Merhaba, yakın zamanda 4070 Ti Super'ya da 4080 Super kartlarından birisine geçiş yapmayı planlıyorum. Monitör için de 16000₺ civarı bir bütçe ayırdım. Film, dizi ve oyun ağırlıklı kullanacağım. Hem shooter hem de atmosferi güçlü, hikayeli oyunları oynuyorum. Bugün Vatan'a uğradığımda LG'nin 27GR83Q-B modeli çok hoşuma gitti ama araştırdıkça farklı önerilerle karşılaştım. Kendi araştırdıklarım arasında karar vermemi zorlaştıran modeller şunlar;

-MSI 27" MAG 274QRFW 180Hz 1ms(GtG) IPS 10.699 TL
-Dell G2724D 27 inç 165Hz 1ms QHD IPS 10.899 TL

-LG 27" ULTRAGEAR 27GR83Q-B 1Ms 240Hz IPS QHD 15.329 TL
-Dell Alienware AW2724DM 27 inç 180Hz IPS 15.899 TL
-ASUS 27" TUF GAMING VG27AQML1A 1Ms 260Hz IPS 14.476 TL
-MSI G274QPX 27″ 1ms (GTG) 240Hz IPS 15.199 TL

Bunların dışında diğer önerilere de açığım. 4K bir monitör de önerebilirsiniz.

İki modeli de bugün LG'nin modelini araştırırken farklı bir konuda önerdiğinizi görmüştüm, teşekkür ederim yanıtınız için. İki ürün arasında hangisine daha yakınsınız?
G274QPX bir tik daha yavas bir panele sahip olsa da daha iyi renk gamutu, maksimum parlaklik ve kontrast degerinden oturu G274QPX alirdim. Bu arada 27GR83Q-B modeli de gayet iyi lakin kontrast olarak G274QPX ustun.

G274QPX bir tik daha yavas bir panele sahip olsa da daha iyi renk gamutu, maksimum parlaklik ve kontrast degerinden oturu G274QPX alirdim. Bu arada 27GR83Q-B modeli de gayet iyi lakin kontrast olarak G274QPX ustun.
Açıkçası uzun süredir 60Hz IPS panel bir Asus kullanıyorum. Konuda belirttiğim modellerden hangisini alırsam alayım bana çağ atlatacağı bir gerçek ama almışken bütçem dahilinde nokta atış bir alışveriş olsun istiyorum. Asus ve MSI modellerinin arasında ufak da olsa bir fiyat farkı var, iki ürünün de artı ve eksilerine bakıldığında o farka değer diyorsanız G274QPX'i sipariş vereceğim, ciddi bir fark yok derseniz Amazon'un peşin fiyatına 6 taksit imkanı da cazip geldiği için Asus'u sipariş verebilirim.

27GR83Q-B modelini bugün yakından gördüğümde çok hoşuma gitmiş, onu araştırmaya başladıkça sizin yorumlarınızı gördüm, seçenek sayısı arttıkça arttı. Çareyi konu açmakta buldum. 😀

Açıkçası uzun süredir 60Hz IPS panel bir Asus kullanıyorum. Konuda belirttiğim modellerden hangisini alırsam alayım bana çağ atlatacağı bir gerçek ama almışken bütçem dahilinde nokta atış bir alışveriş olsun istiyorum. Asus ve MSI modellerinin arasında ufak da olsa bir fiyat farkı var, iki ürünün de artı ve eksilerine bakıldığında o farka değer diyorsanız G274QPX'i sipariş vereceğim, ciddi bir fark yok derseniz Amazon'un peşin fiyatına 6 taksit imkanı da cazip geldiği için Asus'u sipariş verebilirim.

27GR83Q-B modelini bugün yakından gördüğümde çok hoşuma gitmiş, onu araştırmaya başladıkça sizin yorumlarınızı gördüm, seçenek sayısı arttıkça arttı. Çareyi konu açmakta buldum. 😀
Uc monitor de kaliteli lakin G274QPX ve VG27AQML1A, bir tik daha onde 27GR83Q-B'ye gore.

Pesin fiyatina 6 taksit senin icin avantajli ise VG27AQML1A al gec.

Uc monitor de kaliteli lakin G274QPX ve VG27AQML1A, bir tik daha onde 27GR83Q-B'ye gore.

Pesin fiyatina 6 taksit senin icin avantajli ise VG27AQML1A al gec.
Asus'u sipariş veriyorum o zaman, çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Bu arada, AW2724DM için bir yorumunuz var mı? Genel olarak G2724D ile hemen hemen benzer kalite sunduğu yazılmış.

Asus'u sipariş veriyorum o zaman, çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Bu arada, AW2724DM için bir yorumunuz var mı? Genel olarak G2724D ile hemen hemen benzer kalite sunduğu yazılmış.
Kontrast olarak G2724D'den daha bile kotu. Renk gamutu olarak azicik daha iyi ama hicbir sey AW2724DM'yi o fiyata alinabilir yapmaz.

Kontrast olarak G2724D'den daha bile kotu. Renk gamutu olarak azicik daha iyi ama hicbir sey AW2724DM'yi o fiyata alinabilir yapmaz.
Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Akşam Asus'u sipariş vereceğim.

Monitörü iş yoğunluğumdan dolayı ancak kurabildim. Ölü piksel ve ghosting yok, bu çok mutlu etti. Beklediğimden çok daha hoş bir görüntü alıyorum. Önerdiğiniz ayarlar var mı bu monitör için?

@BerkayZ87 Tavsiyen için çok teşekkür ederim. Monitörü çok beğendim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı