16-17 bin TL sistem toplama

3060 9k yalnız benim ekran kartı için ayırdığım bütçem 3k

hayır bir problem yok ürün kargoda elime ulaşmadı iptal veya başka ürün değişimi yapabiliyorum.
Ben de diyorum ki, sistemi neden ayrı ayrı topluyorsunuz? Bu şekilde ekran kartları çok pahalıya geliyor. 3060'lı hazır sistemler 15-16K hatta kampanyalı olarak 12.000 liraya bile iniyor. 12.000 lira verip 3060'lı sistem almak yerine 17 bin verip 1080P performansı bile yetersiz olan 1050Ti mı alacaksınız?

O paralara tüm parçaları güzel olan RTX 3060'lı sistemler mevcut. Sistem sadece oyun için olacak diyorsunuz ama ekran kartı için bütçem 3000 TL deyip diğer arkadaşların önerdiği sisteme de diğer parçaları kötü oluyor diyorsunuz. Oyun sisteminde en önemli parça ekran kartıdır. Kaldı ki o paralardaki hazır sistemlerdeki parçalarla sizin toplamış olduklarınız(ekran kartı hariç) arasında bir fark yok.

benim tercih ettiğim ekran kartı bu kadar kötü mü neyse iptal ettim.
Ben de diyorum ki, sistemi neden ayrı ayrı topluyorsunuz? Bu şekilde ekran kartları çok pahalıya geliyor. 3060'lı hazır sistemler 15-16K hatta kampanyalı olarak 12.000 liraya bile iniyor. 12.000 lira verip 3060'lı sistem almak yerine 17 bin verip 1080P performansı bile yetersiz olan 1050Ti mı alacaksınız?
söylediğiniz çok mantıklı geldi peki öneriniz nedir
O paralara tüm parçaları güzel olan RTX 3060'lı sistemler mevcut. Sistem sadece oyun için olacak diyorsunuz ama ekran kartı için bütçem 3000 TL deyip diğer arkadaşların önerdiği sisteme de diğer parçaları kötü oluyor diyorsunuz. Oyun sisteminde en önemli parça ekran kartıdır. Kaldı ki o paralardaki hazır sistemlerdeki parçalarla sizin toplamış olduklarınız(ekran kartı hariç) arasında bir fark yok.
tercih ettiğim ekran kartının bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum iptal ettim
Yazık olmuş. Keşke sipariş etmeden konu açsaymışsınız.
problem değil iptal ettim

benim tercih ettiğim ekran kartı bu kadar kötü mü neyse iptal ettim.

söylediğiniz çok mantıklı geldi peki öneriniz nedir

tercih ettiğim ekran kartının bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum iptal ettim
Bu bütçeyi görüp içinde 1050ti görünce şok oldum, çok geçmeden büyük bir hatadan dönmüşsünüz. Size tavsiyem güzel hazır sistem bir pc almanız. Sizin bütçenize göre çok iyi sistemler var. Fiyatı bütçenize göre daha uygun ve güzel olan bir pc önerisi olarak şu linki bırakabilirim.
Link: ULTIMA-10400F / INTEL i5-10400F / ASUS DUAL RTX 2060 OC 6GB EVO / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bu bütçeyi görüp içinde 1050 Ti görünce şok oldum, çok geçmeden büyük bir hatadan dönmüşsünüz. Size tavsiyem güzel hazır sistem bir PC almanız. Sizin bütçenize göre çok iyi sistemler var. Öneri olarak şu linki bırakabilirim.
Link: ULTIMA-10400F / INTEL i5-10400F / ASUS DUAL RTX 2060 OC 6GB EVO / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bir hata yaptım fakat ürün kargo sürecinde elime ulaşmadı iade edeceğim.
Sistemde sadece ekran kartını yanlış seçmişim sanırım herkesten büyük tepki aldım.
Hocam bir ikincisi de Intel işlemci düşünmüyorum kesin olarak

Bir hata yaptım fakat ürün kargo sürecinde elime ulaşmadı iade edeceğim.
Sistemde sadece ekran kartını yanlış seçmişim sanırım herkesten büyük tepki aldım.
Hocam bir ikincisi de Intel işlemci düşünmüyorum kesin olarak
Yani şimdi deseniz ki 6-7 bin TL tamam ama 16-17 bin TL olunca bütçe komik oluyor haliyle.

bir hata yaptım fakat ürün kargo sürecinde elime ulaşmadı iade edeceğim.
sistemde sadece ekran kartını yanlış seçmişim sanırım herkesten büyük tepki aldım
Evet, bu bütçeye bu kartı almak inanılmaz bir hata ama şükür ki iade etme şansınız varmış, sevindim. 1050ti benimde kullandım bir kart, hala elime ama 5 sene önceki bir kart. Yineliyorum size tavsiyem, mümkünse herşeyi iptal edip, 10-15 bin civarı hazır sistem bir pc almanız. RTX 2060/3060'lı sistemlere yönelebilirsiniz, konu açarsanız yardımcıda oluruz. Paranızı yazık etmeyin.

Ekran kartını iade edip bunu alabiliyorsanız almanızı öneririm:

Çok bir fiyat farkı yok ama %50'ye yakın performans farkı var.

Düzenleme: Yazdığınız sistemi almaktan vazgeçmişsiniz galiba. İyi yapmışsınız.

Yazdığım sistemi almaktan vazgeçtim ilgi ve alakanızdan dolayı herkese değerli yorumu için teşekkür ederim. Yeni bir konu açacağım sizleri oraya da beklerim sağlıcakla kalın teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı