16-17 bin TL sistem toplama

Araştırdım bu arkadaşın önerdiğinden daha iyisini bulamadım. Anakartı falan bilmiyorum. Ekran kartı, RAM ve işlemci konusuda iyi bir sistem yapmışlar. Anakart da benim cahilliğimden belli bir süre bu konulardan uzak kalınca yeni anakartlar çıkmış. Şu an ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Sen yokken neler geldi neler.:D

O para varken bende. Böyle bir hazır sistem alırım. Tabii bu örnekler değişir. Bende daha ekran kartı almadım. Eski ekran kartımı kullanıyorum. 10 k ekran kartıma versem 3060 senin 5600'lü sistemden çok daha iyi olan bir sistemim olacak. Kasa ve Power satın alınmamış haliyle. 17 k ya benim sistem Power'sız ve kasasız gelmiş olacak. Hesabını yaparken bence yanlış yapmışsın. Ekran kartını iade ed. Elinde kasa varsa onu da iade ed. Kasaya harcadığın parayı elinde bulunan kasaya sıvı soğutma al. Ben 5600'ü stok fanla kullanıyorum. Herkes kullansın demiyorum diyemem. Bütçeyi daha faydalı harcama taraftarıyım.
Benim şuan sahip olduğum sistemin değeri 1.500 TL. 2016 yılında o zamanki imkanlarla topladım ve artık ömrünü doldurdu. Bu sisteme bir parça almak yerine sıfır sistem kurmak istiyorum. Ve yeni bir monitöre de ihtiyacım olacağı için 17k ya monitörün ücreti de dahil. Bu yüzden sistem öneriniz 13-14k arası olursa memnun kalırım.

Benim şu an sahip olduğum sistemin değeri 1.500 TL. 2016 yılında o zamanki imkanlarla topladım ve artık ömrünü doldurdu. Bu sisteme bir parça almak yerine sıfır sistem kurmak istiyorum. Ve yeni bir monitöre de ihtiyacım olacağı için 17k ya monitörün ücreti de dahil. Bu yüzden sistem öneriniz 13-14K arası olursa memnun kalırım.

Forumda yazan diğer arkadaşın önerisi senin fiyatına daha yakın. İlk bulduğum verimli ürünü paylaşayım dedim. Belki bütçeni aşarsın diye düşünmüştüm. Alacağın ürün ayrıca hayırlı olsun güle güle kullan.

Araştırdım bu ilk arkadaşın önerdiği RTX 3060lı'dan daha iyisini bulamadım. Anakartı falan bilmiyorum. Ekran kartı, RAM ve işlemci konusuda iyi bir sistem yapmışlar. Hem monitörede para kalıyor. Anakart da benim cahilliğimden belli bir süre bu konulardan uzak kalınca yeni anakartlar çıkmış. Şu an ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Fiyat olarak yakın olan ve söylediğiniz farklara sahip olan sistemi atarsanız daha net karşılaştırırız ama evet, daha iyi olur.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
  • RAM: Corsair 16 GB (2x8) 3600 MHz 16 CL.
  • Anakart: MSI MPG B550 GAMING Plus anakart.
  • SSD kart: 480GB Kingston SATA M.2 SSD veya Samsung 500GB veya 1TB 980 Pro.
  • Power Supply: Corsair CX750F RGB CP-9020218-EU 750W 80+
  • Sıvı soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 360r ARGB 360mm

Sistem özellikleri bu şekilde ve bu sisteme yakışır şekilde bir ekran kartı.
parçalarını kendine göre değiştirebilirsin.(Anakart, kasa vb.)
Burada çok fazla bir tercih seçeneğimiz yok ürünler çok sınırlı.

• İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
  • RAM: Corsair 16 GB (2x8) 3600 MHz 16 CL.
  • Anakart: MSI MPG B550 GAMING Plus anakart.
  • SSD kart: 480GB Kingston SATA M.2 SSD veya Samsung 500GB veya 1TB 980 Pro.
  • Power Supply: Corsair CX750F RGB CP-9020218-EU 750W 80+
  • Sıvı soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 360r ARGB 360mm

Sistem özellikleri bu şekilde ve bu sisteme yakışır şekilde bir ekran kartı.
Ryzen 5 5600X için 360mm sıvı soğutma fazla. Ek olarak bu dönemde parça parça toplamak isterseniz ödeyeceğiniz miktar, hazır sisteme ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazla olur ama tercih sizin.

Geri
Yukarı