16-19 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
16-19 bin TL
Trendyol yorumlarda ya da hepsi buradada emin degilim numpad ile ilgili yaziyordu bilgilendirme bakin isterseniz az bilgi olur. İsinip kisma isi Monster'den sorulur 180W adaptor darbogaz yapiyor ayni ozellikler ASUS'da niye 240 kimse sormuyor 😄
Aynı konuyu bende sordum.180w adaptör sorun yaratmaz mı diye ama,vardır monsterin bildiği dediler.
Asus un renk doğruluğu yerlerdeymiş ve soğutması da kötüymüş.Başka bi konuda biri yazdı az önce.

Aynı konuyu bende sordum.180w adaptör sorun yaratmaz mı diye ama,vardır monsterin bildiği dediler.
Asus un renk doğruluğu yerlerdeymiş ve soğutması da kötüymüş.Başka bi konuda biri yazdı az önce.
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...x-p-HBCV00000BDM24?url_src=and-product-detail ekranda onemliyse buna bakın

Son düzenleme:
Tulpar T5 v21.6 / 21.5 bin TL
-QHD 165Hz %100sRgb panel,magnezyum kasa,230w adaptör.

Tulpar T5 v20.3 / 17.5 bin TL
-FHD 144Hz,alüminyum kasa,180w adaptör.

Aralarında başka ne fark var bilmiyorum,bilgisi olan varsa ekleme yapabilir.Benim sormak istediğim 4K fazla fiyata v21.6 alınır mı ? Değer mi yani.
İkinci olarak; Madem bütçe 20k üstü v21.6 yerine şu cihazı alman daha iyi olur dediğiniz öneriler var mı ?
Son sorum da şöyle; QHD ekran oyun performansını ne kadar düşürür,3060'lı pc de dezavantaj mıdır avantaj mıdır ?
Sadece film,YT için QHD oyunlarda FHD kullansam nasıl olur ?

@499337 Hocam senin yorumunu da bekliyorum.Birde yazdığım konu hakkında bilgili arkadaşları etikler misin onlar da yorumlarını paylaşsınlar.

Tulpar T5 v21.6 / 21.5 bin TL
-QHD 165Hz %100sRgb panel,magnezyum kasa,230w adaptör.

Tulpar T5 v20.3 / 17.5 bin TL
-FHD 144Hz,alüminyum kasa,180w adaptör.

Aralarında başka ne fark var bilmiyorum,bilgisi olan varsa ekleme yapabilir.Benim sormak istediğim 4K fazla fiyata v21.6 alınır mı ? Değer mi yani.
İkinci olarak; Madem bütçe 20k üstü v21.6 yerine şu cihazı alman daha iyi olur dediğiniz öneriler var mı ?
Son sorum da şöyle; QHD ekran oyun performansını ne kadar düşürür,3060'lı pc de dezavantaj mıdır avantaj mıdır ?
Sadece film,YT için QHD oyunlarda FHD kullansam nasıl olur ?

@499337 Hocam senin yorumunu da bekliyorum.Birde yazdığım konu hakkında bilgili arkadaşları etikler misin onlar da yorumlarını paylaşsınlar.
21,5K fiyata bu kasa cidden değer.
Bu kasa muhtesem kasa.
Globalde kullanilan, JT gibi kanallar tarafından testlerde kullanilan harika kasa tipidir.
Sogutmasi iyidir.
Sahsen 21,5K fiyata alınası bir laptop.

@Radeon RX 5500M

@Radeon RX 5500M
Senin düşüncen nedir hocam. 2K ekran batarya konusunda sıkıntı yaratır mı, oyun performansı nasıl olur? En önemlisi v20.3 yerine 4K ekleyip v21.6 almak mantıklı mıdır?
2K ekran oyun konusunda pek ümit vermese bile film,yt,netflix,maç gibi şeylerde işime yarar gibi geliyor,ama batarya süresi de epey azalacaktır tabi.

@Radeon RX 5500M
Senin düşüncen nedir hocam. 2K ekran batarya konusunda sıkıntı yaratır mı, oyun performansı nasıl olur? En önemlisi v20.3 yerine 4K ekleyip v21.6 almak mantıklı mıdır?
2K ekran oyun konusunda pek ümit vermese bile film, yt, Netflix, maç gibi şeylerde işime yarar gibi geliyor, ama batarya süresi de epey azalacaktır tabii.

@mirsady paslıyorum hocam. Kullanıcısı kendisi.

@BaranHB pil konusunda oldukça başarılı bir cihaz. Tabi bir macbook performansı beklemeniz yanlış olur ama gaming laptoplara oranla oldukça iyidir. Ayrıca 2K farkı bariz belli oluyor. Oyun oynarken de farkını çok rahat anlıyorsunuz. Aradaki farkı karşılayabilecekseniz değecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı